Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Nr katalogowy: 131
Zboże - Łany
olej, płótno, 80 x 135 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
olej, płótno, 80 x 135 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Na odwrocie na krośnie malarskim: nalepka wystawowa z tytułem obrazu: Zboże, numerem ...?394 i datą 20/ XI 1912; dwie nalepki wystawowe: TPSP w Krakowie z datą 1913, z tytułem obrazu: Łany, oraz numerem 69 ...(?); oraz dwie nalepki autorskie z dwoma różnymi tytułami: Zboże i Łany; na krośnie malarskim napis WIEDEŃ oraz różne literowe i cyfrowe oznaczenia.
Wspaniała praca jednego z czołowych artystów tzw. krakowskiej szkoły pejzażu; wybitnego ucznia Jana Stanisławskiego.