Artysta nieokreślony włoski, 2 poł. XIX w.
Nr katalogowy213
Para
marmur kararyjski, wys.109 cm;
napis na cokole: A. De. Cori - Galarie Barnancelli Florence (ubytki)
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
estymacja: 30 000 - 40 000 zł
12 500 zł
SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA
Nr katalogowy215
Madonna
drewno lipowe, polerowane; dębina; wys. 29 cm;
Polska, Zakopane, lata 30-40. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
6 000 zł
SZKOŁA ZAKOPIAŃSKA Piotr WALIGÓRA (?) (1909-1968)
Nr katalogowy216
Narciarz
drewno jesionowe, polerowane; wys. 52 cm, szer. 17,5 cm;
Polska, Zakopane, 1940
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Polska, Zakopane, 1940
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
16 000 zł
Wytwórnia Artystyczna Grawersko-Zdobnicza WŁADYSŁAW MIECZNIK (1903-1989)
Nr katalogowy1201
Syrenka Warszawska
brąz patynowany, marmur; wys. 33,2 cm, szer. 13,8 cm;
Polska, Warszawa, lata 50. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1203
Głowa Zeusa (?)
żeliwo, odlew; średnica 34,8 cm, głęb. 9 cm.
Niemcy - Berlin? Rosja- Kasli?; k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1204
Mewy - rzeźba gabinetowa art-deco
kompozycja metali brązowiona, marblit; wys. 57,3 cm, dł. 62 cm;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
3 000 zł
1205
Bogini Manasa Dewi
drewno polichromowane, wys. 44,8 cm, szer. 25,2 cm;
Indie, Bengal? XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Indie, Bengal? XX w.
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
1207
Maria - figura spod krzyża
drewno lipowe, złocone; wys. 49 cm, szer. 18,5 cm;
Polska Południowo-Wschodnia?; XVIII w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
estymacja: 7 500 - 9 500 zł
1209
Chrystus Zmartwychwstały
drewno polichromowane; wys. 84 cm, szer. 27 cm;
Małopolska?, XVI/XVII w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Małopolska?, XVI/XVII w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
AUTOR NIEROZPOZNANY
Nr katalogowy1211
Kobieta z lirą u stóp
alabaster, złocona blaszka; wys. 41,5 cm, szer. 13,2 cm;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
1213
Głowa Laokona
biały marmur; wys. 47 cm, szer. 31 cm;
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Włochy, XIX/XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł
Wytwórnia GEBRÜDER PALLME-KÖNIG & HABEL (?)
Nr katalogowy601
Herbatnica z pałąkiem i pokrywką
szkło wydmuchiwane w formie, różowe, nitkowane,
matowane; metal platerowany galwanicznie; Austro-Węgry, pocz. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
estymacja: 1 500 - 1 900 zł
603
Wazon dekoracyjny
szkło warstwowe, powlekane, technika „millefiori”;
wys. 37,5 cm; Włochy, Murano, 4 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
estymacja: 2 200 - 2 900 zł
605
Popiersie Adama Mickiewicza
fajans delikatny (odlew), szkliwo ołowiowo-boraksowe;
Wytwórnia nieustalona (Pacyków ?), wg Pierre Josepha Chardigny (1794-1866),
XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Gerold & Co. (Neue Porzellanfabrik Tettau Gerold & Co.)?
Nr katalogowy607
Madonna modląca się (Betende Madonna)
porcelana biała; wys.21,5 cm, od spodu wycisk: 5785
Niemcy, XX w.( po 1939 roku).
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Niemcy, XX w.( po 1939 roku).
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Niels NIELSEN (1872-1921) - model
Nr katalogowy609
Figura niedźwiedzia polarnego
porcelana, farby podszkliwne; wys. 38,5 cm;
Dania, Kopenhaga, fabryka porcelany J. Bing & F. Gröndahl, XX w. - okres powojenny?
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
estymacja: 3 000 - 3 800 zł
Giesche Fabryka Porcelany S.A., Bogucice - Katowice
Nr katalogowy611
Zespół serwisowy (śniadaniowo - deserowy), z gałązkami maków
porcelana, druk barwny, złocenia;
Śląsk, lata 1928-1939.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Śląsk, lata 1928-1939.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
613
Zegar (obudowa) porcelanowy, z grupą w strojach pasterskich i dekoracją kwiatową
Niemcy, Saksonia - Turyngia?, 2 poł. - koniec XIX w.,
naśladownictwo marki wiedeńskiej.
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
estymacja: 5 000 - 6 500 zł
Wytwórnia Rosenthal & Co., Oddział Bahnhof - Selb (Bawaria)
Nr katalogowy1601
Para wazonów ze srebrnymi irysami
porcelana, farby naszkliwne (druk), srebrzenie (sczerniałe);
Niemcy, lata 20.XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
Niemcy, lata 20.XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł
1603
Ecritoire w formie grupy figuralnej: matka z dwojgiem dzieci
porcelana, farby naszkliwne; wys. 22 cm;
Nieustalona manufaktura środkowoeuropejska, 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Christofle (firma czynna od 1830)
Nr katalogowy701
Patera
plater cechowany; wys. 41,3 cm;
Christofle, 1930-1935
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Christofle, 1930-1935
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
703
Popielniczka z samolotem
stop metali niecechowany; wys. 13 cm, szer. 20,2 cm;
Europa Zachodnia, lata 50. - 60. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
estymacja: 1 500 - 1 700 zł
Wilhelm Weinranck (firma czynna od ok. 1890)
Nr katalogowy706
Żardiniera
srebro próby 800 cechowane, waga 1424 g.
Hanau, koniec XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Hanau, koniec XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Teodor Werner i Ska (spadkobierca K. F. Malcza, firma czynna 1828-1939)
Nr katalogowy708
Paterka secesyjna
srebro próby 84 cechowane, waga 665 g.
Warszawa, 1899-1908
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Warszawa, 1899-1908
estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Wu¨rbel & Czokally (czynna 1892-1927)
Nr katalogowy710
Cukiernica kulista
srebro próby 3 cechowane, waga 300 g.
Wiedeń, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Wiedeń, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł