Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI (1861-1926)

1
W podolskim miasteczku, ok. 1904 kredka, węgiel, papier; 41 x 62 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Cena oferowana 5 600 zł

Nikifor KRYNICKI (1895-1968)

2
Panorama miasta gwasz, papier; 17 x 23 cm (w świetle oprawy);
poniżej napis: KRAKORWSIMIASTOROSYTASEŁO;
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 3 800 zł

Stanisław WYSPIAŃSKI (1869-1907)

3
Główka dziecka ołówek, papier; 16 x 20 cm;
sygn. u dołu po środku: SW (monogram wiązany);
estymacja: 14 000 - 18 000 zł
Cena sprzedaży 24 000 zł

Artur GROTTGER (1837-1867)

4
Szkice ust ołówek, papier; 27,8 x 40 cm;
u dołu napis na naklejonym kartonie
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Cena oferowana 2 600 zł

Roman KRAMSZTYK (1885-1942)

5
Portret mężczyzny sangwina, papier żeberkowy;
34,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy)
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA (1868-1953)

6
Portret męski, 1917 ołówek, papier; 15 x 11 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: B.R.-J. 1917.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

7
Na polu kredka, węgiel, papier; 70,5 x 98 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M.G. Wywiórski;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Antoni KOZAKIEWICZ (1841-1929)

8
Gęsiarka z dzieckiem, 1914 akwarela, papier naklejony na tekturę; 32,5 x 27 cm;
sygn. l. d.: Kozakiewicz 914;
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Cena oferowana 3 600 zł

9
Aneri - żona artysty przy pracy, 1912 akwarela, papier; 22 x 30 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem);
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
Cena sprzedaży 4 700 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

10
Krowa, ok. 1840-48 (?) akwarela, tusz lawowany, na podrysowaniu ołówkiem, papier;
42,5 x 55,5 cm (w świetle passe-partout);
estymacja: 90 000 - 110 000 zł

Jakub ZUCKER (1900-1981)

11
Dom w Positano olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. p. d.: J. ZUCKER.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Mieszko JABŁOŃSKI (1892-1965)

12
Układając bukiet olej, sklejka; 60 x 70 cm;
sygn. l. g.: Jabłoński.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena oferowana 4 800 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)

13
Matka Boża z Dzieciątkiem, 1932 olej, sklejka; 99 x 63 cm;
sygn. i dat. p. d.: Z. STRYJEŃSKA 1932;
estymacja: 50 000 - 60 000 zł
Cena sprzedaży 38 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

14
Lwów z budynkiem Opery pastel, papier jasnobrązowy, żeberkowy naklejony na tekturę;
46,5 x 64,5 cm; sygn. l. d.: E Erb.
estymacja: 6 500 - 8 500 zł
Cena oferowana 6 000 zł

Leopold GOTTLIEB (1879-1934)

15
Nadmorskie miasteczko tusz, akwarela, papier naklejony na sklejkę; 20 x 25 cm;
sygn. p. d. l. gottlieb.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Cena sprzedaży 5 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

16
Matka z dzieckiem ołówek, węgiel, akwarela, papier; 19,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Tade / Makowski.
estymacja: 70 000 - 90 000 zł
Cena sprzedaży 77 000 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

17
Strzelec konny prowadzi wierzchowca, 1940 olej, tektura; 38 x 49,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak. / 1940.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 8 700 zł

Jerzy KOSSAK (1886-1955)

18
Przybyli ułani, 1935 olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak / 1935.
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena sprzedaży 8 000 zł

Józef BRANDT (1841-1915)

19
Szkic do obrazu „Czarniecki pod Koldyngą” [Nokturn - pochód Kozaków], ok. 1869 olej, płótno; 12,5 x 20,5 cm; sygn. p. d.: JB;
na odwrocie faksymile podpisu artysty Józef Brandt / z Warszawy;
estymacja: 70 000 - 90 000 zł

Julian FAŁAT (1853-1929)

20
Studia głów młodzieńca i dziewczynki - Typy krakowskie akwarela, ołówek, papier; 29,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Fałat.
estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

21
W buduarze, 1959 akwarela, piórko, tusz, papier; 56 x 44 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 19 AU 59.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

22
Portret sędziwego mężczyzny w fotelu, 1906 olej, płótno; 84 x 68 cm;
sygn. i dat. p. g.: T.Axentowicz / 1906;
estymacja: 80 000 - 100 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

