24 września 2019

wystawa przedaukcyjna:

19.08.2019 (czwartek): 11:00 - 19:00

20.09.2019 (piątek): 11:00 - 19:00

21.09.2019 (sobota): 12:00 - 15:00

23.09.2019 (poniedziałek): 11:00 - 19:00

24.09.2019 (wtorek): 11:00 - 14:00

Aukcja będzie przeprowadzona w dwóch turach!!!!

regulamin aukcji wyprzedażowej

Waleria Matelska: tel. 663 111 161

e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

720
Patera z uchwytem plater; wys. 20,5 cm;
oznaczenia na spodzie: w prostokącie: R, [gwiazdka], M, 12.

721
Wazon z drobnym puklowaniem plater; wys. 20 cm;
przetarcia.

722
Paterka kwadratowa, z ażurowym kołnierzem plater; wys. 3 cm

723
Zestaw trzech serwetników - dobierany - serwetnik na nóżkach-kartuszach: metal; wys. 7 cm; oznaczenia w środku: AV / MET;
- serwetnik z wyciętymi bokami: plater; wys. 8 cm; sygn. na spodzie: WMF;

724
Paterka puklowana na ażurowej stopie plater; wys. 17,5 cm.
XIX w.

Firma J. FRAGET

725
Świecznik z motywem róż w owalnych rezerwach plater; wys. 31 cm;
sygn. na spodzie;

726
Para świeczników w stylu Ludwika Filipa na okrągłej podstawie plater na miedzi; wys. 27 cm;
sygn. jeden świecznik, sygn. nieczytelna;

727
Naczynie na przystawki z uchwytem w kształcie winogrona plater; wys. 9 cm.

NORBLIN i Ska

728
Koszyczek z ważkami plater na mosiądzu; wys. 16 cm;
sygn. na spodzie;

729
Zestaw półmisków dobierany - półmisek z groszkowanym lustrem: blacha metalowa; średn. 22,3 cm;
- półmisek z ornamentowym wykończeniem: blacha metalowa; średn. 25 cm; sygn. na kołnierzu:

730
Patera secesyjna z dwoma uchwytami plater (wnętrza złocone); wys. 9,5 cm;
brak wkładu szklanego.

Württembergische Metallwarenfabrik

731
Para półmisków z dekoracją w kształcie herbu Leliwa pod koroną hrabiowska plater; 3 x 56 x 39,5 cm;
sygn. na spodzie;

732
Para lichtarzy w typie empire plater na miedzi; wys. 18,5 cm.
Anglia?

733
Zestaw naczyń dobierany w składzie:
- mlecznik: plater (wewnątrz pozłocenie - przetarte)); wys. 7 cm;

734
Cukierniczka z pokrywką w formie jabłka plater; wys. całk. 11,5 cm.

735
- solniczka na czterech nóżkach-kulkach: plater (wnętrza złocone); wys. 5 cm; sygn. na kołnierzu;

736
Kabaret do przypraw z czteroma flakonami plater, szkło bezbarwne; wys. całk. 28 cm;
oznaczeni na jednej pokrywce:. E. P. N. S.

737
Objaśniacz do świec na tacy plater; objaśniacz: dług. 17 cm; taca: wys. 2 cm.

738
Solniczka podwójna plater; wys. całk 16 cm;
sygn. na spodzie złączenia nieczytelna.

Johan Theodor PALMGREN

739
Zestaw do kawy platerowy w składzie:
- dzban z pokrywka na zawiasie: wys. 28,5 cm; sygn. na spodzie;

Fabryka J. FRAGET

740
Chochla do zupy z monogramem plater; dług. 32,5 cm;
sygn. na uchwycie.

Bracia BUCH - WMF

741
Cukiernica secesyjna skrzynkowa na czterech lwich łapach plater; wys. 10 cm;
sygn. na spodzie;

Firma J. FRAGET

742
Lichtarz ozdobiony motywami floralnymi plater; wys. 22 cm;
sygn. na spodzie;

Firma J. FRAGET

743
Patera puklowana z dwoma uchwytami plater; wys. 9,5 cm;
sygn. na spodzie.

744
Solniczka na okrągłej stopie z kołnierzem dekorowanym gałązkami srebro cechowane (środek pozłocony); wys. 4 cm., waga 46 g.
Austro-Węgry.

