710
Taca klasycystyczna srebro próby 12 cechowane; waga 2627 g.
Warszawa, Samuel Gothelf Schmidt?, k. XVIII w.
estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Teodor Werner i Ska (spadkobierca Karola Malcza, firma czynna do 1939)

711
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 84 częściowo złocone cechowane; waga 537 g.
Warszawa, 1884
estymacja: 5 000 - 6 800 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych Braci Hempel (1894-1944)

712
Żardiniera srebro próby 2 cechowane; waga 1000 g.
Warszawa, ok. 1921
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
Cena oferowana 4 300 zł

713
Dzban z nakrywką srebro cechowane (znaki nieczytelne, wężyk probierczy); waga 892 g.
Niemcy?, ok. 1700
estymacja: 16 500 - 22 000 zł

714
Rondelek do czekolady z herbem Jelita srebro próby 12 cechowane; waga 280 g.
Niemcy?, pocz. XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 500 zł

Louis Coignet (czynny 1889-1893)

715
12 widelców do ostryg w etui srebro cechowane; waga 380 g.
Paryż, 1889-1893
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

716
Patera dwuuszna srebro cechowane; waga 374 g.
Hanau?, XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł

Edmond Bonnesceur (czynny 1887-1908)

717
Cukiernica z nakrywką srebro cechowane; waga 384 g.
Paryż, k. XIX w.
estymacja: 2 100 - 2 800 zł

Bracia Graczew (firma czynna od 1866 do 1917)

718
Komplet śniadaniowy srebro częściowo złocone cechowane, kość; waga całkowita 1490 g.
Petersburg, 1908-1917
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Cena oferowana 10 000 zł

1701
Lustro toaletowe neorokokowe plater niecechowany; wys. 49 cm, szer. 35 cm
Polska?, k. XIX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

Norblin i Ska

1702
Patera w stylu art deco plater cechowany, szkło kryształowe; wys. 13,5 cm, średn. talerza 24 cm
Warszawa, lata 30.XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł

Firma Famak

1703
Cukiernica art deco plater cechowany, wys. 11 cm, szer. 14,3 cm, głęb. 11,2 cm
Łódź, lata 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
Cena oferowana 1 300 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowych J. Fraget

1704
Taca dwuuszna plater cechowany; wys. 5,5 cm, szer. 63,5 cm, głęb. 44 cm
Warszawa, k. XIX w. (przed 1896)
estymacja: 1 700 - 2 300 zł

1705
Koszyk na owoce plater cechowany; wys. 6,5 cm, szer. 37 cm, głęb. 28 cm
Warszawa, lata 50.-60. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

Schiffers & Co

1706
Koszyk na owoce plater cechowany; wys. 7,5 cm, szer. 36,5 cm, głęb. 24,5 cm
Warszawa, k. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł

1707
Para lichtarzy plater cechowany; wys. 25,5 cm, szer. 11,5 cm, głęb. 11,5 cm
Warszawa, 1896-1915
estymacja: 1 600 - 2 100 zł

1708
Komplet sztućców na 12 osób i środka stołu plater cechowany (cechy mocno przetarte)
Niemcy ?, XX w.
estymacja: 3 200 - 4 200 zł
Cena oferowana 2 800 zł

Fabryka Wyrobów Srebrnych i Platerowanych J. Fraget

1709
Cukiernica skrzynkowa secesyjna plater cechowany, wys. 9,5 cm, szer. 14 cm, głęb. 9,7 cm.
Warszawa, ok. 1900 (po 1896)
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

1710
Kaseta na cygara srebro próby 3 cechowane, drewno; waga 465 g.
Kraków, 1931-1939
estymacja: 2 400 - 3 200 zł

1711
Łopatka do ryb srebro próby 3 cechowane m.in. znakiem importowym francuskim z lat 1838-64;
waga całkowita 114 g. Europa Zach., I poł. XIX w.
estymacja: 1 600 - 2 200 zł
Cena oferowana 1 400 zł

1712
Łyżka wazowa srebro częściowo złocone próby 12 cechowane; waga 220 g.
Warszawa, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 900 - 1 200 zł

1713
Solniczka srebro próby 12 cechowane (sygn. nieczytelne); waga 114 g.
Warszawa, lata 40.XIX w.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

1714
Komplet sztućców do ryb na 12 osób srebro cechowane głową Minerwy, biały metal cechowany;
Francja, k. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1715
Trzy koszyczki do szklanek srebro próby 84 cechowane, częściowo złocone; waga 398 g
Moskwa 1908-17
estymacja: 3 000 - 3 800 zł

1716
Kabaret srebro próby 12 cechowane; waga 377 g.
Polska?, 2 ćw. XIX w.
estymacja: 2 300 - 3 000 zł

1717
Cukiernica ażurowa srebro cechowane (cechy bardzo zatarte), szkło; waga srebra 295 g.
Francja, k. XIX w.
estymacja: 2 200 - 2 900 zł

