24 lutego 2021

Aukcja: 24 lutego, godz. 18.00

Salon Aukcyjny
ul. Karowa 31 w Warszawie

Wystawa przedaukcyjna: 18 - 24 lutego.

Kontakt w sprawie zleceń poaukcyjnych:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

Henryk HAYDEN (1883-1970)

1
Czerwony pejzaż litografia barwna, 33 x 50,5 cm (odcisk płyty);
napis l. d.: 10/150; sygn. p. d.: Hayden
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 500 zł

Mieczysław JURGIELEWICZ (1900-1983)

2
Zestaw 5 drzeworytów z okresu 1951-1960 1. Karuzela
30,5 x 38 cm; sygn. p. d.: MJurgielewicz 1951 (długopisem);
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

3
Widok na kościół Paulinów na Skałce w Krakowie akwaforta, papier; 9,5 x 9,5 cm (wymiar kompozycji),
sygn. p. d.: JRubczak (ołówkiem)
estymacja: 1 000 - 1 100 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

4
Wawel - Widok na katedrę, ok. 1913 akwaforta, akwatinta, papier; 23,5 x 29,5 cm (odcisk płyty),
33,5 x 36 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 900 - 1 200 zł
Cena oferowana 700 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

5
Drzewo litografia, papier; 53 x 42,5 cm (cały arkusz);
l. d. róg: owalna pieczęć oraz nr: IX / LXX
estymacja: 900 - 1 200 zł

William HOGARTH (1697-1764)

6
Zestaw 8 grafik Plansza 1 - 1735; miedzioryt, papier; 35 x 40,5 cm (odcisk płyty)
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Feliks Stanisław JASIŃSKI (1862-1901)

7
Chora matka, ok. 1890 akwaforta, papier; 44,5 x 63 cm (wymiar kompozycji);
sygn. na płycie l. d.: ZDZISŁAW JASIŃSKI PINX; p. d.: FELIKS JASIŃSKI AQUAF.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Aleksander ORŁOWSKI (1777-1832)

8
sygn. na kamieniu p. d.: A. Orlowski St. Petersbourg 1826;
estymacja: 2 300 - 3 000 zł
Cena sprzedaży 2 800 zł

Johann Friedrich FRICK (1774-1850), E. GILLY

9
Malbork - widoki zamku w 5 sekcjach 1) Brama prowadząca na zamek średni - Eingang zum mittleren Schlosse;
2) Korytarz pierwszej kondygnacji - Korridor in der ersten Keller Etage;
estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

10
Pejzaż ze skałami i lasem, 1860 ołówek, papier; 20 x 26,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: 18AG60
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 200 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

11
Portrety dzieci - zestaw 4 szkiców, 1894 na odwrociach szkice dziecięce
ołówek, kredka, papier; 20 x 16 cm (wymiary arkuszy);
estymacja: 55 000 - 70 000 zł
Cena oferowana 55 000 zł

Szymon MÜLLER (1885-1942)

12
Szyjąca, ok. 1930 węgiel, papier; 27,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: Müller
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 2 000 zł

Szymon MÜLLER (1885-1942)

13
Autoportret, ok. 1930 węgiel, papier, 29,5 x 20,5 cm w świetle oprawy;
sygn. l. d.: Müller
estymacja: 1 700 - 1 900 zł
Cena sprzedaży 1 900 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

14
Para, przed 1942 sangwina, akwarela, papier jasnobrązowy;
30,5 x 22,5 cm;
estymacja: 2 500 - 3 400 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

15
Szachiści sangwina, papier jasnobrązowy;
21,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 3 300 - 3 800 zł
Cena sprzedaży 3 000 zł

Władysław SERAFIN (1905-1988)

16
Czarny Staw pastel, papier; 48 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: W Serafin
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

17
Kobieta, 1911 pastel na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: A. MARKOWICZ / 1911
estymacja: 3 700 - 4 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

18
39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

19
Żyd z tefilinem węgiel, pastel, papier jasnobrązowy; 30 x 30 cm;
sygn. p. d.: Arthur/ Markowicz
estymacja: 5 500 - 6 200 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

20
Żydzi studiujący Torę pastel na podrysowaniu ołówkiem, papier;
30 x 32 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 5 500 - 6 200 zł

Henryk LEWENSZTADT (1893-1962)

21
Wenecja - Wyspa San Michele - Cmentarz, 1930 pastel, tusz lawowany, papier; 45,5 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Lewensztadt 30; poniżej l. d. ołówkiem: Wenecja 4/IX/1930;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł

Marek SZWARC (1892-1958)

22
Kobieta z kotem, 1949 piórko, sepia, akwarela, papier;
36 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884 Mogilno -1926 Paryż)

23
sygn. l. g.: Eug. Zak.
estymacja: 90 000 - 120 000 zł
Cena oferowana 70 000 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

24
Pani Wanda P. przy stole - robótki ręczne akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton; 50 x 37 cm;
W katalogu wystawy pośmiertnej (Warszawa 1969 ZPAP) poz. 333 zatytułowana "SZYJĄCA II"
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Leonard PĘKALSKI (1896-1944)

