18 marca 2020

Aukcja: 18 marca, godz. 19.30

pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia aukcyjne:

Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

Katarzyna Marciniak
k.marciniak@rempex.pl
tel. +48 669 111 109

zobacz regulamin aukcji

Jan PRUSKI (ur. 1957)

411
Burza nad jeziorem; 2019 farba offset, akryl, werniks, technika ryta, papier; 50 x 70 (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: PRUSKI;
estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Adam MARCZUKIEWICZ (ur. 1958)

412
Pigmalion, 2014 olej, płótno; 100 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: MARCZUKIEWICZ 2014.
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Dorota NIEZNALSKA (ur. 1973)

413
Tannenberg-Denkmal 1, 2018/2019 ambrotypia, szkło, stal; 18 x 24 cm; 29 x 36 cm (wymiar w oprawie); unikat; na odwrocie nalepka autorska z informacją o pracy.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Dorota NIEZNALSKA (ur. 1973)

414
Tannenberg-Denkmal 2, 2018/2019 ambrotypia, szkło, stal; 18 x 24 cm; 29 x 36 cm (wymiar
w oprawie); unikat; na odwrocie nalepka autorska z informacją o pracy.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Dorota NIEZNALSKA (ur. 1973)

415
Tannenberg-Denkmal 3, 2018/2019 ambrotypia, szkło, stal; 24 x 18 cm; 36 x 29 cm (wymiar w oprawie); unikat; na odwrocie nalepka autorska z informacją o pracy.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

Bartosz MILEWSKI

1401
Strzeż się pociągu 2, 2008 akryl, płótno; 100 x 120 cm; sygn. p. d.: Milewski/ 2008
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bartosz MILEWSKI

1402
Wrocławskie Studio Nagrań, 2007 akryl, płótno 100 x 120 cm; sygn. l. d.: Milewski 2007;
napisy ołówkiem na krośnie: Bartosz Milewski (SUMIK) / "Wrocławskie studio nagrań" / akryl / 100
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Dorota PIETRASZKIEWICZ

1403
Isparta - Antalya, 2009 olej, płótno; 50 x 65 cm;
sygn. i opisany na blejtramie
estymacja: 1 000 - 1 700 zł
Cena oferowana 800 zł

Wiesław KOZUB, XX w.

1404
Z cyklu Pejzaże, 2019/20 olej, collage, płyta; 50 x 70 cm;
sygn. l. d.: WKozyb (ryte w warstwie malarskiej
estymacja: 900 - 1 200 zł

Wojciech MATUSIK ( ur. 1977)

1405
Kolczyste, 2019 olej, płótno. 40 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Wojciech Matusik 2019.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Agnieszka BORKOWSKA (ur. 1978)

1406
Bez tytułu olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. p. d.: AGNIESZKA BORKOWSKA.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Adrian PURGAŁ (ur. 1982)

1407
Swimming pool grafika komputerowa, techniki mieszane, glicee na podłożu Hahnemuhle German Ething; 78x78 cm;
sygn., dat. i opisana u dołu wraz z nakładem: 6/50 / TSwimming po
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Bogna JARZEMSKA-MISZTALSKA (ur. 1979)

1408
Z cyklu: Podkarpackie wspomnienie, 2019 emalia na metalu; 30 x 44 cm;
sygn. p. d.: Bogna Jarzemska 2019.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Marek KOTARBA (ur. 1952)

501
Pani Waza, 2019 porcelana szkliwiona z fabryki w Ćmielowie; wys. ok. 31 cm;
sygn. z tyłu, w masie: MK (monogram wiązany, ryty).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

502
Wazon z korowodem tańczących kobiet Wazon z korowodem tańczących kobiet
szkło przeźroczyste, bezbarwne, matowe; wys. 24,5 cm;
na podstawie znak firmowy: T [w kwadracie]?; Czechy (?), 2 poł. XX
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Zofia MATUSZCZYK-CYGAŃSKA (1915-2011) - proje

503
Barbara MICHAŁOWSKA, XX w. - wykonanie (tkanie) Dwa księżyce
wełna, osnowa lniana; 116 x 152 cm;
estymacja: 7 000 - 10 000 zł

504
4 krzesła tapicerowane 4 krzesła tapicerowane
zestaw 4 krzeseł; tkanina, drewno; szer. 52 cm, wys. 83 cm, gł. 47 cm; Szwecja, lata 60. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

505
Wazon szkło warstwowe, zielone i bezbarwne, przeźroczyste ujęte w spiralnie skręconą warstwę szkła
czerwonego; wys. 39 cm;
Czechy, Studio Artystyczne, lata 60. XX
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Pavel HLAVA (1924-2003)

506
Wazon szkło przezroczyste, barwione; wys. 26 cm;
sygnatura autorska na podstawie: Pavel Hlava; Czechy, 2 poł. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

507
Lampa wisząca sześcioświecowa metal farba strukturalna wielobarwna; wys. całkowita 62 cm, średnica ok. 28 cm;
Włochy, lata 50. XX w.
estymacja: 900 - 1 100 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

508
Lampa wisząca Metal emaliowany na pomarańczowo, tworzywo sztuczne; wys. klosz 15 cm, średnica klosza 20 cm; wys. całkowita 37 cm;
Niemcy, lata 70. XX w.
estymacja: 400 - 600 zł
Cena oferowana 300 zł

509
Lampka biurkowa metal niklowany, szkło klosza matowe, mleczne, źródło światła regulowane uchwytem; wys. 65 cm, szer. 55 cm;
Niemcy, producent: W.K. Wu Products, lata 90. XX
estymacja: 700 - 1 000 zł

510
Krzesło tapicerowane czarny winyl, stal chromowana; szer. 47 cm, wys. 80 cm;
Niemcy, producent: Fröscher KG, lata 70. XX w.
estymacja: 900 - 1 100 zł

511
Fotel biurowy skóra(?), metal niklowany; szer. 58 cm, wys. 88,5 cm, gł. 45 cm;
Europa Zachodnia, lata 90. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 700 zł

A. SCARPA i T. SCARPA - projekt

512
Komplet mebli: stół model 121 z 4 krzesłami model 778 drewno, siedziska i oparcia krzeseł malowane na czarno; 4 krzesła: szer. 47 cm, wys. 81 cm, głęb. 47 cm (każde); stół rozkładany: szer. 100-200 cm, wys. 73 cm,
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

513
Barek szkło, drewno; 80 x 47 cm, wys. 63 cm;
Dania, lata 50. / 60. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Selman SELMANAGIĆ (1905-1986) - projektant

514
Fotel model 53693, 1957 tkanina, drewno; szer. 60,5 cm, wys. 77 cm, gł. 61 cm;
Niemcy, producent: DWH - Deutsche Werkstätten Hellerau, 1957.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł
Cena oferowana 900 zł

Louis KALFF (1897-1976) - projektant

515
Lampa stołowa metal, polerowany i czerniony; szer. 20 cm, wys. 44 cm;
na wierzchu klosza, na części montażowej logo producenta;
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 000 zł

Rudolfo BONETTO (1929-1991) - projektant

516
Lampa biurkowa Ala metal lakierowany na czarno; szer. 93 cm, wys. 81 cm;
Włochy, producent: Sirrah i Guzzini, lata 80. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 700 zł
Cena oferowana 1 200 zł

Philippe STARCK (ur. 1949) - projektant

517
Stolik kawowy Titos Apostos, 1985 metal; szer. 85 cm, wys. 71 cm;
Włochy, producent: Draide; projekt z 1985 r.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

518
Para krzeseł tapicerowanych tkanina żółta, drewno; szer. 41 cm, wys. 83 cm, gł. 42 cm, wys. siedziska 46 cm;
Polska, lata 60. XX w; po renowacji.
estymacja: 1 100 - 1 500 zł

Alessandro MENDINI (1931-2019), Alessandro GUERRIERO (ur. 1943)

519
Krzesło z serii Ollo Krzesło z serii Ollo
sklejka laminowana; wys. 74 cm, wys. siedziska 42,5 cm, szer. 38,8 cm;
estymacja: 3 300 - 4 400 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Richard SAPPER (1932-2015) - projektant

520
Lampa Tizio metal; szer. 20 cm, wys. 116 cm;
Włochy, producent: Artemide, lata 70. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
Cena oferowana 800 zł

Andre VANDENBEUCK, XX w. - projektant

521
Fotel King skóra brązowa, metal; szer. 93 cm, wys. 92 cm, gł. 100 cm;
Szwajcaria, producent: Strassle, lata 70. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 900 zł

522
Fotel metal, tkanina; szer. 58 cm, wys. 81 cm, głębokość 74 cm, wys. siedziska 41 cm;
Niemcy, lata 70. XX w.
estymacja: 900 - 1 100 zł

Johannes KRAHN (1908-1974) - projektant

523
Krzesło z podłokietnikami BundesStuhl sztuczna skóra w kolorze granatowym, drewno; szer. 70 cm, wys. 100 cm, gł. 50 cm;
Niemcy, 2 poł. XX w., projekt z 1949 r.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

524
Para kinkietów metal niklowany, szkło; 86 x 16,5 x 20 cm;
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

525
Barek
estymacja: 1 300 - 1 700 zł

Henning KJAERNULF - projektant?

526
Komplet 4 foteli tapicerowanych model 31 skóra (?), teka; 75 x 50 x 50 cm, wys. siedziska 45 cm;
Dania, Producent: Bruno Hansen?, lata 60. XX w.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

Arne JACOBSEN (1902-1971)

527
Zestaw 4 krzeseł model 3207 - seria 7 skóra czerwona, metal; wys. 76,5 cm, szer. 62 cm;
Dania, producent: Fritz Hansen, 1969; obite na nowo w skórę wg oryginalnego projektu.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 200 zł

528
Stolik kawowy Dania, lata 60. XX w.
palisander; szer. 194 cm, wys. 65 cm, gł. 137 cm;
estymacja: 1 900 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 700 zł

Mario BERTORELLI, XX w. - projektant

529
Lampka biurkowa plastik; podstawa 28 x 19 cm, szerokość 62 cm, 60 cm;
Włochy, producent: JM RDM Massanzago, lata 80. XX w.
estymacja: 900 - 1 100 zł

Hans von KLIER, XX w. - projektant

530
Lampka biurkowa Condor plastik; podstawa 18 x 18 cm, szer. 87 cm, wys. 52 cm;
Włochy, producent: Bilumen, lata 80. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

531
Stolik kawowy Europa Zachodnia, lata 80. XX w.
metal, szkło; szer. 140 cm, wys. 41 cm, gł. 81 cm;
estymacja: 1 200 - 1 600 zł
Cena oferowana 1 000 zł

Toshiyuki KITA, XX w. - projektant,

532
Szezlong Beo skóra, tworzywo sztuczne, regulowane oparcie; szer. 190 cm, wys. 37 cm, gł. 84 cm;
Niemcy, producent: Ipdesign, projekt z 1994 r.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

533
Lampa biurkowa w stylistyce art déco Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
podstawa metalowa, niklowana, klosz szklany; śr. podstawy 23 cm, wys. 63 cm, śr. klosza 40 cm, wys. klosza 13 cm;
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

534
Fotel Europa Zachodnia, lata 50. / 60. XX w.
skóra, drewno mahoniowe; wys. 100 cm, gł
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

535
estymacja: 2 200 - 2 900 zł