15 października 2019

Aukcja: 15 października, godz. 18.00

Wystawa przedaukcyjna:
5 października - 15 października

pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15

Przyjmujemy zlecenia:
Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918

zobacz regulamin aukcji

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

301
Zielony pejzaż, 1985 olej, płótno; 50 x 70 cm; sygn. i dat. na odwrociu: Jerzy Nowosielski 1985;
Pochodzenie: własność prywatna, dar od artysty.
estymacja: 100 000 - 130 000 zł
Cena oferowana 90 000 zł

Jan BERDYSZAK (1934-2014)

302
Iluzja integralna VII, 1972 pastel japoński, gwasz, tektura brązowa; 65 x 45 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrociu: JAN / BER / DYSZ / AK / 1972 / ILUZJA INTEGRALNA VII / pastel jap.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Tadeusz DOMINIK (1928-2014)

303
Pejzaż mazowiecki, 2008 olej, płótno; 90 x 110 cm;
sygn. p. d.: Dominik; na odwrociu na płótnie napis autorski: DOMINIK 2008 / PEJZAŻ MAZOWIECKI / OL. PŁ. 90 x 110.
estymacja: 48 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 42 000 zł

Rajmund ZIEMSKI (1930-2005)

304
Pejzaż 55/68, 1968 olej, płótno; 120 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: RAJMUND ZIEMSKI / 68;
estymacja: 46 000 - 56 000 zł
Cena oferowana 39 000 zł

Alfred LENICA (1899-1977)

305
Leśne serpentyny, 1963 olej, płótno; 89 x 146 cm;
sygn. p. d.: Lenica;
estymacja: 75 000 - 90 000 zł
Cena oferowana 68 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

306
Kompozycja, 1949 akwarela, piórko, tusz, tusz lawowany, papier naklejony na karton;
38,5 x 24,5 cm (wymiar arkusza z kompozycją);
estymacja: 20 000 - 26 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)

307
Chwyt, 1981 gwasz, tusz, papier; 70 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: 81 / J.Tchórzewski;
estymacja: 20 000 - 26 000 zł
Cena oferowana 19 000 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

308
Relief, 1978 akryl, relief, płyta pilśniowa, 39,5 x 39,5 cm;
sygn. i dat. na odwrociu: 1978 / H. Stażewski oraz stempel wywozowy z numerem poniżej, ponadto dwie papierowe n
estymacja: 42 000 - 52 000 zł

Andrzej NOWACKI (ur. 1953)

309
26.05.2007, 2007 relief, akryl, płyta; 99,5 x 99 cm;
sygn., dat. na odwrociu: 26.05.2007 / A. Nowacki / 2007 oraz pieczątka z kolekcji.
estymacja: 42 000 - 55 000 zł
Cena oferowana 35 000 zł

Jarosław MODZELEWSKI (ur. 1955)

310
Chodź, 1991/1992 olej, płótno; 136 x 180 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrociu: Jarosław Modzelewski 1991/1992 (w okręgu) / „Chodź” / 136 x 180 cm, olej
estymacja: 64 000 - 80 000 zł
Cena oferowana 62 000 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

311
Bez tytułu, 1993 olej, płótno; 130 x 190 cm; sygn., dat. i opisany na odwrociu: LEON TARASEWICZ 1993 / WALIŁY 2/ 16-040 GRÓDEK / 130 x 170.
estymacja: 90 000 - 120 000 zł

Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)

312
Bez tytułu, 1961 olej, płótno, deska; 70 x 78,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 61 P. P.;
estymacja: 75 000 - 95 000 zł
Cena oferowana 70 000 zł

Bogusław SZWACZ (1912-2009)

313
Arshormegram - Klejnoty Bałtyku, 1969 tempera, olej, technika mieszana, płótno; 112 x 185 cm; sygn. i dat. p. d.: *SZWACZ* 1969* na odwrocie opis autorski: B. SZWACZ / KOMPOZYCJA: / "ARSHORMIZM / No XII (w prostokącie, skreślone) / wym. 112 x 185 / Techn. Temp. olej. / WARSZAWA (...) / *
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Teresa RUDOWICZ (1928-1994)