Martial Fray

1718
Cukiernica dwuuszna z nakrywką srebro cechowane częściowo złocone; waga 552 g.
Paryż, ok. 1860
estymacja: 2 700 - 3 600 zł

1719
Lampka wieczna przed ikonę, obraz srebro próby 84 cechowane; wys. całkowita 48 cm; waga 180 g.
Moskwa, 1898-1914
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

1720
Paterka dwuuszna srebro? niecechowane; waga 121 g.
Niemcy?, XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

Johann VAUGOIN (CZYNNY 1894-1914)

1721
Para solniczek srebro próby 3 cechowane; waga 85 g.
Wiedeń, k. XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

GEBRÜDER PETERSFELD

1722
Paterka w typie barokowym srebro próby 800; wys. 4,1 cm, szer. 17,5 cm, głęb. 11,3 cm;
Berlin, k. XIX w.
estymacja: 1 100 - 1 400 zł

801
Broszka z diamentami 2 szt diamentów oraz 6 szt rautów diamentowych;
złoto pr. 0.585, masa całkowita 5.630 g.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł

802
Wisior - brosza Wisior wykonany ręcznie, w stylu klasycznym,
Wiedeń, lata 1850-1900.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

803
Wisior - sekretnik złoto pr. 0.585, masa całkowita 4.860 g.
Wisior wykonany ręcznie, Francja, lata 1900-1910.
estymacja: 2 000 - 2 600 zł

804
Pierścionek z turkusem wykonany ręcznie, w Warszawie, w latach 40, 50-tych XX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł

805
Wisior - brosza złoto pr. 0.750, masa całkowita 14.400 g.
Wisior wykonany ręcznie, w stylu klasycznym, Francja, lata 1850-1900.
estymacja: 8 500 - 11 500 zł

806
Bransoleta ze szmaragdem białe złoto pr. 0.750, masa całkowita 64.960 g.
Bransoleta wykonana ręcznie, Francja, lata 1900-1910.
estymacja: 16 000 - 21 000 zł

807
Pierścionek z brylantem brylant o masie ok.1.80 ct oraz 10 szt diamentów w szlife bagieta;
białe złoto pr. 0.750, masa całkowita 5.600 g.
estymacja: 43 000 - 57 000 zł

808
Kolczyki złote BVLGARI złoto pr. 0.750, każdy element kompozycji sygnowany obustronnie: Bvlgari,
masa całkowita 13.410 g
estymacja: 7 000 - 9 000 zł
Cena oferowana 6 800 zł

809
Pierścionek z diamentami 5 szt diamentów; złoto pr. 0.583, masa całkowita 3.010 g.
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

810
Pierścionek z brylantem pojedyńczy brylant o masie ok.0.90 ct
w oprawie z białego złota pr. 0.750, masa całkowita 3.210 g.
estymacja: 15 000 - 20 000 zł

811
Kolczyki z diamentami złoto pr. 0.583, masa całkowita 5.260 g.
Kolczyki wykonano na terenie Austro-Węgier, lata 1867-1918.
estymacja: 6 300 - 8 400 zł

812
Zegarek damski art deco, z bransoletką platyna, pr. 0,950, bransoleta złoto, pr. 0,750; 68 sztuk rozet diamentowych;
Szwajcaria lub Francja, lata 20-30. XX w.
estymacja: 4 000 - 5 500 zł

Firma OMEGA

813
Zegarek damski, z bransoletką białe złoto, pr. 750; 28 szt. diamentów;
Szwajcaria, 3 tercja XX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Złotnik monogramista „F.C”

814
Pudełko gabinetowe na papierosy srebro pr. 800, drewno mahoniowe; wys. 6,5 cm, szer. 18 cm, głęb. 11,5 cm.
Włochy, po 1964 (?); repunce polskie, krakowskie (1963-1986)
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

Henryk GRUNWALD (1904-1958)

815
Syrenka Warszawska Warszawa, Pracownia Sztuki Dekoracyjnej - d. BRACIA ŁOPIEŃSCY;
Anna ŁOPIEŃSKA-LIPCZYK, proj. lata 30. XX w., odlew XX/XXI w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Cena sprzedaży 1 700 zł

816
Kandelabr 6-ramienny, 7-świecowy brąz patynowany i złocony, biały marmur; wys. 72 cm;
Europa Zachodnia, Francja?; 4 ćw. XIX w.
estymacja: 14 000 - 18 000 zł

817
Krzyż srebrny, kameryzowany, w etui kość; srebro, pr 0,925; perła słodkowodna, szmaragd naturalny,
ametyst naturalny, cytryn naturalny, waga 74,450 g. Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 5 500 - 7 300 zł