Jerzy Benedykt DORYS (1901-1990)

101
Akt fotografia czarno-biała, brom, papier, 15 x 10 cm w świetle oprawy;
Cena wywoławcza 1 200 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

102
Obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej po konserwacji w roku 1927; fotografia czarno- biała, brom, papier, naklejone na tekturę, fotografia: 16 x 11,9 cm;
Cena wywoławcza 900 zł

Jan BUŁHAK (1876-1950)

103
Wieżyca Kościoła Bernardynów fotografia czarno-biała , brom, papier najlejona na tekturkę.
Cena wywoławcza 700 zł

Thomas COOK (1744-1818), Samuel SMITH

104
Angielski seter, 1782 wg J. Miltona; miedzioryt, papier, 45 x 55,5 cm; sygn. pod obrazem: “J. Milton Pinxit, John Boydell, excudit 1782, T. Cook & S. Smith sculp.”
Cena wywoławcza 1 700 zł

Jean PESKÉ (1870-1949)

105
Widok Bormes akwaforta, papier, 31 x 41 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d. na płycie: Peske;
Cena wywoławcza 1 600 zł

Hugo HENNEBERG (1863-1918)

106
Villa Falconieri drzeworyt barwny (czerń, szary,), papier, 60 x 33,5 cm;
Cena wywoławcza 1 300 zł

Hugo HENNEBERG (1863-1918)

107
Zaułek drzeworyt barwny (czerń, szary, jasny brąz), papier, 47,5 x 34 cm;
Cena wywoławcza 1 300 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

108
Krucyfiks z Kościoła Mariackiego w Krakowie; litografia barwna, papier, 61,5 x 44 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: na kamieniu LWyczół
Cena wywoławcza 2 500 zł

Odo DOBROWOLSKI (1833-1917)

109
Lwów - Namiestnictwo, 1915 litografia barwna, papier żeberkowy; 29 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 100 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

110
Chrystus Ukrzyżowany z Kościoła Mariackiego w Krakowie; litografia, papier, 19 x 28 (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 700 zł

111
Wacław Rzewuski herbu Krzywda Wojewoda Krakowski. Hetman Wielki Koronny; litografia, papier, 34,5 x 23,3 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 1 000 zł

Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)

112
Widok na Kościół Mariacki w Krakowie litografia, papier, 28 x 18,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d. na kamieniu: LWyczół
Cena wywoławcza 1 700 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

113
Krzyż przydrożny akwaforta, papier żeberkowy (filigran z monogramem VGZ) , 34 x 44 cm (odcisk płyty);
Cena wywoławcza 3 500 zł

Jan Piotr NORBLIN de la GOURDAINE

114
Scena rodzajowa nocna tusz lawowany na podrysowaniu ołówkiem, papier brązowy, 22,7 x 19,5 cm (w świetle oprawy),
Cena wywoławcza 25 000 zł

Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY

115
Portret Aleksandra Lednickiego węgiel, papier, 61,5 x 46,5 cm (w świetle oprawy); u dołu napis: Hetman Lednicki, p. d.: Ostatni rysunek T.C (w owalu) / Witkacy / 1923
Cena wywoławcza 19 000 zł

Nikifor KRYNICKI (1895 - 1968)

201
Widok miasteczka akwarela, gwasz, papier, 16 x 23 cm; u dołu napis autorski: KRYNICAWILLAFWPBRBOMMRK250ZŁ
Cena wywoławcza 3 100 zł

Władysław SERAFIN (1905 - 1988)

202
W ogrodzie akwarela, pastel, papier, 60 x 46,5 cm; sygn. p. d.: W Serafin
Cena wywoławcza 1 300 zł

203
Mnich nad Morskim Okiem pastel, tektura 35,3 x 48 sygn. p. d.: W Serafin
Cena wywoławcza 900 zł

Soter JAXA - MAŁACHOWSKI (1887-1952)

204
Plaża, 1926 gwasz, papier, 36 x 52 cm; sygn. p. d.: S Jaxa / 1926
Cena wywoławcza 4 000 zł

Martin VON MOLITOR (1759-1812)

205
Scena bukoliczna 1800 tusz lawowany, gwasz, papier, 62 x 82 cm; sygn. u dołu: Molitor 1800 r.;
Cena wywoławcza 3 000 zł

Julisz HOLZMÜLLER (1878-1932)

206
Osaczony dzik akwarela, gwasz, papier, 45 x 57 cm; sygn. p. d.: Julisz Holzmüller/ 1909
Cena wywoławcza 4 000 zł

Julian FAŁAT (1853 -1929)

207
Główka dziewczynki, 1882 akwarela, papier, 18,2 x 21,5 cm; sygn. p.d.: JFałat / 82
Cena wywoławcza 29 000 zł

Jadwiga MEHOFFEROWA

208
Głowa dziewczynki - Janki Mazanowskiej pastel, papier, 26,2 x 24 cm (w świetle oprawy); 1903 r.
Cena wywoławcza 3 500 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859-1938)

209
Kobieta z żółtym kwiatem pastel, papier, 68 x 54 cm; sygn. p. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza 45 000 zł

