25 kwietnia, godz. 18.00
Wystawa przedaukcyjna:
13 - 25 kwietnia
pon. - pt.: 11 - 19
sob.: 12 - 15
Przyjmujemy zlecenia:
Mariusz Szewczyk
m.szewczyk@rempex.pl
tel.: 605 325 918
Jan LEBENSTEIN (1930-1999)
Nr katalogowy301
Sauterelle, 1970
olej, technika mieszana, płótno; 55 x 45,4 cm (owal);
sygn. i dat. wzdłuż dolnej krawędzi: Lebenstein 70;
estymacja: 80 000 - 100 000 zł
70 000 zł
Franciszek STAROWIEYSKI (1930-2009)
Nr katalogowy302
Bezsens zwierzęcej huci!, 2006
pastel, papier ciemnobrązowy; 76 x 109,5 cm;
sygn. i dat. l. g.:17 FS [inicjał wiązany] 06 / R oraz po środku u góry tytuł: bezsens zwierzęcej HUCI! [sic!]
estymacja: 12 000 - 18 000 zł
estymacja: 12 000 - 18 000 zł
16 000 zł
Jerzy TCHÓRZEWSKI (1928-1999)
Nr katalogowy304
Ciemniej, 1990
technika własna (gwasz, tusz), papier; 48,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. l. d.: J. Tchórzewski 90.
na odwrocie opis: JTchórzewski (długopisem)
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
16 000 zł
Janina KRAUPE-ŚWIDERSKA (1921-2016)
Nr katalogowy307
Październik, 1965
olej, płótno; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: J. Kraupe; na odwrocie opis autorski: JANINA KRAUPE / "PAŹDZIERNIK" / OLEJ 1964-05.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
estymacja: 15 000 - 19 000 zł
Tadeusz DOMINIK (1928-2014)
Nr katalogowy310
Kompozycja - Pejzaż, lata 70. XX w.
olej, płótno; 48 x 78,5 cm;
sygn. l. d.: Dominik.
estymacja: 28 000 - 38 000 zł
sygn. l. d.: Dominik.
estymacja: 28 000 - 38 000 zł
27 000 zł
Marian KONARSKI (1909-1998)
Nr katalogowy312
Sylweta, 1961
gwasz, karton; 62,5 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: M. Konarski / r. 61.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
4 500 zł
Marian KONARSKI (1909-1998)
Nr katalogowy313
Taniec, 1962
sygn. i dat. l. d.: M Konarski III 62.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
5 000 zł
Urszula BROLL-URBANOWICZ (ur. 1930)
Nr katalogowy316
Bez tytułu
olej, płótno; 50 x 50 cm;
sygn. na odwrocie: URSZULA BROLL.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
6 000 zł
Krystyn ZIELIŃSKI (1929-2007)
Nr katalogowy318
Bez tytułu, 1958
olej, płótno; 82 x 64,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: Krystyn Zieliński 1958.
estymacja: 6 000 - 9 000 zł
estymacja: 6 000 - 9 000 zł
Barbara SZUBIŃSKA (ur. 1934)
Nr katalogowy320
Ukrzyżowanie, 1986
olej, płótno; 120 x 90 cm;
sygn. i dat. p. g.: SZUBIŃSKA 68;
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Erna ROSENSTEIN (1913-2004)
Nr katalogowy323
Kompozycja, 1978
tusz, papier; 30 x 19,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: E.Rosenstein 1978;
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Tadeusz KANTOR (1915-1990)
Nr katalogowy325
Przedstawiciele władzy - projekt do spektaklu
flamastry barwne, pastel, papier; 17 x 25,7 cm (papier o nieregularnym kształcie);
sygn. na podkładzie: t kantor (długopisem);
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Jan DOBKOWSKI (ur. 1942)
Nr katalogowy326
Najważniejsze, 2006
akryl, płótno; 33 x 41 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Jan Dobkowski/"Najważniejsze"/Czerwiec 2006 rok/ acryl/
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
15 000 zł
Leon TARASEWICZ (ur. 1957)
Nr katalogowy327
Bez tytułu, 1984/2000
serigrafia, papier; 36 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu: L.Tarasewicz 1984/2000 (ołówkiem), nakład: 15/30.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2 500 zł
Jan Dobkowski (ur. 1942)
Nr katalogowy328
Nokturn XXV, 1998
akryl, płótno; 89 x 116 cm;
opisany na odwrociu: Jan Dobkowski / "NOKTURN XXV" 1998 ROK / ACRYL / 89 cm x 116 cm
estymacja: 18 000 - 25 000 zł
estymacja: 18 000 - 25 000 zł
21 000 zł
Edward DWURNIK (1943-2018)
Nr katalogowy329
Wadowice, 2013
akryl, płótno; 40 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: 2013 / E. DWURNIK / WADOWICE;
estymacja: 14 000 - 19 000 zł
estymacja: 14 000 - 19 000 zł
Stanisław BAJ (ur. 1953)
Nr katalogowy331
Rzeka Bug, 2013
olej, płótno; 60 x 120 cm;
sygn. p. d.: S. Baj;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
sygn. p. d.: S. Baj;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
12 000 zł
Eugeniusz GEPPERT (1890-1979)
Nr katalogowy333
Pejzaż z Płocka I
olej, płótno; 82 x 100 cm;
sygn. p. d. … (częściowo zatarta).
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
7 000 zł
Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)
Nr katalogowy335
W cztery oczy, 2018
akwarela, papier; 37,5 x 29 cm;
l. g.: tytuł: W cztery oczy, sygn. i dat. l. d.: 2018 / Franciszek Maśluszczak.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Edward DWURNIK (1943-2018)
Nr katalogowy337
Kraków - Rozmowy, 2007
rysunek, papier; 29,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g. wzdłuż krawędzi: DWURNIK ' 7 oraz okrągła pieczęć p. d. z napisem w otoku:
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Lubomir TOMASZEWSKI (1923-2018)
Nr katalogowy339
Na zawsze razem, 2012
dym, ogień, technika własna, papier; 27 x 27 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: LTomaszewski.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
sygn. p. d.: LTomaszewski.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
8 500 zł
Alfred ABERDAM (1894-1963)
Nr katalogowy341
Tańczące postacie, 1959
olej, płótno, 46 x 61 cm; sygn. na odwrocie: Aberdam / Paris / (1959);
nalepki z Christian Action Exibition z 1961 oraz z Molton Gallery, Londyn.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)
Nr katalogowy343
Kompozycja, 1961
litografia, papier; 32 x 24,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. d.: St. Fijałkowski-30 I. 61.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
Tadeusz Gustaw WIKTOR (ur. 1946)
Nr katalogowy345
Transkrypcja, 1998
serigrafia, goffrage, papier; 35 x 25 cm (wymiar arkusza);
14 x 20 cm (wymiar odbitki);
estymacja: 900 - 1 200 zł
14 x 20 cm (wymiar odbitki);
estymacja: 900 - 1 200 zł
Lucjan MIANOWSKI (1933-2009)
Nr katalogowy347
Akt we wnętrzu, 1974
litografia barwna, papier; 73 x 44 cm (wymiar odbitki),
81 x 51,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
estymacja: 1 500 - 2 000 zł
1 500 zł
Teresa PĄGOWSKA (1929-2007)
Nr katalogowy348
Postać, 1987
tusz lawowany, pędzel, papier; 30 x 42 cm;
sygn. i dat. l. d.: TP 87.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
sygn. i dat. l. d.: TP 87.
estymacja: 3 000 - 4 000 zł
2 500 zł