V. MAYER

745
Cukiernica bez pokrywki srebro pr. 3 (wnętra pozłacane, złocenia przetarte); wys. 7 cm, waga 152 g;
sygn. na spodzie: V. MAYER;

746
Solniczka puklowana srebro pr. 12; wys. 5,5 cm, waga 56 g;
u boku stopy cecha probiercza.

747
Solniczka w kształcie jajka srebro pr. 987; wys. 7 cm, waga 38 g;
na spodzie cecha probiercza.

748
Zestaw naczyń - dobierany w składzie:
- koszyczek ażurowy z personifikacjami malarstwa, rzeźby, muzyki i architektury: srebro cechowane; wys. całk. 13 cm, waga: 130 g;

749
Miseczka srebro cechowane; wys. 7,5 cm, średn. 16,5 cm, waga 179 g;
cechy na spodzie: [niedźwiedź L], [B], [D].

750
Paterka w formie kwiatu srebro pr. 3; wys. 4,5 cm, średn. 20 cm, waga 173 g;
Okres międzywojenny.

Georg JENSEN

751
Łyżka z fiołkiem wonnym w firmowym etui srebro pr. 925 sterling pozłacane, emalia; dług. 15 cm, waga 46 g;
dat. na tylnej części uchwytu: 1977;

752
Para małych rondelków - rondelek większy: srebro pr. 835, drewno barwione; wys. 5 cm, średn. rondelka 11,5 cm; na spodzie cechy: trzy wierze z datownikiem 46, SAV;

753
Zestaw trzech srebrnych solniczek - dobierany - solniczka półkulista, na trzech kulistych nóżkach: srebro pr. 800; wys. 3 cm, średn. 7,5 cm, waga 36 g; na spodzie cechy: w owalu: W, głowa kobiety w chustce,

Monogramista LR

754
Zestaw naczyń srebrnych - dobierany w składzie:
- chochla z monogramem wiązanym PS: srebro pr. 12; dług. 32,5 cm, waga 142 g; na trzonku cechy: Kollmar, 12;

755
Zestaw środka stołu no mięs w składzie:
- widelec: metal, srebro; dług. 25 cm;

K. HOFFMANN

756
Chochelka do sosów z monogramem wiązanym srebro pr. 12; dług. 19 cm, waga 51 g;
sygn. na odwrocie uchwytu: KHoffmann; tam że cecha srebra, oraz datowanie: 1856.

757
Para solniczek z łyżeczkami dobieranymi - solniczki: srebro pr. 800; wys.3,5 cm; Wiedeń;
- łyżeczki: srebro pr. 84; dług. 5.7 cm; Rosja

758
Para solniczek w kształcie pieńków drzew srebro niecech. (czaszy złocone); wys. 6,5 cm;
solniczki dociążane.

WILKENS

759
Tacka art déco drewno, srebro pr. 835; 2,5 x 40 x 21 cm;
sygn. na jednym z uchwytów;

760
Nóź środka stołu do ryby srebro pr. 800 (ostrze złocone); długość 27,5 cm;
cechowanie na trzonku;

Złotnik U. Y.

761
Zestaw sztućców do ryb w drewnianym etui na 6 osób srebro pr. 925, iworyna; widelce: dług. 18,8 cm; noże: dług. 21 cm;
sygn. oraz cechowanie przy uchwytach.

Warszawa, RADKE?

762
Patera z dwoma uchwytami, na owalnej stopie srebro pr. 84; wys. 13 cm, waga 516 g;
sygn., cechowana i dat. na spodzie czaszy: RADKE / C11 / 19[8]74, 84.

763
Lustro stojące plater, drewno; 30,5 x 26 cm;

801
Puzderko neorenesansowe ozdobione scenami z puttami cyna? złocona, tkanina obiciowa; wys. 7 cm.
bez kluczyka.

802
- puzderko z pokrywką: mosiądz, emalia komórkowa; wys. całk. 7,5 cm;

G. FERRAD - naśladownictwo

803
Can't you talk? - dziewczynka z psem brąz, marmur; wys. 12,2 cm;

804
Górnik żeliwo, farba; wys. 16 cm;
napis na podstawie: LE MINEUR, SOUVENIR / DE … / … 1805