1202
Płaskorzeźba „Żniwa” deska dębowa, trójkątna; 55 x 81 x 6 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1203
Kowboj na spłoszonym koniu brąz patynowany, marmur; wys. 26,3 cm;
USA, XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1204
Smutny przyjaciel grenadiera cynkal brązowiony, drewno; wys. 17 cm;
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

Pierre-Jules MENE (1810-1879)

1205
Zamyślona kobieta brąz, odlew patynowany; czarny marmur; wys. 29,5 cm;
Francja, odlew XIX/XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Jean-Baptiste CARPEAUX (1827-1875)

1206
Popiersie młodego rybaka brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 48,5 cm;
Francja, 3 ćw. XIX w., odlew XX w.
estymacja: 7 200 - 9 600 zł

Auguste MOREAU (1834-1917)

1207
Chłopiec z ptaszkami kompozycja metali brązowiona, marmur; wys. 70,5 cm;
Francja, XIX/XX w., odlew późniejszy.
estymacja: 7 200 - 9 600 zł

Aleksiej Pietrowicz GRACZEW (ok. 1780-1850)

1208
Na pędzących saniach brąz patynowany; wys. 9 cm, dł. 23,8 cm, szer. 8 cm.
Rosja, K. F. WERFEL - fabryka odlewów, Petersburg, odlew XIX/XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

J. E. DESCOMES

1209
Akt kobiecy z szalem brąz, odlew patynowany; wys. 45,5 cm;
Francja?; 2 tercja XX w.
estymacja: 3 400 - 4 600 zł

Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

301
Nina Grudzińska, 1963 fotografia czarno-biała, brom, papier;
16,5 x 10,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

302
Halina Kunicka, 1966 fotografia czarno-biała, brom, papier;
13 x 8,5 cm (w świetle oprawy);
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Tomasz SOBECKI (ur. 1952)

303
Wenecja - 16, 2015 fotografia barwna wykonana metodą wielokrotnej
ekspozycji na kliszy, wydruk bezpośredni UV na szkle;
estymacja: 3 800 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 300 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)

304
Kompozycja, 1956/1958 monotypia, papier; 29,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 7 000 - 9 000 zł

305
Kompozycja, 1956 monotypia barwna, papier; 20,5 x 28,5 cm;
sygn. inicjałem i dat. na odwrocie: ZB56.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)

306
Bez tytułu, 1986 technika własna, maszynopis, ołówek, flamaster, długopis,
papier; 32,8 x 24 cm;
estymacja: 3 800 - 4 800 zł

Zbigniew MAKOWSKI (ur. 1930)

307
Bez tytułu tusz, piórko, papier żeberkowy; 16,3 x 22,9 cm;
sygn. na odwrocie p. g.: Zb. Makowski (ołówkiem).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Jacek SIENICKI (1928-2000)

308
Pejzaż tusz, pędzel, ołówek, papier; 28 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jacek Sienicki.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Tadeusz KANTOR (1915-1990)

309
Projekt plakatu do przedstawienia „Umarła klasa” na dziesięciolecie spektaklu, 1985 technika własna (kredka, flamaster), papier; 30 x 21 cm;
sygn. i opisany p. g.: CRICOT / KANTO / 1985 / 1975.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

1301
Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 79 x 59 cm (w świetle passe-partout).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

1302
Bez tytułu grafika komputerowa, papier; 80 x 80 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 600 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

1303
Kalendarz wczorajszych życzeń litografia barwna, karton;
80 x 66 cm (wymiar arkusza); 57 x 55,5 cm (wymiar kompozycji);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Salvador DALI (1904-1989) - według

1304
Z cyklu ilustracji: Boska Komedia druk artystyczny, papier; 24,5 x 19 cm (wymiar kompozycji);
30 x 22,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1943)

1305
Przerwane obietnice litografia barwna, papier;
72,5 x 57 cm (wymiar odbitki), 84 x 67 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Marc CHAGALL (1887-1985) - według

1306
Anioł druk artystyczny, papier; 82 x 58,5 cm (wymiar odbitki), 100 x 72 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Marc Chagall (faksymile artysty); nr odbitki l. d.: 283/50
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

1307
Kwiaty w wazonie druk artystyczny, papier; 84 x 60 cm (wymiar odbitki), 100,5 x 74 cm (wymiar arkusza);
napis. l. d.: Marc Chagall; oraz sygn. p. d.: Marc Chagall (faksymile)
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 1 800 zł

1308
The Beatrice's Splendor druk litograficzny barwny, papier; 21,5 x 16,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. pośrodku u dołu: Dali (faksymile);
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Cena oferowana 1 200 zł

