Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)
Nr katalogowy101
Akt
fotografia czarno-biała, brom,
papier, 15 x 10 cm w świetle oprawy;
Cena wywoławcza.
1 200 zł
Jan BUŁHAK (1876-1950)
Nr katalogowy103
Wieżyca Kościoła Bernardynów
fotografia czarno-biała , brom,
papier najlejona na tekturkę.
Cena wywoławcza.
700 zł
Jean PESKÉ (1870-1949)
Nr katalogowy105
Widok Bormes
akwaforta, papier, 31 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. na płycie: Peske;
Cena wywoławcza.
1 600 zł
Hugo HENNEBERG (1863-1918)
Nr katalogowy107
Zaułek
drzeworyt barwny (czerń, szary, jasny brąz),
papier, 47,5 x 34 cm;
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Odo DOBROWOLSKI (1833-1917)
Nr katalogowy109
Lwów - Namiestnictwo, 1915
litografia barwna, papier żeberkowy;
29 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 100 zł
111
Wacław Rzewuski herbu Krzywda Wojewoda
Krakowski. Hetman Wielki Koronny;
litografia, papier, 34,5 x 23,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)
Nr katalogowy113
Krzyż przydrożny
akwaforta, papier żeberkowy
(filigran z monogramem VGZ) ,
34 x 44 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY
Nr katalogowy115
Portret Aleksandra Lednickiego
węgiel, papier, 61,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu napis: Hetman Lednicki,
p. d.: Ostatni rysunek T.C (w owalu) / Witkacy / 1923
Cena wywoławcza.
19 000 zł
Władysław SERAFIN (1905 - 1988)
Nr katalogowy202
W ogrodzie
akwarela, pastel, papier, 60 x 46,5 cm;
sygn. p. d.: W Serafin
Cena wywoławcza.
1 300 zł
Soter JAXA - MAŁACHOWSKI (1887-1952)
Nr katalogowy204
Plaża, 1926
gwasz, papier, 36 x 52 cm;
sygn. p. d.: S Jaxa / 1926
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Julisz HOLZMÜLLER (1878-1932)
Nr katalogowy206
Osaczony dzik
akwarela, gwasz, papier, 45 x 57 cm;
sygn. p. d.: Julisz Holzmüller/ 1909
Cena wywoławcza.
4 000 zł
Jadwiga MEHOFFEROWA
Nr katalogowy208
Głowa dziewczynki - Janki Mazanowskiej
pastel, papier,
26,2 x 24 cm (w świetle oprawy);
1903 r.
Cena wywoławcza.
3 500 zł
Zygmunt MENKES (1896 - 1986)
Nr katalogowy210
Projekt rozety w stylu ludowym, 1914
akwarela, papier, 84 x 93 cm;
opis. p. d.
Cena wywoławcza.
12 000 zł
Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)
Nr katalogowy212
Autoportret, ok. 1935
gwasz, papier, 42 x 33,2 cm;
sygn. u dołu po środku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza.
39 000 zł
Teodor GROTT (1884-1972)
Nr katalogowy214
Widok na Wawel i zakole Wisły
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier, 35 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Teod. Grott.
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)
Nr katalogowy216
Ułan i dziewczyna
olej, płótno, 49,5 x 69,5 cm;
sygn. p. d.: M. Krzyżak
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Nr katalogowy218
Studium głowy konia
olej, płótno, 40,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: Wojciech Kossak / 1935;
Cena wywoławcza.
9 500 zł
Wojciech KOSSAK (1856-1942)
Nr katalogowy220
Ułan z koniem
olej, płótno, 50,5 x 45,5;
sygn. p.d.: Wojciech Kossak/ 1936
Cena wywoławcza.
40 000 zł
Ludwik GĘDŁEK (1847 - 1904)
Nr katalogowy222
Wesoła sanna
olej, płótno, 37 x 58 cm;
sygn. l. d.: L. Gędłek. Wien
Cena wywoławcza.
41 000 zł
Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)
Nr katalogowy224
Morskie Oko
olej, płótno, 55,5 x 69;
sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski
Cena wywoławcza.
10 000 zł
Stanisław GAŁEK (1876-1961)
Nr katalogowy226
Morskie Oko
olej, płótno, 55,5 x 75,5 cm;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Teodor ZIOMEK (1874-1937)
Nr katalogowy228
Wieczór
olej, płótno naklejane na tekturze, 27 x 36 cm;
sygn. p. d.: T. ZIOMEK;
Cena wywoławcza.
8 900 zł
Wlastimil HOFMAN (1881-1970)
Nr katalogowy230
Zamyślona
olej, tektura, 49 x 68,4 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofmann
Cena wywoławcza.
12 700 zł
Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)
Nr katalogowy232
Młodość i starość
olej, tektura, 34,5 x 49,5 cm;
sygn l.d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza.
29 000 zł