314
Zła gwiazda olej, płótno; 128 x 96 cm;
na odwrocie napis autorski (?): -T. RUDOWICZ / "ZŁA GWIAZDA", "15"; Obraz eksponowany na wystawie: Teresa Rudowicz, Galeria Starmac
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena oferowana 38 000 zł

Tadeusz ŁAPIŃSKI (1928-2016)

315
Malarstwo materii, 1959 olej, płótno; 100,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59;
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

Tomasz JAŚKIEWICZ (1932-1991)

316
Konstrukcja w czerwieni II technika własna, sklejka; 90 x 82 cm;
na odwrociu opisana: Tomasz Jaśkiewicz / … (ołówkiem),
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Konstanty GORBATOWSKI (1914-1984)

317
Miasto V, 1984 olej, płótno; 40 x 60 cm;
sygn. p. d.: K.Gorbatowski, dat. l. d.: 1984;
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

Jerzy ZABŁOCKI (1927-1973)

318
Macho gwasz, ołówek, karton; 68 x 51 (w świetle passe-partout).
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jan LEBENSTEIN (1930-1999)

319
Les Siens, 1969 pastel, tusz, piórko, gwasz, papier; 36,5 x 32,5 cm;
na odwrociu napis: BTR (dwa pozostałe wyrazy nieczytelne) / 3337 / 1516 / 4858
estymacja: 20 000 - 30 000 zł

Zbysław MACIEJEWSKI (1946-1999)

320
Chłopcy na kocyku, 1990 olej, płótno; 45 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: ZbMaciejewski 6 II 1990;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 500 zł

Jacek SROKA (ur. 1957)

321
Mama Zorro i niegrzeczny chłopiec, 2013 olej, płótno; 30 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: SROKA 2013;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Władysław HASIOR (1928-1999)

322
Pamięci Rabina - Dyptyk olej, deska; 36 x 28 x 5 cm (wymiar zamkniętej kompozycji), 36 x 57 cm (otwarty dyptyk);
sygn. ryta p. d. na każdej z części: WŁ HASIOR oraz HASIOR 53 (?);
estymacja: 32 000 - 46 000 zł

Marek SAPETTO (1939-2019)

323
Śpiewanie, 1990 akryl, płótno; 65 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: Sapetto 1990;
estymacja: 4 500 - 5 500 zł
Cena oferowana 4 500 zł

Jerzy DUDA-GRACZ (1941-2004)

324
Para, 1987 olej, płótno; 89 x 116 cm;
sygn. i dat. l. g.: DUDA GRACZ 1987;
estymacja: 100 000 - 140 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

325
Na balkonie, 2002 olej, płótno; 140 x 180 cm;
na odwrociu na blejtramie napisy autorskie
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena oferowana 6 500 zł

Andrzej ZWIERZCHOWSKI (ur. 1954)

326
Akt, 1979 olej, płótno; 107 x 136 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi po środku: AZ (monogram wiązany) 1979;
estymacja: 30 000 - 38 000 zł

Antoni FAŁAT (ur. 1942)

327
Sztubak, 1977 olej, płótno; 87 x 64 cm;
sygn. i dat. p. d.: ant. Fałat 11 IV 77.
estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Leszek SOBOCKI (ur. 1934)

328
Pożegnanie z bronią, z cyklu: „Graffiti”, 1986 olej, płyta; 101 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: SOBOCKI86;
estymacja: 20 000 - 26 000 zł

Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)

329
Kompozycja nr 2, lata 70./80. XX w. technika własna graficzna, papier; 41 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: St. Borysowski (ołówkiem);
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

330
Akt, lata 70./80. XX w. technika własna graficzna, papier; 56 x 27 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: St. Borysowski (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 4 000 zł

Lech KUNKA (1920-1978)

