David TENIERS Młodszy i Cornelis SAFTLEVEN

280
Chłopi zabawiający się przed domem [Stypa - Alegoria pięciu zmysłów], po 1636 olej, deska dębowa, 45 x 73 cm;
Cena wywoławcza. 250 000 zł

M. J. P. COLOMBY (COLOMBI)

401
Popiersie dziewczyny - MIGNON alabaster kremowy i szary, wys. 37 cm; na plecach sygn.: prof. M.J.P. Colomby; 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

G. BESSI (XIX w.)

402
Ruth alabaster kremowy i różowy, wys. 45 cm; na plecach sygn.: Prof. G. Bessi; 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Konstanty LASZCZKA (1865-1956)

403
Wolne wybory gips barwiony na terakotę, wys. 30 cm. Na podstawie sygn.: K. Laszczka i napis: Wolne Wybory (Parys)
Cena wywoławcza. 5 300 zł

Francesco POZZI (1790-1844)

404
Czytająca dziewczynka alabaster, wys. 45 cm; sygn. na podstawie od tyłu: Fran Pozzi PARIS, od frontu napis: Putto CANOVA
Cena wywoławcza. 6 300 zł

405
Rybak z chłopcem stop metalu pozłacany; wys. 39 cm, szer. 35 cm. Francja(?), Niemcy(?), 2. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 400 zł

406
Śpiąca Ariadna stop metalu pozłacany; wys. 23 cm, szer. 37 cm. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

E. HAMBURGER

407
Siłacz brąz patynowany na czarno, podstawa z kawowego plamistego marmuru; Sygn. na podstawie: E. Hamburger
Cena wywoławcza. 4 400 zł

Paweł Ludwik KOWALCZEWSKI (1865-1910)

408
Łucznik brąz lakierowany, podstawa z zielonego marmuru, sygn. na podstawie: Sc P. Kowalczewski.
Cena wywoławcza. 6 500 zł

409
Ewangelista drewno lipowe, gruntowane (i polichromowane ?), wys. 91 cm. Polska, 2 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

410
Św. Bartłomiej drewno lipowe, wys. 87 cm; Małopolska lub Wielkopolska, 2 poł. XVI w.
Cena wywoławcza. 18 000 zł

411
Św. Anna z małą Marią drewno nieokreślonego gatunku, polichromowane i złocone; Południowa Francja (?), Hiszpania (?), Portugalia (?), 2. poł. XIX w. (?)
Cena wywoławcza. 5 000 zł

412
Madonna z Dzieciątkiem drewno lipowe (pierwotnie polichromowane i złocone?), 73 x 36 x 17 cm; Śląsk, ok. 1500 r.
Cena wywoławcza. 39 000 zł

501
Zestaw 2 wazonów Moser Czechy, wytwórnia Moser Karlove Vary, 3 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

502
Wazonik ozdobny secesyjny sygn. u dołu Galle (pisane fantazyjnie); Francja, firma Emila Galle, ok. 1903
Cena wywoławcza. 4 000 zł

503
Naczynie toaletowe secesyjne sygn. u dołu boku dłuższego Galle; Francja, firma Emila Galle, ok. 1903
Cena wywoławcza. 3 900 zł

504
Wazon ozdobny secesyjny Francja, firma Emila Galle, ok. 1903
Cena wywoławcza. 8 500 zł

505
Wazonik ozdobny secesyjny Francja, firma Emila Galle, ok. 1903
Cena wywoławcza. 6 800 zł

506
Zespół naczyń toaletowych Niemcy, wytwórnia nieokreślona, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

507
Żardiniera neorenesansowa Szwecja, Rostrand (wytwórnia zał. w 1726), XIX /XX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

508
Popiersie chłopięce - Amor Austria (Wiedeń?) lub Niemcy, kon. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

509
Popiersie śmiejącej się kobiety Austria?,w typie wyrobów wiedeńskiej wytwórni Friedrich Goldscheidera, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

510
Patera z dekoracją kwiatową Miśnia, lata 1924-1934
Cena wywoławcza. 1 000 zł

511
Wazon kielichowy z dekoracją mozaikową Nieustalona wytwórnia europejska (Anglia lub Hiszpania?), XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

512
Wazon dekoracyjny z koźlimi główkami Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), model z 3 ćw. XVIII w. - powtórzenie z pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

513
Wazon przyścienny neobarokowy, o formie kwiatowej; Francja?, Śląsk?, 2-3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 300 zł

514
Waza dekoracyjna z miniaturą dworską w typie Watteau i miniaturą pejzażową; Paryż Francja, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 18 000 zł

515
Zegar - amfora, porcelanowy Francja, naśladownictwo Sevres(?), k. XIX w.
Cena wywoławcza. 17 000 zł

601
Szkatułka Niemcy, Geislingen, W·ttembergische Metallwarenfabrik (WMF), 1 ćw. XX w. (po 1909)
Cena wywoławcza. 900 zł

602
Kandelabr trójświecowy Berlin, firma Henniger Gebr. (zał. 1824), k. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

603
Kubek secesyjny plater; wys. 12,5 cm, średnica 6,5 cm; Warszawa, Roman Plewkiewicz i Co, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

604
Para świeczników neobarokowych plater; Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

605
Paterka art deco Niemcy, Geislingen, W·ttembergische Metallwarenfabrik (WMF), 2 ćw. XX w. (po 1928)
Cena wywoławcza. 900 zł

606
Lichtarz - bużuarek Warszawa, Fabryka Wyrob Srebrnych i Platerowanych J.Fraget, ok. 1915
Cena wywoławcza. 800 zł

607
Para solniczek Poznań, złotnik Rudolph Baumann, lata 20.-30. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

608
Mlecznik Moskwa, probierz Andriej Kowalskij (czynny 1821-56), monogram złotnika IS, 1848
Cena wywoławcza. 1 500 zł

609
Talerz secesyjny Niemcy, Heilbronn, Bruckmann und Sohne (czynna 1805-1973), firma kupiecka C.E. Keyser, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

610
Kandelabr 5-świecowy Paryż, Claude Dautre Roussel, k. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 800 zł

611
Cukiernica skrzynkowa Berlin, złotnik Johann George Wilhelm Heinicke (czynny 1816-1855), lata 20.-30 XIX w.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

612
Para świeczników Berlin, David Friedrich Wilhelm Kaumann (czynny 1814-28), lata 20.XIX w.
Cena wywoławcza. 7 500 zł

613
Rondelek Moskwa, probierz Iwan Wichlajew (1802-18), pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 5 700 zł

614
Patera srebro próby 12; waga 1883 g. Warszawa, Józef Fraget, ok. 1840
Cena wywoławcza. 10 000 zł

615
Para kandelabrów srebro, pr. 13; wys. 56 cm; waga łączna 3090 gr; Wiedeń 1836.
Cena wywoławcza. 17 000 zł

616
Świecznik Kraków, złotnik Adam Zamoyski, 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 3 800 zł

617
Misa dekoracyjna srebro (pruska cecha kontrybucyjna z 1809); waga 200 g; Prusy, k. XVIII w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

618
Patera Rosja, Moskwa?, Wasilij Rukawisznikow?, 1908-26
Cena wywoławcza. 3 500 zł

619
Komplet do kawy Sztokholm, złotnik Gustaw Mollenborg, 1848 i 1854; cukiernica - Szwecja, 1929
Cena wywoławcza. 12 500 zł

620
Buliera srebro próby 13; waga 2650 g. Wiedeń, firma Meierhofer und Klinkosch, 1852 r.
Cena wywoławcza. 19 000 zł