Tiffany & Co (czynna od 1837)
Nr katalogowy1806
Bransoletka
srebro próby 925; wys. 5,2 cm,
szer. 6,3 cm, głęb. 5 cm; waga 79 g.
Nowy Jork, 2002
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
Nowy Jork, 2002
estymacja: 1 100 - 1 400 zł
1808
Imbryk chiński
mosiądz, odlewany, grawerowany;
wys. 19 cm, szer. 19,5 cm, głęb. 18 cm.
Chiny, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
Chiny, pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 2 300 zł
1810
Komplet zamków i okuć do barokowej szafy (kopie)
Okucia powstały zapewne jako praca czeladnicza.
Polska, XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
Polska, XX w.
estymacja: 3 600 - 4 800 zł
1812
Ikona - Matka Boska „Znamienije”
tempera na desce z kowczegiem, 30,5 x 26,5 x 4,5 cm.
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
Rosja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 900 - 3 800 zł
1814
Krzyż z widokami Rzymu, w owalnej ramie
mosiądz srebrzony?, mozaika szklana; rama drewniana,
czerniona, gipsatura, złocenie; plusz; szkło; całość 47 x 40 x 6,5 cm.
Włochy, Wenecja, k. XIX w.
estymacja: 4 300 - 5 800 zł
Włochy, Wenecja, k. XIX w.
estymacja: 4 300 - 5 800 zł
1816
Tkanina w manierze Ludwika XV
materia o płóciennym splocie, wełna?;
malowana; 157 x 125 cm.
Europa, wytwórnia nieokreślona, 2 poł. XIX w.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
malowana; 157 x 125 cm.
estymacja: 4 500 - 6 000 zł
1818
Kobierzec - modlitewnik Sziraz
wełna na wełnie; 199 x 142 cm.
Persja, k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł
Persja, k. XIX w.
estymacja: 3 200 - 4 300 zł
2 500 zł
1820
Tkanina dekoracyjna
jedwab, aksamit, technika żakardowa;
pasmanteria; 195 x 335 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
pasmanteria; 195 x 335 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
Dagobert PECHE (1887-1923)
Nr katalogowy1822
Żyrandol elektryczny, 5-ramienny, 10-świecowy, art-deco
mosiądz niklowany; wys. 84 cm,
szer. ramion ca 67,5 cm.
Wiedeń, lata 20. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
szer. ramion ca 67,5 cm.
Wiedeń, lata 20. XX w.
estymacja: 1 800 - 2 400 zł
1824
Półka - wieszak z rzeźbioną dekoracją o charakterze regionalnym
orzech, 24 x 124,5 x 20,5 cm, ok. 1900 r.
Polska Południowo-wschodnia (?)
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
estymacja: 1 400 - 1 900 zł
1825
Postument biedermeier, w formie kolumny
z marmurowym blatem, fornirowany wzorzystą
okleiną brzozową, 119 x śr. 33 cm; śr. blatu 30 cm,
Polska, ok. 1920-30
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
Polska, ok. 1920-30
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
1 000 zł
1826
Ekran kominkowy w stylu Ludwika Filipa
mahoń, 115,5 x 71 x 40 cm,
Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 500 zł
1827
Para kandelabrów 5-świecowych
brąz złocony i patynowany; wys. 59 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
(zelektryfikowane w XX w.)
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
(zelektryfikowane w XX w.)
estymacja: 8 000 - 10 000 zł
6 000 zł
901
Komoda art déco
czteroszufladowa, fornirowana wzorzystym orzechem,
a na krawędziach palisandrem;
93 x 133,4 x 52 cm, Polska, ok. 1930.
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
a na krawędziach palisandrem;
estymacja: 2 500 - 3 500 zł
2 000 zł
903
Pięć krzeseł w stylu polskiego art déco
o zgeometryzowanych elementach szkieletu,
jesionowych bejcowanych na orzechowe;
87,5 x 53 x 53 cm; Polska, 1925-30.
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
estymacja: 1 400 - 1 800 zł
1 300 zł
904
Biurko i fotel art déco
fornirowane wzorzystym orzechem, ozdobione intarsjowaną dekoracją geometryczną;
biurko - 79,5 x 153,5 x 74 cm, fotel - 85,2 x 57 x 56,4 cm; Polska, ok. 1930.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
1 800 zł
907
Sekretarzyk w stylu II cesarstwa z krzesłem eklektycznym
sekretarzyk: czarno-lakierowane ozdobione mosiężną żyłką, fornirowane mahoniem;
109 x 48,5 x 70,8 cm; krzesło: czarno-lakierowane, 88,6 x 42 x 42 cm
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
estymacja: 2 700 - 3 600 zł
George NELSON - projekt (1955 r.), VITRA
Nr katalogowy910
Para foteli modernistycznych - model Coconut
trójbocznych, kubełkowych, z tworzywa na metalowym stelażu;
84,5 x 104,5 x 91,5 cm;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
84,5 x 104,5 x 91,5 cm;
estymacja: 15 000 - 20 000 zł
1901
Stolik pomocniczy art deco
z okrągłym niewielkim blatem, fornirowany wzorzystą okleiną orzechową;
76 x śr. 64,3 cm; Polska, ok. 1930.
estymacja: 2 100 - 2 800 zł
estymacja: 2 100 - 2 800 zł
Manufaktura Émile’a Gallé
Nr katalogowy1903
Stolik pomocniczy w stylu secesji francuskiej
intarsjowany na blacie we wzory floralnie;
74,5 x 56 x 38 cm; sygn. Gallé, Francja, Nancy, po 1900.
estymacja: 2 600 - 4 600 zł
estymacja: 2 600 - 4 600 zł
2 500 zł
1905
Komplet mebli klasycyzujących
złożony z kanapy, 2 foteli, 6 krzeseł i stolika;
Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
Polska, 1 ćw. XX w.
estymacja: 5 500 - 7 500 zł
1907
Stolik pomocniczy art deco
z okrągłym blatem, fornirowany wzorzystym orzechem;
78,2 x 79,5 x 79,5 cm; śr. blatu 77 cm; Polska, ok. 1930.
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
estymacja: 2 200 - 3 000 zł
2 400 zł