Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

1
Para prac: Jednorożec i dziewczyna; Polowanie na jednorożca; z cyklu: „Legenda o jednorożcu”
piórko, papier; 20,5 x 14 cm (każdy, w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: A.U.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

2
Kopiec Kościuszki węgiel, papier;, 21,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
estymacja: 1 800 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 500 zł

Józef MEHOFFER (1869-1946)

3
Portret Karola Maszkowskiego ołówek, papier; 16,4 x 10,4 cm;
u góry napis: Karol Zyndram Maszkowski, Paryż.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

4
Studia szwoleżerów piórko, tusz, papier naklejony na karton;
21,8 x 20,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 8 000 - 9 500 zł

Leonard WINTEROWSKI (1868-1927)

5
Pędzący ułani, 1916 gwasz, tektura; 52 x 77 cm;
sygn. i dat. p. d.: Leonard Winterowski 1916.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Felix FRANIĆ (1871-1937)

6
Kirasjer na koniu olej, płótno; 61 x 42 cm;
sygn. l. d.: Felix Franić.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

7
Palenie sztandarów w trakcie odwrotu spod Moskwy, 1929 olej, płótno naklejone na płytę; 95 x 144 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1929.
estymacja: 80 000 - 90 000 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

8
Motyw z Wenecji, 1926 olej, płótno; 47 x 33 cm;
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Abraham BEHRMANN (1876-1942)

9
Brama Bab al-Mansur w Meknes, Maroko, 1934 kredka, olej, tektura; 37 x 51,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Behrmann 34.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

10
Motyw z francuskiego Południa olej, tektura; 32,5 x 38,5 cm;
sygn. p. d.: Rubczak.
estymacja: 40 000 - 50 000 zł
Cena oferowana 36 000 zł

Alexander ALTMANN (1885-1932)

11
Drzewa, 1930 olej, tektura; 46 x 34,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Alexander Altmann / 1930 r.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

Zofia ŻUKOWSKA, XX w.

12
Bławatki, 1927 olej, płótno dublowane; 58,5 x 105,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Z. Żukowska 1927;
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 6 500 zł

13
Marrakesz, 1931 olej, płótno; 61 x 46 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. de Terlikowski / 1931 (piórem).
estymacja: 16 000 - 19 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

14
Portret chłopczyka, 1942 olej, sklejka; 38 x 42 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman / 1942 / Jerozolima
estymacja: 11 000 - 13 000 zł
Cena sprzedaży 17 000 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

15
Akt kobiety - Toaleta olej, tektura; 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: St. Żurawski (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

16
Macierzyństwo, 1930 olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: L. Gottlieb;
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

17
Martwa natura [Martwa natura z winogronami], ok. 1912 olej, tektura; 56 x 76,5 cm;
sygn. p. g.: R. Kramsztyk
estymacja: 120 000 - 150 000 zł

Pedro CREIXAMS PICO (1893-1965)

18
Akt kobiety olej, płótno; 65 x 100 cm;
sygn. p. d.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Rudolf NISSL (1870-1955)

19
Akt leżącej kobiety olej, płótno; 64 x 77 cm;
sygn. l. d.: R. NISSL.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena sprzedaży 4 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

20
Akt siedzący na tle blejtramów olej, płótno; 100 x 87 cm;
sygn. p. g.: J. FEDKOWICZ;
estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Luna DREXLERÓWNA (1882-1933)

21
Kwitnące kasztany olej, płótno; 60 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: Luna D ... (dalsza część sygnatury zatarta).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Henryk SZCZYGLIŃSKI (1881-1944)

22
Po śnieżycy olej, tektura; 26 x 28,8 cm;
sygn. p. d.: H. Szczygliński;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Cena sprzedaży 3 200 zł

Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)

23
Targ, 1936 olej, płótno naklejone na tekturę; 64,5 x 90 cm;
sygn. i dat. p. d.: FPautsch / 36;
estymacja: 28 000 - 33 000 zł
Cena oferowana 25 000 zł

Wincenty WODZINOWSKI (1866-1940)

24
Żniwiarka olej, tektura; 67 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: W. Wodzinowski.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Sylweriusz SASKI (1863-1954)