23
Pejzaż z Bogówki olej, tektura, 33 x 39 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofmann / Zakopane Bogówka 1925
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Cena sprzedaży 8 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

24
Budowanie domu, 1916 olej, tektura, 33 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil Hofmann / 1916
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Jacek MALCZEWSKI (1854-1929)

25
Portret mężczyzny, 1925 olej, tektura; 49 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1925 J. Malczewski;
estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

26
sygn. p. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 26 000 - 30 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

27
Jarmark olej, tektura; 35 x 49 cm;
sygn. p. d.: E Erb;
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

28
Sowa, 1903 pastel, papier naklejony na tekturę; 71 x 46,5 cm;
sygn. i dat. l. g.: LWyczół / 1903.
estymacja: 80 000 - 90 000 zł
Cena sprzedaży 77 000 zł

Izrael Abramowicz PASS (1868-1935)

29
Portret kobiety w karocy olej, płótno; 80 x 64,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: I. Pass / 1914. (cyrylicą; w sygnaturze, na końcu twardy znak);
estymacja: 11 000 - 14 000 zł

Aleksander LASZENKO (1883-1944)

30
Na pustyni w okolicach Mann w Jordanii, 1936 olej, płótno naklejone na sklejkę; 70 x 50 cm;
sygn., opisany i dat. p. d.: A. Laszenko / Maan 36.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

31
Dama w oknie pastel, papier jasnobrązowy, żeberkowany firmy Ingres naklejony
na tekturę; 62,5 cm x 47 cm; sygn. l. d.: T. Axentowicz;
estymacja: 30 000 - 35 000 zł

Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)

32
Pejzaż z miasteczkiem w dali olej, płótno; 60,5 x 82 cm;
sygn. p. d.: H. Rudzka C.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Wincent WODZINOWSKI (1866-1940)

33
Ogród w słońcu olej, tektura; 48 x 67,5 cm;
sygn. p. d.: WWodzinowski.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

34
Targ na kwiaty - Krakowski rynek olej, płótno; 88 x 63 cm;
sygn. p. d.: Rubczak;
estymacja: 25 000 - 33 000 zł

Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)

35
Martwa natura z kwiatami i owocami, 1934 gwasz, karton; 65,5 x 97 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Sichul / 34.
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 8 500 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

36
Kwiaty w dzbanie olej, płótno; 73 x 54 cm;
sygn. p. d.: Rzepiński
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

37
Martwa natura z różami i porcelanową figurką, 1939 olej, tektura; 35 x 100 cm;
sygn. po środku: aKarpiński, z lewej data: [19]39.
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

38
Róże olej, tektura; 33 x 47,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: a. Karpiński.
estymacja: 13 000 - 17 000 zł
Cena oferowana 13 000 zł

Erno ERB (1890-1943)

39
Piwonie tempera, papier brązowy, żeberkowy; 45,5 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: E Erb.
estymacja: 8 500 - 11 000 zł

Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)

40
Kwiaty w chińskim wazonie, 1923 olej, płótno; 100 x 70,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz / 1923.
estymacja: 23 000 - 30 000 zł

Henryk HAYDEN (1883-1970)

41
Port olej, płótno; 38 x 46 cm;
sygn. p. d.: Hayden.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Józef KRZESZ-MĘCINA (1860-1934)

42
Zamek, 1888 olej, tektura; 41 x 33 cm;
sygn. i dat. l. d.: Krzesz 1888;
estymacja: 6 500 - 8 500 zł

43
Łodzie rybackie olej, płótno naklejone na tekturę; 50 x 66 cm;
sygn. p. d.: M. G. Wywiórski;
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

44
Potok zimą, 1909 olej, tektura; 49 x 68 cm;
sygn. i dat. p. d.: Stefan Filipkiewicz 1909;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

Nikolaj Aleksandrowicz JAROSZENKO (1846-1898)

45
Motyw z Jerozolimy, 1896 olej, tektura; 22 x 27 cm;
sygn. p. d.: A. Jaroszenko (cyrylicą) / 22/ V/ 96.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena sprzedaży 33 000 zł

46
Riwiera olej, płótno, tektura; 36,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW;
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

47
Kobieta na schodach olej, płótno naklejone na tekturę; 56 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW;
estymacja: 9 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 8 000 zł

Józef POCHWALSKI (1888-1963)

48
Pogorzelec, 1927 tempera, sklejka; 120 x 80 cm;
sygn. i dat. p. d.: Józef Pochwalski 1927;
estymacja: 5 000 - 6 000 zł