826
Pudełko na cygara drewno, szkło, srebro cechowane; 5,5 x 20,3 x 15,5 cm.
Austro-Węgry, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

827
Pudełko na cygara mosiądz, miedź, drewno cedrowe; 6 x 23 x 15,5 cm.
Niemcy, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

828
Amfora w duchu II Cesarstwa mosiądz; wys. 66 cm.
Europa Zachodnia, koniec XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

829
Para kandelabrów 4 świecowych, 3-ramiennych, w stylu biedermeier brąz, odlew cyzelowany, złocony, patynowany; wys. 57,5 // 56,8 cm,
Austria, Wiedeń, Johann Georg Danninger, ok. 1835-1840.
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

830
Ikona - Welon Matki Boskiej - Pokrow tempera na desce; 40, x 33 cm.
Rosja Zachodnia, Niewiańsk?; 1 poł. XIX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

831
Ikona czteropolowa z Ukrzyżowaniem tempera na desce; 44,5 x 37,5 cm.
Rosja, Szkoła Niewiańska, pocz. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

832
Kobierzec Malajer - chodnik wełna na bawełnie; naturalne barwniki; 425,5 x 102 cm.
Persja, XIX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł

833
Tkanina dekoracyjna Aubusson wełna na wełnie; naturalne barwniki, tkanina wykonana ręcznie; 206 x 139 cm.
Francja lub Belgia, XX w.
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

834
Kobierzec Mosul wełna na bawełnie; 295 x 151 cm.
Północny Irak, plemiona Turkmenów, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

835
Boczna część haftowanej portiery surówka jedwabna, nić jedwabna naturalnie barwiona; 205,5 x 24,5 cm.
Europa Środkowa, ok. 1600.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

836
Kilim z motywami kwiatowymi wełna; 120 x 213 cm.
Polska, lata 60. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

837
Kilim z wzorem geometrycznym wełna, 196 x 144 cm.
Polska, lata 60. XX w.
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Cena oferowana 1 000 zł

838
Kilim dekoracyjny wełna, osnowa lniana; 214 x 153 cm.
Polska, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

839
Kilim z motywami wschodnimi wełna wielobarwna na osnowie lnianej; 148 x 110 cm.
Polska?, sygn. z monogramem „RG”; XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

840
Zegar ścienny, secesyjny drewno sosnowe, dębowe, mosiądz, ceramika, farby emaliowe, stal;
wys. 74,5 cm; Niemcy?; pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

841
Zegar portykowy, eklektyczny drewno; brąz; wys. 66 cm, szer. 26,5 cm; głęb. 18 cm.
Europa Środkowa, po poł. XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł

842
Lampa buduarowa w typie Loetz-Witwe, elektryczna mosiądz, szkło warstwowe, iryzujące; wys. 51,5 cm.
Austria, 1 poł. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

843
Lampa secesyjna, gabinetowa, elektryczna mosiądz, szkło warstwowe, iryzujące, nitkowane; wys. 44 cm.
Austria, pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Georges LELEU (XX w.)

844
Lampa gabinetowa, w stylu secesyjnym brąz, wys. 41 cm.
Francja, ok. 1925
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

845
Para kinkietów elektrycznych z amorkami, w manierze rokokowej drewno polichromowane, złocone; mosiądz;
Europa Środkowa, 2. poł. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

846
Kinkiet elektryczny w formie liry z gałązką dębu drewno mahoniowe, brąz patynowany i złocony; metal, szkło; 73 x 56 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

847
Żyrandol elektryczny art déco metal, szkło; wys. 47 cm; szer. 47 cm.
Europa Środkowa, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

848
Lampa podłogowa brąz złocony; wys. 190 cm.
Szwajcaria, k. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

849
Lampa elektryczna, podłogowa mosiądz, szkło powlekane; farby emaliowe; wys. 176 cm.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

850
Lustro ścienne, prostokątne mosiądz, tafla lustrzana; 57,5 x 80 cm.
Europa Środkowa, Polska?; 2 poł. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

851
Lustro ścienne, owalne drewno, złocone; tafla lustrzana; snycerka; 122,5 x 68 cm.
Europa Środkowa, k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

852
Para luster ściennych drewno, tafla lustrzana; 90 x 50 cm.
Włochy, Mediolan? XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

853
Lustro ścienne w stylu empire drewno, okleina mahoniowa; tafla lustrzana; mosiądz, wys. całk. 84 cm, szer. 33 cm.
Europa Zachodnia? Środkowa?; ok. 1820.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

854
Wieszak podłogowy mosiądz; wys. 177 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 000 zł

855
Słupek - postument marmur, brąz; wys. 91 cm.
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

856
Fontanna ogrodowa brąz, wieloczęściowy odlew; wys. około 208 cm; średnica misy głównej: 105 cm.
Pogranicze Włoch i Austrii, około 1820.
estymacja: 140 000 - 160 000 zł

901
Szafka w stylu art déco fornirowana orzechem wzorzystym; wnętrze dwuczęściowe; 56 x 68,5 x 40,5 cm;
Polska, l. 20. XX w.
estymacja: 2 300 - 2 700 zł
Cena oferowana 2 200 zł

902
Szafka nocna w stylu art déco fornirowana wzorzystym orzechem; 65,7 x 55,2 x 33,2 cm;
Europa Zachodnia, ok. 1925.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

903
Barek konstrukcja - mosiądz; fornir - mahoń; 75,5 x 82 x 41 cm;
Europa Zachodnia, ok. poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena sprzedaży 2 600 zł

904
Para szafek pomocniczych neorokokowych fornir - palisander i róża; 73,5 x 50,5 x 38 cm.
Europa Zachodnia, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

905
Stolik pomocniczy art déco orzech; 61 x 67 x 66 cm;
Polska, ok. poł. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 200 zł

906
Toaletka w stylu art déco fornir - platan; 152 x 135 x 55 cm;
Europa Zachodnia, ok. 1935.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

907
Fotel w stylu renesansowym buczyna; 102,5 x 63 x 57,5 cm;
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 200 zł

908
Sekretarzyk w stylu klasycystycznym fornirowany palisandrem, intarsje - podpalana brzoza; 127,5 x 103,6 x 56 cm;
estymacja: 3 200 - 3 700 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

909
Stolik pomocniczy neostylowy marmur, mosiądz; 50,5 x 97,8 x 47,7 cm;
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

910
Serwantka w stylu neorokokowym fornir - mahoń; 140 x 67 x 34,5 cm;
Europa Zachodnia, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

911
Para foteli w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - mahoń; 103 x 67 x 73 cm;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

912
Serwantka w stylu neorokokowym fornir - róża, mosiądz; 159,5 x 77 x 47 cm.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

913
Fotel tzw. uszak w stylu biedermeier mahoń; 113 x 69 x 78 cm;
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

914
Komoda w stylu rokokowym fornir - róża, mosiądz; 84 x 122,5 x 57 cm.
Europa Zachodnia (Francja ?), 3 ćw. XIX w.
estymacja: 4 400 - 5 000 zł

915
Konsola z lustrem w stylu rokokowym orzech; 268 x 124 x 40 cm (wys. lustra 177 cm, wys. konsoli - 91 cm).
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

916
Sekretera biedermeier fornirowana wzorzystą okleiną mahoniową; 162,5 x 115,7 x 64 cm.
Europa Środkowa, ok. 1850
estymacja: 3 900 - 4 700 zł

917
Wieszak stojący eklektyczny buczyna; 178 x 49 49 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł