Autor nieokreślony

201
Popiersie kobiety, secesyjne - PURITA 3 rodzaje kamienia: biało-żółtawy (alabaster?), szaro-przejrzysty marmur, szaro-zielony
marmur; wys. 49 cm, szer. 51 cm, głęb. 23,5 cm. Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Autor nieokreślony

202
Figurka młodzieńca w renesansowym stroju brąz, kość, onyks; wys. 25,5 cm, szer. 12,4 cm, głęb. 11,2 cm.
Europa Zachodnia, koniec XIX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Claude MICHEL - CLODION (1738-1814)

203
Grupa figuralna z faunami brąz patynowany; wys. 56 cm, szer. 33,5 cm, głęb. 29 cm.
Francja, odlew XIX/XX w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

Otto POERTZEL (1876-1963)

204
Bażant brąz patynowany; wys. 14 cm, dł. 41,2 cm, szer. 12 cm.
Niemcy, lata 20-30. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Karol HUKAN (1888-1958)

205
Helena brąz patynowany; wys. 39,5 cm, szer. 29,7 cm, głęb. 3,2 cm.
sygn. p. d.: Karol Hukan Kraków
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

206
Kybele brąz patynowany; wys. 54,5 cm, średnica podstawy 19 cm.
Francja, odlew XIX/XX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Rudolf SCHMOTZ (1884-1965)

207
Łuczniczka brąz patynowany, granit toczony, gładzony; wys. 57 cm, średnica cokołu 14,8 cm.
Niemcy, Drezno, lata 30. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

AUTOR NIEROZPOZNANY

1201
Popiersie kobiety alabaster, metal (srebro?); szary marmur; wys. 31,7 cm, szer. 20,2 cm;
Włochy?; pocz. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

JAN GĄSIENICA-SZOSTAK

1202
Zestaw 5 figurek drewno lipowe, płaskorzeźbione, polichromowane; wys. figurek od 10,2 do 8,8 cm.
Zakopane? Szczawnica? ok. 1955
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

JOSEF JOSEPHU (czynny od pocz. XX w.); ARGENTOR-WERKE - Metallwarenfabrik (zał. 1902)

1203
Głowa Chrystusa brąz patynowany, dąb czerniony; wys. 33,3 cm, szer. 11,2 cm, głęb. 11,3 cm.
Austria, Wiedeń, lata 20. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Michał Anioł BUONARROTI (1475-1564) według

1204
Lorenzo II di Piero de Medici brąz patynowany; wys. 27,5 cm, szer. 12 cm, głęb. 14,2 cm.
Włochy, odlew XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

ARTYSTA NIEROZPOZNANY

1205
Chłopiec z flaszą brąz patynowany, czarny marmur; wys. ca 40 cm, podstawa 14,2 x 14,2 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

AUTOR NIEOKREŚLONY

1206
Amorek brąz złocony, marmur czerwony, z żyłkami; wys. 32 cm, szer. 13 cm, głęb. 17 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Thomas FRANÇOIS CARTIER (1879-1943)

1207
Walczące jelenie na rykowisku brąz, patyna zielona, zmatowiona; czarny marblit, onyks; wys. 30 cm, dł. 66 cm, szer. 26 cm.
Francja, 1 poł. XX w.
estymacja: 2 800 - 3 300 zł

1208
Chrystus Ukrzyżowany kość, drewno złocone, tkanina pąsowa z wzorem kwiatowym; ramka profilowana;
figurka 15,5 x 10,7 cm; Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

Émile LAPORTE (1858-1907)

1209
Dziewczyna z koszem brąz, podstawa marmurowa; wys. 38 cm;
na cokole napis: LAPORTE
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Louis Emile PICAULT (1833-1915)

1210
Geniusz Przyszłości brąz patynowany; wys. 34 cm;
sygn. na podstawie: E. Picault
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

601
Lampa secesyjna szkło warstwowe, różowe i fioletowe, trawione, mosiądz; wys. 35 cm;
Francja, La RochereI, ćw. XX w.
estymacja: 10 000 - 11 000 zł

Emil GALLÉ (1846 Nancy - 1904 Nancy)

602
Wazonik ozdobny secesyjny szkło trawione; wys. 21,6 cm; sygn. u dołu Gallé (pisane fantazyjnie);
Francja, firma Emila Gallé, ok. 1903
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Manufaktura FRITZ (Friedrich Wilhelm) HECKERT

603
Dzban z herbem hrabiów Butler szkło zielone, barwione w masie, farby emaliowe;
wys. 32,2 cm; Śląsk, Piechowice (d. Petersdorf), XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Królewska Manufaktura Porcelany (KPM) w Berlinie

604
Krater z miniaturą pejzażową: Zamek w Książu (Fu¨rstenstein) na Śląsku porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i matowe, grawerowane,
Niemcy, model: tzw. Reden’sche Vase Nr. 2; 1832
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Rosenthal AG, Selb (Bawaria)

605
Para talerzy dekoracyjnych z miniaturami - alegoriami sztuk pięknych (?) porcelana, kobalt - bleu roi, druk barwny podmalowany, złocenia naszkliwne;
średn. 25,6 cm; Niemcy, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

606
Umywalka z dekoracją gałązkami chryzantem fajans, szkliwo ołowiowo-boraksowe z krakelurą, druk barwny;
Nieokreślona wytwórnia europejska - Niemcy (Villeroy & Boch?) lub Austria (Znaim?), ok. 1900
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Fabryka Fajansu i Terrakoty Aleksandra Lewickiego

607
Siedzący pies fajans delikatny, farby ceramiczne, szkliwo ołowiowo-boraksowe;
wys. 10,5 cm; Polska, Pacyków, okres międzywojenny.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Manufaktura Porcelany w Miśni

608
Para cache-pôts z miniaturami a’la Watteau, z podstawkami Miśnia, 2 poł. XIX w. Franziska Hirsch, Drezno, atelier malarstwa na porcelanie
lub Helena Wolfsohn?, Drezno
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

HUTA SZKŁA EGERMANN

1601
Komplet 6 kieliszków do wina szkło przeźroczyste, kryształowe, powlekane kobaltem, złocone; wys. 19,5 cm;
Czechosłowacja, Novy Bor; 2 poł. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

HUTA SZKŁA MOSER (czynna od 1857)

1602
Zestaw toaletowy: flakon z korkiem, puszka z pokrywką, flakon do perfum z pulweryzatorem szkło aleksandrytowe, neodymowe (fioletowe w świetle naturalnym, niebieskie w świetle sztucznym);
Czechosłowacja, Karlovy Vary, 2 - 3 tercja XX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

1603
Wazon z motywem irysów szkło przeźroczyste, zielone, cieniowane, szlifowane, otrawiane; wys. 21,8 cm;
Czechosłowacja, 2 tercja XX w.
estymacja: 2 400 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

1604
Mlecznik z herbem Nałęcz i napisem dedykacyjnym porcelana, farby naszkliwne, złocenia, srebrzenie; wys. 13,5 cm;
Nieustalona wytwórnia porcelany i atelier malarskie - Niemcy, ok. poł. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

1605
Nauka gry na flecie (La leçon de flute) biskwit porcelany twardej, wys. 22 cm;
Francja (Paryż?), kopia grupy figuralnej wykonanej dla Królewskiej Manufaktury w Sevres; ok. 1900
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget (firma czynna 1824-1944)

701
Lustro toaletowe plater cechowany; wys. 62 cm, szer. 37 cm.
Warszawa, k. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Bracia Buch (firma czynna 1809-1882)

702
Cukiernica plater cechowany; wys. 12,5 cm, szer. 18,5 cm, głęb. 12,3 cm.
Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

NORBLIN i Ska (wytwórnia czynna 1819-1939)

703
Cukiernica plater cechowany, masa perłowa; wys. 10 cm, szer. 20 cm, głęb. 13 cm.
Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

704
Lustro toaletowe typu psyche plater cechowany (NORBLIN […] / GALW: / WARSZAWA), wys. 45 cm, szer. 41 cm, głęb. 12,8 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

705
Buliera srebro próby 12 cechowane, masa perłowa;
wys. 23,5 cm, waga 1210 g. Niemcy, 2. poł. XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł

Gustav MEMMERT (czynny 1890-1930)

706
Kosz ażurowy srebro próby 800; wys. 8,6 cm, szer. 41 cm, szer. 34,8 cm; waga 742 g.
Berlin, ok. 1910
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Józef CHYLIŃSKI (czynny 1898-1939)

707
Świecznik chanukowy srebro próby 3 cechowane; wys. 73 cm, szer. 37,2 cm; waga 1624 g.
Warszawa, 1922-1932
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

708
Łyżka z herbem śląskiego rodu Hochberg srebro (punca złotnika nieczytelna, punca kontrybucyjna FW z okresu napoleońskiego);
dł. 20 cm; waga 68 g; Śląsk (Wrocław / Nysa?), 2 poł. XVII w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

709
Kubek z herbem Książąt Giedroyć srebro niecechowane częściowo złocone; wys. 8,5 cm, średnica 7,5 cm; waga 70 g.
Polska, lata 50. - 60. XIX w.
estymacja: 4 200 - 4 600 zł

710
Pudełko z herbem Pobóg srebro próby 3 cechowane, drewno; wys. 3,9 cm, szer. 10,5 cm, głęb. 7,5 cm.
Kraków, lata 30. XX w.
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

711
Waza z nakrywą srebro próby 1 cechowane, wys. 33,5, szer. 43 cm, głęb. 21,6 cm; waga 2377 g.
Paryż, 1809-1819.
estymacja: 32 000 - 42 000 zł

Hutton & Sons

1701
Dwa talerze plater cechowany (na jednym znak wykonawcy); średnica 29, 8 cm i 30,3 cm;
Anglia, Sheffield, pocz. XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Eduard Friedmann

1702
Patera neorokokowa srebro próby 3 cechowane; wys. 9 cm, szer. 30 cm, głęb. 30 cm; waga 726 g.
Wiedeń, ok. 1900
estymacja: 2 900 - 3 600 zł

Joseph Carl Klinkosch

1703
Solniczka z herbem śląskich hrabiów Hoyos srebro próby 3 cechowane, szkło; wys. 4,5 cm, średnica 6,5 cm; waga 88 g (bez wkładki);
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

Wasilij Pulyartky

1704
Kubek srebro próby 84 cechowane,częściowo złocone;
wys. 8,2 cm, waga 69 g. Moskwa, 1908-17
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

1705
Serwetnik art deco srebro próby 800 cechowane, ebonit ?; wys. 12 cm, szer. 16,5 cm, głęb. 6,5 cm;
Niemcy?, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

1706
Pudełko z herbem Rawicz srebro próby 3 cechowane, moneta srebrna; wys. 1,4 cm, szer. 7,5 cm, głęb. 8,8 cm;
waga 128 g. Polska, 1932-1939
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

1707
Papierośnica z herbem Odrowąż srebro próby 2 cechowane (monogram MW); wys. 1 cm; szer. 8,5 cm, głęb. 11 cm; waga 141 g.
Warszawa, lata 30. XX w.
estymacja: 3 001 700 - 1 900 zł