25
Góralskie zaloty olej, płótno; 80 x 61 cm;
sygn. p. d.: Sylw. Saski.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

26
Huculi, 1922 akwarela, gwasz, na podrysowaniu ołówkiem, papier;
60,5 x 79,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Sich 922.
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Wojciech BETLEY (1867- ok. 1920)

27
Pejzaż włoski, 1900 pastel, tektura; 29 x 46 (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: W. BETLEY 1900;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

28
Port olej, płótno; 38 x 46 cm;
sygn. p. d.: Hayden.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena sprzedaży 12 500 zł

Marceli HARASIMOWICZ (1859-1935)

29
Polesie - Zachód słońca, 1908 olej, płótno; 46 x 91 cm;
sygn. i dat. p. d.: M / Harasimowicz / 1908 r.
estymacja: 25 000 - 32 000 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

30
Widok z Salwatora olej, tektura; 36 x 49,5 cm;
na odwrocie opis autorski: S. KAMOCKI / "WIDOK Z SALWATORA".
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

31
Górski potok olej, płótno; 61 x 48 cm;
sygn. p. d.: Markowicz.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Wojciech WEISS (1975-1950)

32
Jesień olej, płótno; 44 x 64 cm;
sygn. l. d.: WWeiss;
estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Cena oferowana 20 000 zł

Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)

33
Trojka kara, 1918 olej, płótno dublowane; 60 x 100 cm;
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Franciszek ZYGMUNTOWICZ (1875-1947?)

34
Po polowaniu olej, płótno na podkładzie z tektury; 51 x 81 cm;
sygn. p. d.: F. Zygmuntowicz;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Czesław WASILEWSKI (ok. 1875-1946/7)

35
Wyjazd do miasta olej, płótno; 50 x 97 cm;
sygn. l. d.: Cz. Wasilewski.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)

36
Wenecja - Campiello San Cassiano, 1941 akwarela, gwasz, papier; 69 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa / 1941;
estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Cena oferowana 5 000 zł

Józef CHLEBUS (1893-1945)

37
Port - Chioggia koło Wenecji olej, tektura; 34 x 48 cm;
sygn. p. d.: Chlebus;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

38
Zachód słońca olej, tektura fakturowana; 34 x 49 cm;
sygn. l. d.: I. Trusz.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

39
Doniczki z kwiatami w oknie olej, tektura; 47,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Ludwik CZAJKOWSKI (1895-1961)

40
Kwiaty w wazonie olej, płótno; 79 x 59 cm;
sygn. p. d.: L. Czaykowski.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

41
Martwa natura z różami i figurką porcelanową akwarela, gwasz, ołówek, karton; 67 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: Teod Grott.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Ludwik STASIAK (1858-1924)

42
Nadzieja olej, płótno; 81,5 x 64 cm;
sygn. l. d.: Stasiak;
estymacja: 8 500 - 11 000 zł
Cena sprzedaży 10 000 zł

Edmund CIECZKIEWICZ (1872-1958)

43
Wianuszek olej, tektura; 52,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E. Cieczk.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Tadeusz POPIEL (1863-1913)

44
Chłopiec stajenny, 1883 olej, płótno; 84,5 x 68,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: T. Popiel .883. / Kraków;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)

45
Pobudka, 1904 akwarela, papier; 48 x 36 cm (w świetle oprawy, owal);
sygn. i dat. p. d.: F. Kostrzewski / 1904;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł

Wandalin STRZAŁECKI (1855-1917)

46
Procesja, 1882 akwarela, papier; 23,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: W. Strzałecki / 1882.
estymacja: 8 000 - 11 000 zł

Stanisław CHLEBOWSKI (1835-1884)

47
Scena historyczna olej, płótno dublowane na wosk; 130 x 103 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: S. Chlebowski / 1862. Paryż r.;
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Jan Chrzciciel LAMPI Młodszy (1775-1837) - przypisywany

48
Portret Ferdynanda Higersbergera z żoną Anną z Masłowskich olej, płótno dublowane; 175,5 x 137 cm.
estymacja: 50 000 - 80 000 zł