NORBLIN i Ska (wytwórnia czynna 1819-1939)

703
Lustro toaletowe typu psyche plater cechowany; wys. 45 cm, szer. 41 cm, głęb. 12,8 cm.
Warszawa, k. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

704
Samowar plater cechowany; wys. 39,5 cm, szer. 29 cm, głęb. 26,5 cm.
Warszawa, lata 20.-30.XX w.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

MAISON ODIOT (firma czynna 1690), okres sukcesji Boulengera (1906-1956)

705
Komplet do kawy i herbaty składający się z dzbanka do kawy, imbryka do herbaty, mlecznika i cukiernicy;
srebro częściowo złocone, cechowane, Paryż, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

706
Legumiera srebro próby 1 (Minerwa); wys. 16 cm, szer. 28,2 cm, głęb. 20,7; waga 964 g.
Francja, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

707
Żardiniera srebro próby 900 częściowo złocone cechowane (próba, znak nieczytelny);
wys. 20,2 cm, szer. 38 cm, głęb. 18,5 cm; waga 929 g. Niemcy?, k. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

MALDE (wytwórnia biżuterii i sreber czynna 1898-2011)

708
Buliera z podgrzewaczem na stelażu srebro cechowane; wys. 36,2 (bez pałąka), waga 1796 g.
Hiszpania, Coruna, 2 ćw. XX w. (po 1934)
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Emil RADKE (czynny 1830 lub 1832-1868)

709
Para świeczników srebro próby 84 cechowane; wys. 23 cm;
waga 465 g. Warszawa 1854
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Władysław GLIXELLI (czynny od l.50. XIX w.- 1895; firma W.Glixelli czynna do lat 30.XX w.)

710
Zestaw 12 kubków srebro częściowo złocone próby 3 cechowane; waga 1230 g.
Kraków, 1922-1932
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

A. CESA S.C. (czynna 1935-1971), taca - Giovanni CASTELLI (wytwórnia czynna 1954-1971)

711
Komplet do kawy i herbaty z tacą srebro cechowane próby 800; waga 3396 g.
Alessandria, lata 40.-50. XX w. (po 1944); taca - Brescia, lata 50.XX w. (po 1954)
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Wilhelm Luther (czynny 1843? -1876)

712
Kandelabr czteroramienny, pięcioświecowy srebro próby 84 cechowane; wys. 72,6 cm, szer. 30,8 cm;
waga 1874 g. Warszawa, 1874
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

SILBERWARENFABRIK THOMAS DUB (firma czynna 1838-1922)

713
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu, w kantynie srebro próby 3 cechowane, waga 3904 g (bez noży).
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 22 000 - 26 000 zł

Gustav MEMMERT (czynny 1890-1930)

714
Kosz ażurowy srebro próby 800; wys. 8,6 cm, szer. 41 cm, szer. 34,8 cm; waga 742 g.
Berlin, ok. 1910
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

715
Para kandelabrów pięcioświecowych, czteroramiennych srebro cechowane, wys. 62 cm, szer. 24 cm, głęb. 24 cm; waga 2752 g.
Niemcy?, k. XIX w.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł

716
Para pater srebro próby 3 cechowane, wys. 32,6 cm,
średnica talerza 29 cm; waga 957 i 969 g. Wiedeń, 1 ćw. XX w.
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

717
Żardiniera srebro repusowane próby 800 cechowane, wys. 16,4 cm, szer. 35,5 cm;
głęb. 23cm; waga 1536 g. Mediolan, lata 70. XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

718
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu w kantynie meblowej (219 sztuk) plater cechowany częściowo złocony, stal; Francja?, ok. 1900
Sztućce w kantynie w formie drewnianego, intarsjowanego stolika z 5 szufladami.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Norblin & Co

1701
Para świeczników plater cechowany; wys. 30 cm, szer. 12,2 cm, głęb. 12,2 cm
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Wurttembergische Metallwarenfabrik

1702
Cukiernica dwuuszna plater cechowany; wys. 14 cm, szer. 16 cm; głęb. 10,5 cm
Geislingen, 1910-1918
estymacja: 900 - 1 200 zł

Bracia Henneberg

1703
Komplet sztućców obiadowych na 6 osób z łyżką wazową w etui plater cechowany, stal cechowana
Warszawa, lata 20-30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Roman Plewkiewicz

1704
Patera plater cechowany; wys. 35,2 cm, średnica talerza 29,3 cm;
Warszawa, XIX/XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

1705
Żardiniera plater niecechowany; wys. 9,3 cm, szer. 27 cm, głęb. 12 cm;
Austria?, pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

J. Sopyło

1706
Cukiernica-wazka plater cechowany (oryginalne srebrzenie), szkło; wys. 9,2 cm, szer. 18 cm, głęb. 14,3 cm;
Lwów, 2 ćw. XX w. (przed 1939)
estymacja: 1 000 - 1 400 zł

Margit Tevan (1901-1978)

1707
Puchar plater kuty cechowany; wys. 16 cm, średnica 10 cm;
Budapeszt, 2 ćw. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