25
Portret ojca, 1916 akwarela, kredka, papier żeberkowy naklejony na tekturę; 43,5 x 36,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Le. Pękalskiego /1916.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Stanisław GIBIŃSKI (1882-1971)

26
Wyjście z kościoła, ok. 1930 akwarela, papier; 48 x 67,5 cm;
sygn. p. d.: S. Gibiński.
estymacja: 3 600 - 4 300 zł
Cena oferowana 3 200 zł

27
Ogród przy domu artysty w Kalwarii, 1914 akwarela, papier; 25,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Jerzy RUPNIEWSKI (1888-1950)

28
Kościół farny pw. św. Mikołaja i Marcina w Bydgoszczy akwarela, papier; 55 x 41 cm;
sygn. p. d.: J. RUPNIEWSKI
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Jakub PFEFFENBERG (1900 - ok. 1943)

29
Pejzaż z domami, 1928 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
28,5 x 42,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

30
Kraków, 1946 gwasz, karton; 36 x 50 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: H. RudzkaC. 1946.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Wacław TARANCZEWSKI (1903-1987)

31
Martwa natura ze świątkiem, 1947 akwarela, gwasz, karton; 47,5 x 63 cm;
sygn. l. d.: W. Taranczewski 1947;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Artysta nieokreślony

32
Kompozycja z zakosami gwasz, karton; 50 x 35 cm.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Zygmunt SCHRETER (1896-1977)

33
Celerina zimą olej, tektura; 50 x 30 cm;
sygn. p. d.: Z.Schreter / Cellerina
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Eugeniusz ZAK (1884-1926)

34
sygn. p. d.: Eug. Zak
estymacja: 200 000 - 250 000 zł
Cena oferowana 170 000 zł

Artur KLAR (1895-1942)

35
Dzikie róże olej, tektura; 34,5 x 25 cm;
sygn. p. g.: KLAR;
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Artysta nieokreślony chiński (XIX / XX w.)

36
Sceny dworskie - 3 plansze gwasz, papier ryżowy, jedwab; 21,2 x 33 na arkuszu 28,7 x 40,2 cm na arkuszu; 33 x 21 cm na planszy 40 x 28,7 cm 33 x 22 cm na arkuszu 40 x 28,8 cm;
estymacja: 2 000 - 2 100 zł

Juliusz KOSSAK (1824-1899)

37
Dał nam przykład Bonaparte, jak zwyciężać mamy, 1893 r. akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę; 46 x 38 cm; sygn. p. d.: JKossak; l. d.: pieczęć herbu Kos oraz tekst
estymacja: 22 000 - 29 000 zł
Cena sprzedaży 31 000 zł

Stanisław SKOCZEŃ (ur. 1938)

301
Grand Bazaar, 1975 fotografia czarno-biała, brom, papier
64 x 50 cm;
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

Teresa MURAK (ur. 1949)

302
Krzyż pielgrzymi, 2008-2010 wydruk komputerowy, papier; 20,5 x 25,4 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: TERESA MURAK i MATEUSZ REMBIELIŃSKI / KRZYŻ PIELGRZYMI 2008 - 2010 / (B) /
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Bronisław SCHLABS (1920-2009)

303
Fotogram II/14 fotografia czarno-biała, brom, papier; 30 x 40,4 cm;
drobne rozdarcia.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Bronisław SCHLABS (1920-2009)

304
Fotogram 31/57 fotografia czarno-biała, brom, papier; 29,5 x 37,7 cm;
na odwrocie pieczątka autorska i opis (ołówkiem)
estymacja: 3 000 - 3 400 zł

Stanisław SKOCZEŃ (ur. 1938)

305
Zachodnie wybrzeże wyspy - Sri Lanka, 1962 fotografia czarno-biała, brom, papier
60 x 49,5 cm;
estymacja: 1 400 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

Natalia LACH-LACHOWICZ (ur. 1937)

306
Forma platońska L, 1990 fotografia bromowa czarnobiała; 20,5 x 16,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: NATALIA LL;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Henryk BERLEWI (1894-1967)

307
Mechanofaktura, 1961 litografia, papier; 51 x 40 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany ołówkiem u dołu: 198/200 H. Berlewi 1924-61; nakład 198/200
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 16 000 zł

Katarzyna LIPSKA-ZIĘBIŃSKA (ur. 1974)

308
Przestrzeń Istnienia 1, 2020 linoryt (2 kolory), suchy tłok, papier; 30,5 x 30 cm (w świetle passe partout);
sygn. i ed.: 3/5 "Przestrzeń Istnienia" 1 / x3-3 28,5 x 29
estymacja: 1 300 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 100 zł

Władysław RZĄB (1910-1992)

309
Ojciec z dzieckiem linoryt, papier; 29 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rząb
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Maciej ŚWIESZEWSKI (ur. 1950)

310
Cztery kompozycje figuralne akwaforta, papier, 74,5,x 53,5 cm (arkusz);
opisane i dat. u dołu ołówkiem: 1977, 1979, 1980 (dwie prace)
estymacja: 7 000 - 7 500 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

311
Trzy kobiety litografia, papier; 69,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Lebenstein; l. d.: 21/75
estymacja: 2 100 - 2 500 zł