24 lutego 2021

Aukcja: 24 lutego, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Wystawa przedaukcyjna: 18 - 24 lutego.

Kontakt w sprawie zleceń poaukcyjnych:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

312
Monotypia +, 2010 monotypia, papier; 35 x 25 cm na arkuszu 55 x 41 cm;
sygn., dat. i opisany ołówkiem u dołu: Monotypia +. (AP.) 2010. Henryk Płóciennik. 8.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

313
Obraz i akt, 2007 linoryt, gwasz, jasno-szary karton; 40 x 32 cm na akruszu 61 x 48 cm;
sygn., dat. i opisany ołówkiem u dołu: " Obraz i akt" 1/1. linoryt + 2007. (AP.)
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

314
Moja ziemia [Ma Terre], 2000 litografia, papier, 50 x 65 cm (całość),
44 x 33 cm (odbitka kamienia);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 100 zł

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

315
Energia upadku IV, 1981 serigrafia, papier; 75 x 54,3 cm;
opisana l. d.: Energia upadku IV 9/15;
estymacja: 1 400 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 300 zł

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

316
Znak metafizyczny II, 1998 serigrafia papier; 63,5 x 41 cm;
opisana, sygn. dat. u dołu: "Znak metafizyczny II" serigrafia Andrzej... 9/1981 22/25
estymacja: 800 - 900 zł

Andrzej LACHOWICZ (1939-2015)

317
Znak metafizyczny III, 1998 serigrafia papier; 63 x 41 cm;
opisana, sygn. dat. u dołu: "Znak metafizyczny III" - serigrafia Andrzej... 9/1981 24/25
estymacja: 800 - 900 zł

Ladislas KIJNO (1921-2012)

318
Kompozycja serigrafia, papier wym. 76 x 55,5 cm
sygn. p. d.: Kijno i numerowany l. d.: 111/180
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

Jan TARASIN (1929-2009)

319
Gry i zabawy, 1976 serigrafia, papier; 39,8 x 59,3 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. ołówkiem l. d.: JTarasin 1976
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
Cena sprzedaży 1 400 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

320
Bez tytułu inkografia, karton; 60,7 x 41 cm (wymiar kompozycji),
70 x 50 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)

321
Gorzów Wielkopolski, 2000 tusz, papier czerpany; 24 x 15 cm;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Wojtek SIUDMAK (ur. 1942)

322
Para, 2001 ołówek, papier; 48,5 x 35 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. SIUDMAK Pris [Paris ???] 01.2001 Version II
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 9 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

323
Diabełek, 1937 ołówek, piórko, tusz, papier; 19 x 18 cm;
sygn. p. d.: "S Ż"/ 1937;
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

324
Ukojenie węgiel, papier żeberkowy szary; 33 x 27 cm;
sygn. p. d.: S. ŻECH 79 ? - data słabo czytelna.
estymacja: 6 000 - 9 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

325
Akt leżący tempera, flamaster, długopis, papier; 22,7 x 32,7 cm;
sygn. ołówkiem l. d.: H. Płóciennik;
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (1933-2020)

326
Akt, 1986 tempera, tusz, papier; 36,4 x 25 cm;
sygn. i dat. piórem p. d.: H. Płóciennik 86.
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

327
Bez tytułu flamaster, papier; 12,5 x 22 cm (arkusz);
sygn. na odwrocie: H. Stażewski.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

328
Kompozycja, 1961 akwarela, papier; 35 x 50 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: Dominik.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Zdzisław RUSZKOWSKI (1909-1991)

329
Akt leżący akwarela, kredka, papier; 56 x 76 cm;
sygn. p. d.: ZRuszkowski
estymacja: 1 100 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Mieczysław JURGIELEWICZ (1900-1983)

330
Dom wśród drzew, 1955 gwasz, papier naklejony na tekturę, 37 x 41,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: M.JURGIELEWICZ 1955
estymacja: 3 400 - 3 600 zł

Jan MŁODOŻENIEC (1929-2000)

331
Bez tytułu gwasz, papier, 49 x 34 cm;
sygn. p. d.: JAN MŁODOŻENIEC
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Iwan KULIK (ur. 1959)

332
Napoleon, 2009 gwasz, papier; 72 x 64,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Iwan Kulik/ 2009
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

333
Krajowa Loteria Pieniężna, lata 70. XX w. tempera, ołówek, brystol; 81 x 55 (w świetle passe-partout).
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 121.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 1 600 zł

Karol OLSZEWSKI

334
Kompozycja, 1957 gwasz, czarny karton, 17,2 x 14,2 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: Olszewski 57 (ołówkiem)
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

Magda Karbowiak BENEDA (ur. 1962)

335
Spacer olej, karton,
48 x 68 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: M. Beneda
estymacja: 3 200 - 3 500 zł