1708
Komplet sztućców na 12os. i środka stołu plater cechowany, stal nierdzewna cechowana;
Niemcy, 2 ćw. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

1709
Patera mosiądz srebrzony (przetarcia srebra); wys. 10 cm, szer. 34 cm, głęb. 15,8 cm;
Warszawa, Br. Buch, k. XIX w.
estymacja: 1 200 - 1 600 zł

1710
Karafka srebro, częściowo złocone cechowane (cechy fantazyjne); wys. 20,5 cm; waga 217 g.
Hanau?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł
Cena oferowana 2 200 zł

1711
Karafka z korkiem srebro próby 84 cechowane; wys. 24,6 cm; waga 333 g.
Moskwa 1883
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 2 800 zł

1712
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 3 cechowane; wys. 9,8 cm; waga 474 g.
Wiedeń, pocz. XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

1713
Para świeczników srebro cechowane próby 12; wys. 31,5 cm; waga 760 g.
Niemcy?, ok. poł. XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł

1714
Para świeczników srebro cechowane, dociążone; wys. 23,2 cm, szer. 8 cm, głęb. 8 cm;
Berlin, ok. 1840
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

1715
Para kubków srebro próby 12; wys. 12 cm, średnica 7,2 cm; waga 244 g.
Niemcy ?, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

1716
Pudełko art deco srebro próby 3 częściowo złocone, cechowane; wys. 15 cm, szer. 8 cm, głęb. 7 cm; waga 127 g.
Wiedeń, 1922-1931
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

1717
Pudełko z herbem Jelita srebro próby 830 S cechowane częściowo złocone; wys. 1,8 cm, szer. 8,5 cm, głęb. 5 cm; waga 63 g.
Norwegia, 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Italo Giori i Anna Giori (1957-71)

1718
Pudełko na biżuterię srebro próby 800 częściowo złocone, cechowane; wys. 2,5 cm, szer. 18 cm, głęb. 8,5 cm; waga 268 g.
Florencja, 1957-1968
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Hermann Behrnd - złotnik, Oskar Wege - firma sprzedająca

1719
Tacka srebro prób 800 cechowane; wys. 1,5 cm, szer. 30 cm, głęb. 23 cm; waga 455 g.
Drezno, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Johann Beck ?

1720
Paterka srebro 835 cechowane; wys. 4 cm, szer. 28,2 cm, głęb. 19,5 cm; waga 324 g.
Schwäbisch Gemünd, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

1721
Para kandelabrów trójświecowych srebro cechowane, dociążone; wys. 42 cm, szer. 37 cm, gleb. 12,5 cm;
Berlin, 1848-1854
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Gustaw Klingert

1722
Papierośnica damska srebro próby 84 cechowane ; wys. 2,8 cm, szer. 9 cm, głęb. 5,7 cm; waga 99 g.
Moskwa, 1889
estymacja: 1 700 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 500 zł

1723
Kabaret do przypraw srebro próby 3 cechowane, szkło; wys. 34,5cm, szer. 19,8 cm, głęb. 10,5 cm; waga 390 g.
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Storck & Sinsheimer

1724
Naczynie na słodycze srebro cechowane (cechy fantazyjne), szkło; wys. 11, 3 cm, szer. 12,4 cm, głęb. 15,5 cm; waga 612 g.
Hanau, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 300 zł

Nikołaj Struliew (?)

1725
6 kieliszków (tzw. szabasówki) srebro próby 84 częściowo złocone; wys. 8,5 cm, średnica 3 cm; waga 154 g.
Moskwa, 1908
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

1726
Cukiernica skrzynkowa srebro częściowo złocone próby 3 cechowane; wys. 7,7 cm, szer. 12 cm, głęb. 8,5 cm; waga 348 g,
Warszawa, 1932-1939
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

1727
Cukiernica skrzynkowa srebro częściowo złocone próby 3 cechowane; wys. 8,8 cm, szer.14 cm, głęb. 9,5 cm; waga 395 g.
Kraków, 1922-1932
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Stumpf &Sohn

1728
Paterka srebro próby 800 cechowane; wys. 4,8 cm, szer. 25 cm, głęb. 16,3 cm; waga 170 g.
Gdańsk, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 300 zł

1729
Lustro prostokątne srebro niecechowane, tafla lustrzana; wys. 52,5 cm, szer. 37 cm;
Niemcy?, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

1730
Para pojemników na przyprawy srebro cechowane, szkło; wys. 7 cm, średnica 7,6 cm;
Francja, 1798-1809
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

Julius Lemor

1731
Komplet sztućców obiadowych na 6 osób w etui srebro próby 800 cechowane, stal cechowana; waga całkowita 1406 g.
Wrocław, 1900-1909.
estymacja: 5 200 - 6 300 zł

1732
Para lichtarzyków srebro próby 13 cechowane; wys. 9,5 cm, szer. 7 cm, głęb. 7 cm; waga 283 g.
Wiedeń, 1821
estymacja: 2 000 - 2 600 zł