331
Akt tyłem, 1946 olej, płótno; 71 x 58 cm;
sygn. i dat. p. d.: L. Kunka 46.;
estymacja: 12 000 - 16 000 zł
Cena sprzedaży 14 000 zł

Jacek MARKUNAS (1952-2005)

332
Akt, 2004 akryl, płótno; 61 x 50 cm;
sygn. i dat. na odwrociu: J. MARKUNAS 2004.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Jacek MARKUNAS (1952-2005)

333
Kompozycja ołówek, papier; 43 x 28 cm ( w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: MARKUNAS 2004.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Władysław JACKIEWICZ (1924-2016)

334
Moje marzenie, 2010 olej, płótno; 60 x 40,5 cm (nieregularny kształt płótna);
na odwrocie wyszyte: DLA / MARTY LATOSIŃSKIEJ / WŁADYSŁAW JACKIEWICZ / 2010, na krośnie napis: MOJE M
estymacja: 9 500 - 12 000 zł

Stanisław DAWSKI (1905-1990)

335
Synthesis, E-4 technika mieszana; płyta; 41 x 37 cm;
sygn. l. d.: DAWSKI;
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Bogusław SZWACZ (1912-2009)

336
Kompozycja I, 1993 technika mieszana; papier do faksu; 30 x 39 cm;
sygn. i dat. p. d.: SZWACZ 1993.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Bogusław SZWACZ (1912-2009)

337
Kompozycja II, 1993 technika mieszana; papier do faksu; 30 x 39 cm;
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

338
Bez tytułu, 1984 serigrafia, papier; 15 x 14 cm;
sygn. i dat. p. d.: H.Stażewski 1984 (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Henryk STAŻEWSKI (1894-1988)

339
Kompozycja serigrafia, papier; 15 x 14 cm;
sygn. i dat. p. d.: H. Stażewski (ołówkiem) opisany l. d.: HC. 138/150 (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)

340
K. XXVI 87- A technika własna, papier; 30 x 30 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Krystyn Zieliński (ołówkiem), opisana l. d.: K. XXVI 87- A.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 400 zł

Stanisław ROLICZ (1913-1998)

341
Wrony drzeworyt, papier; 12,5 x 13,5 cm (zadruk);
sygn. i opisany p. d.: N.40 / 100 / SRolicz (ołówkiem); poniżej kompozycji napis (z klocka drzeworytniczego): ST. R
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)

342
Ptak, 1958 drzeworyt, papier; 53 x 37 cm (wymiar odbitki), 61,5 x 42,5 cm (wymiar arkusza),
sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 58, śr.: "Ptak" (ołówkiem),
estymacja: 1 800 - 2 200 zł

Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

343
XLIX Autostrada, 1986 linoryt, papier; 66 x 50,5 cm (wymiar arkusza), ok. 53 x 37 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i opisany pod kompozycją: XLIX Autostrada, 13/50, S.Fijałkowski 86 (o
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

344
Abstrakcja, 2012 serigrafia, papier; 100 x 70 cm (wymiar arkusza);
sygn. i opisany p. d.: S Fijałkowski (ołówkiem), l. d.: 4 Listopada 10 / 50 (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

345
Krajowa Loteria Pieniężna, l. 70. XX w. tempera, ołówek, brystol; 81 x 55 (w świetle passe-partout).
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście, nr kat. 121.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Tadeusz GRONOWSKI (1894-1990)

346
Wydawnictwo naukowe, l. 60-te XX w. tempera, ołówek, brystol;
65 x 45 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 1 800 - 2 500 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

347
Postacie, 1959 heliografia, papier fotograficzny; 39 x 29 cm (w świetle passe-partout);
opisany z tyłu: luty 1959 (ołówkiem).
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Jan SAUDEK (ur. 1935)

348
Akt stojącej kobiety w kapeluszu fotografia czarno-biała, papier fotograficzny, 27 x 21,5 cm;
na odwrociu stempel autorski wraz z nr fotografii: 112; oraz dwukrotnie sygnowany JAN
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 500 zł