Edward HARTWIG (1909-2003)
Nr katalogowy1
Para fotografii portretowych
1. Portret Olgi Sawickiej
2. Portret Barbary Benio
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
2. Portret Barbary Benio
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Hieronim WILDER (1876-1941)
Nr katalogowy3
Grafika
drzeworyt - miedzioryt - litografia. Wskazówki dla
bibliotekarzy i miłośników sztuki. 37 ilustracyj (....) Lwów 1922; 29 x 22 cm,
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
Nr katalogowy5
Jacek Malczewski, 1912
autolitografia, papier żeberkowy;
57 x 46 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Sichul (na kamieniu);
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 400 zł
Stanisław BOHUSZ-SIESTRZEŃCEWICZ (1869-1927)
Nr katalogowy7
Pędzący zaprzęg, 1903
tusz, piórko, papier; 19 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Siestrzeńcewicz 903.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
2 800 zł
Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)
Nr katalogowy9
Płaskorzeźba Jeana Goujona - rysunek ze szkicownika artysty
ołówek, papier; 21,2 x 17 cm (wymiar arkusza),
20,5 x 16 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Stanisław OSTOJA-CHROSTOWSKI (1897-1947)
Nr katalogowy1002
Ku Czci Poległych Lotników
Księga Pamiątkowa
Warszawa 1933; 34 x 25 cm, oprawa wydawnicza, płótno;
estymacja: 900 - 1 200 zł
estymacja: 900 - 1 200 zł
Stanisław WYSPIAŃSKI (1867-1907)
Nr katalogowy1004
Dzieła malarskie
Bydgoszcz 1925; tekst: Stanisław Przybyszewski, Tadeusz Żuk-Skarszewski,
nakład 2500 egz.; 36 x 29 cm; oprawa: pełna skóra
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
estymacja: 2 800 - 3 600 zł
Stanisław HOROWICZ (1892-1927)
Nr katalogowy1006
Album - szkicownik
szkice artysty wklejone do albumu, szkice w ołówku, węglu,
1 akwarela i kompozycje barwne, format różny
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
estymacja: 4 000 - 5 500 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy101
Trzy wizerunki świętych we wspólnej oprawie
akwarela, papier;
1. 10,5 9 cm; 2. 11 x 9,5 cm; 3. 11 x 9,5 cm;
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
3 300 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy102
Trzy popiersia duchownych we wspólnej oprawie
akwarela, papier; 1. 6,5 x 7 cm;
2. 8,5 x 6,5 cm; 3. ok. 8,5 x 7,5 cm;
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
2 200 zł
Nikifor KRYNICKI (1895-1968)
Nr katalogowy103
Krynica
akwarela, papier; 26 x 18 cm;
u dołu napis: 500 zł / KRYNICAWSIWILLAITCA;
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
3 000 zł
Jan PERDZYŃSKI (1869-1902)
Nr katalogowy105
Wspomnienie powstańca, 1890
akwarela, papier; 19,4 x 26,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. pośrodku u dołu: Jan Perdzyński / 1890 r.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
2 900 zł
Fryderyk PAUTSCH (1877-1950)
Nr katalogowy109
W pracowni malarza, 1942
ołówek, akwarela, gwasz, papier; 25 x 34,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: marzec 1942 FPautsch (ołówkiem).
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Karol KOSSAK (1896-1975)
Nr katalogowy110
Sanatorium w Ciechocinku - Młoda Gwardia, 1972
akwarela, papier; 21 x 31 cm;
sygn. p. d.: KKossak;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
sygn. p. d.: KKossak;
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
2 000 zł
Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)
Nr katalogowy112
Dziewczyna i maska, ok. 1915
pastel, papier naklejony na tekturę; 62 x 47 cm;
sygn. z prawej: T. Axentowicz (ołówkiem);
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
estymacja: 35 000 - 45 000 zł
25 000 zł
Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1867-1952)
Nr katalogowy113
Widok na morze, 1927
gwasz, papier; 19,7 x 27,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: S. Jaxa / 1927.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
2 000 zł
Jerzy RUPNIEWSKI (1888-1950)
Nr katalogowy114
Kwitnące kasztanowce, 1936
gwasz, papier; 48 x 59 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: J. RUPIEWSKI 36.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
1 200 zł
Józef CZAJKOWSKI (1872-1947)
Nr katalogowy117
Motyw zimowy z kościołem
olej, tektura; 36 x 58 cm;
sygn. l. d.: JÓZEF CZAJKOWSKI.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
4 500 zł
Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)
Nr katalogowy118
Drewniany kościółek z kapliczką
olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. l. d.: St. Żurawski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
sygn. l. d.: St. Żurawski.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
3 000 zł
Józef GURANOWSKI (1852-1922)
Nr katalogowy119
Powrót z miasta, 1906
olej, płótno; 79 x 127 cm;
sygn. i dat. l. d.: J.Guranowski / 1906.
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Stanisław BORYSOWSKI (1906-1988)
Nr katalogowy121
Pejzaż z kościółkiem
olej, tektura; 23 x 31 cm;
sygn. l. d.: Borysowski.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
sygn. l. d.: Borysowski.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Kazimierz STABROWSKI (1869-1929)
Nr katalogowy123
Nenufary - Staw Jana Okunia
olej, płótno; 37,5 x 43,5 cm;
sygn. l. d.: KStabrowski;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
sygn. l. d.: KStabrowski;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
13 000 zł
Adolf FEDER (1886-1943)
Nr katalogowy128
Wiosenne kwiaty
olej, płótno; 72 x 55 cm;
sygn. l. d.: Feder.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
sygn. l. d.: Feder.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Zygmunt MENKES (1896-1986)
Nr katalogowy130
Martwa natura z kwiatami i taboretem, 1927
olej, płótno; 81 x 65 cm;
sygn. p. d.: menkes / 27 (? - słabo czytelne);
estymacja: 70 000 - 85 000 zł
estymacja: 70 000 - 85 000 zł
70 000 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy131
Starzec i dziewczyna
olej, sklejka; 24,3 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman;
estymacja: 18 000 - 24 000 zł
estymacja: 18 000 - 24 000 zł