Zygmunt MENKES (1896 - 1986)

210
Projekt rozety w stylu ludowym, 1914 akwarela, papier, 84 x 93 cm; opis. p. d.
Cena wywoławcza 12 000 zł

Victor CAMOIN (1824-1856)

211
Para scen rodzajowych w owalach: "Typy postaci" akwarela, papier, 23 x 15,3 cm (w świetle oprawy, owal);
Cena wywoławcza 2 900 zł

Zofia STRYJEŃSKA (1894 - 1976)

212
Autoportret, ok. 1935 gwasz, papier, 42 x 33,2 cm; sygn. u dołu po środku: Z. STRYJEŃSKA
Cena wywoławcza 39 000 zł

Feliks Michał WYGRZYWALSKI (1875-1944)

213
Flisak akwarela, tusz, gwasz, na podrysowaniu ołówkiem, papier 49 x 33 cm;
Cena wywoławcza 14 000 zł

Teodor GROTT (1884-1972)

214
Widok na Wawel i zakole Wisły akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 35 x 50,5 cm; sygn. p. d.: Teod. Grott.
Cena wywoławcza 6 000 zł

Teodor AXENTOWICZ (1859 - 1938)

215
Echo pastel, papier, 67 x 51 cm; sygn. p. d.: T. Axentowicz
Cena wywoławcza 35 000 zł

Mieczysław KRZYŻAK (1914-1984)

216
Ułan i dziewczyna olej, płótno, 49,5 x 69,5 cm; sygn. p. d.: M. Krzyżak
Cena wywoławcza 6 000 zł

Adam SETKOWICZ (1876-1945)

217
Wozy w lesie olej, tektura, 24 x 34,5 cm; sygn. l. d.: A. Setkowicz
Cena wywoławcza 5 300 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

218
Studium głowy konia olej, płótno, 40,5 x 30 cm; sygn. p. d.: Wojciech Kossak / 1935;
Cena wywoławcza 9 500 zł

Wojciech KOSSAK (1856 - 1942)

219
Niech żyje Cesarz i jego styl akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, piórko, tusz, papier, 36,4 x 25,7 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza 32 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856-1942)

220
Ułan z koniem olej, płótno, 50,5 x 45,5; sygn. p.d.: Wojciech Kossak/ 1936
Cena wywoławcza 40 000 zł

Wojciech KOSSAK (1856 - 1942)

221
Napad wilków, 1930 olej, płótno, 69 x 99 cm; sygn. l. d.: Wojciech Kossak / 1930
Cena wywoławcza 33 000 zł

Ludwik GĘDŁEK (1847 - 1904)

222
Wesoła sanna olej, płótno, 37 x 58 cm; sygn. l. d.: L. Gędłek. Wien
Cena wywoławcza 41 000 zł

Henryk GRABIŃSKI (1843-1903

223
Pejzaż tatrzański ze sztafażem olej płótno, 56,5 x 45 cm; sygn. p. d. H. Grabiński
Cena wywoławcza 30 000 zł

Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

224
Morskie Oko olej, płótno, 55,5 x 69; sygn. p. d.: Ign. Pieńkowski
Cena wywoławcza 10 000 zł

Kazimierz ALCHIMOWICZ (1840-1916)

225
Booz i Rut zbierająca kłosy olej, płótno, 48 x 60 cm; sygn. l. d.: Alchimowicz;
Cena wywoławcza 26 000 zł

Stanisław GAŁEK (1876-1961)

226
Morskie Oko olej, płótno, 55,5 x 75,5 cm; sygn. p. d.: ST. GAŁEK
Cena wywoławcza 8 000 zł

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI (1887-1952)

227
Pejzaż sielski gwasz, płyta , 51 x 70 cm; sygn. p. d.: S Jaxa / 1921
Cena wywoławcza 4 500 zł

Teodor ZIOMEK (1874-1937)

228
Wieczór olej, płótno naklejane na tekturze, 27 x 36 cm; sygn. p. d.: T. ZIOMEK;
Cena wywoławcza 8 900 zł

Antoni PIOTROWSKI (1853 - 1924)

229
Wiosna olej, płótno, 66,6 x 66 cm; sygn. p. d.: A. PIOTROWSKI
Cena wywoławcza 40 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

230
Zamyślona olej, tektura, 49 x 68,4 cm; sygn. l. d.: Wlastimil Hofmann
Cena wywoławcza 12 700 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

231
Elenai olej, tektura, 33 x 43 cm; sygn. l. g. Wlastimil Hofman / 1929,
Cena wywoławcza 17 500 zł

Wlastimil HOFMAN (1881 - 1970)

232
Młodość i starość olej, tektura, 34,5 x 49,5 cm; sygn l.d.: Wlastimil Hofman
Cena wywoławcza 29 000 zł

233
Polska w okowach - Legionista Złotowski ze Lwowa, 1916 olej, płótno, 128 x 100 cm; sygn. l. g.: Vlastimil Hofmann/ Praga 1916
Cena wywoławcza 65 000 zł