1309
Alegoria Ameryki druk artystyczny, papier; 42,2 x 30,3 cm (wymiar odbitki),
65,5 x 49 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy); opisany p. d.: Dali (drukiem); nr odbitki l. d.: MC
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

1310
Sen o Venus druk artystyczny, papier; 40,8 x 38 cm (wymiar odbitki),
66 x 49 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

1311
Bez tytułu druk artystyczny, papier; 31 x 23,2 cm (w świetle oprawy); Freres, Paris 1960
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Pablo PICASSO (1881-1973) - według

1312
Twarz powtórzenie litografia, papier;
19,5 x 12,5 cm (w świetle oprawy); data 11.9.48. IV (?);
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Henryk FAJLHAUER (1942-1999)

1313
Zestaw 8 miedziorytów miedzioryt, papier;
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

RAFAŁ OLBIŃSKI (ur. 1943)

1314
Zestaw 2 prac we wspólnej oprawie 1. Seigfried - serigrafia barwna, papier, 23,5 x 17,6 cm
2. Der Rosenkavalier - ołówek, papier, 28,8 x 23 cm
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

Iwan KULIK (ur. 1959)

401
Folwark zwierzęcy, 2004 gwasz.; papier; 70 x 100 cm;
sygn. i dat. p. d.: Iwan Kulik / 2004.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

402
Świteź pastel, papier; 35 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Świteź/ S Ż
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Erna ROSENSTEIN (1913-2004)

403
Rybki akwarela, karton; 25,5 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Erna Rosenstein.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
Cena sprzedaży 2 400 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (1923-2011)

404
Projekt wnętrza cerkwi, 1951 piórko, tusz, długopis, akwarela, papier; 27,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. z lewej, pośrodku: J.N. 51 (ołówkiem).
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Andrzej TOBIS (ur. 1970)

405
Jesteś w Katowicach, 2005 olej, płótno; 109 x 171 cm;
na odwrocie opis autorski: JESTEŚ W KATOWICACH / Tobis 2005 oraz dwa stemple na płótnie
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Andrzej SADOWSKI (ur. 1926)

406
Wenecja - Canale Grande II, 1982 akryl, płótno; 81,4 x 54,4 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. A. SADOWSKI / 1982;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
Cena sprzedaży 4 200 zł

Andrzej ŚRAMKIEWICZ (ur. 1951)

407
After Night, 1977 olej, płótno; 97 x 147 cm;
sygn. p. d.: A. Śramkiewicz 77;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Roman ZAKRZEWSKI (1955-2014)

408
Portret własny artysty z kotem, 1979 olej, płótno; 100 x 70 cm;
na odwrocie napis: zakrzewski / 79;
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Barbara SZAJDZIŃSKA-KRAWCZYK (1925-2005)

409
Pejzaż [Plaża], 1961 olej, płótno; 72 x 95 cm;
sygn. p. d.: Szajdzińska 61 r.;
estymacja: 13 000 - 16 000 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

410
Pejzaż olej, płótno; 33,5 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: Rzepiński.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Sławomir KARPOWICZ (1952-2001)

411
Martwa natura, 1986 olej, płótno; 110 x 140 cm;
sygn. i dat. l. d.: 1986 / S. KARPOWICZ.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena sprzedaży 3 300 zł

Jan SZANCENBACH (1928-1998)

412
Muszle i kawon, 1990 olej, płótno; 85 x 95 cm;
sygn. p. d.: Szancenbach;
estymacja: 25 000 - 35 000 zł

Henryk WANIEK (ur. 1942)

413
Joan W - dyptyk 1. Joan W - th the Leg, 2. Joan W - th Flowers
olej, deska, 45,5 x 42 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Borys MICHALIK (ur. 1969)

414
Słoń w składzie porcelany olej, płótno; 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: B. MICHALIK.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Edward MATUSZCZAK (1906-1984)

415
Portret olej, płótno; 45 x 39 cm;
sygn. na portrecie po środku (na ręce portretowanej postaci): matuszczak.
estymacja: 18 000 - 22 000 zł
Cena oferowana 15 000 zł

Peter Josef BOGATKA (ur. 1961)

416
G7, 2012 olej, płótno; 80 x 100 cm;
na odwrocie opis autorski: Peter Bogatka / 2012 / G7 / 80 x 100 (ołówkiem).
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Wojciech PIEKARSKI (ur. 1980)

417
Pejzaż zimowy, 2018 olej, płótno; 50 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: W. Piekarski 2018.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł