810
Wazon dalekowschodni, zdobiony emalią cloisonné brąz, emalia komórkowa;
Chiny?, XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

811
Zegar w kształcie kuli, z parą lichtarzy Francja, Paryż, firma Mougin, przy Rue des
Filles du Calvaire, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 16 000 zł

812
Lampa buduarowa, elektryczna, w typie secesji szkło w typie wytwórni wiedeńskich lub czeskich,
mosiądz, tkanina;
Austro-Węgry, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

813
Para waz dalekowschodnich brąz; wys. 45,7 cm;
Chiny?, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 3 200 zł

814
Nóż do papieru brąz, odlew cyzelowany, patynowany;
Austria, Wiedeń, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 2 500 zł

815
Para talerzy dekoracyjnych, secesyjnych mosiądz tłoczony, polerowany;
Niemcy, Geislingen, Württembergische
Metallwarenfabrik, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Czesław MAKOWSKI (1873-1921)

816
Plakieta z portretem Adolfa Dygasińskiego brąz, odlew patynowany; 18,4 x 15,1 cm.
Warszawa, 1903
Cena wywoławcza. 1 400 zł

817
Misa chrzcielna mosiądz;
Niemcy, Norymberga?, XV/XVI w.
kołnier
Cena wywoławcza. 33 000 zł

818
Ekrytuar i suszka marmur, brąz, drewno;
Europa Środkowa, Polska?, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

819
Para świeczników art deco mosiądz;
Europa Środkowa, 2 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 400 zł

820
Rzeźba - " Bażanty" terakota, brązowiona;
Francja, 1 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

821
Matka Boska Częstochowska olej na desce, złocenia, kolorowe szkiełka,
taśma i gwiazdki papierowe;
Polska, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 16 500 zł

822
Ikona - Św. Jan Chrzciciel tempera na desce z kowczegiem, z tyłu 2 szpongi;
bordiura z tłoczonej blachy mosiężnej;
Rosja, XIX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

823
Ikona - "Pokrow"- Opieka Matki Bożej, w srebrnym okładzie;
Rosja, Jarosławl, złotnik Aleksy Fiedorow Kołotoszyn,
probierz Aleksander Stiepanowicz Kudrin, 1854
Cena wywoławcza. 6 300 zł

824
Lampa stojąca, elektryczna, z abażurem drewno toczone, malowane, złocone;
wys. z abażurem 177 cm.
Europa Środkowa, 1 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 700 zł

825
Lichtarz kościelny, neogotycki mosiądz; wys. 109 cm,
Europa Środkowa, XIX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

826
Zegar kominkowy Anglia, Londyn, zegarmistrz Joseph Jennings,
4 ćw. XVIII w.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

827
Zegar podłogowy z dekoracją w typie "chinoiserie" Europa Zachodnia, Holandia?, Anglia?,
I poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

901
Komplet mebli klasycyzujących konstrukcja - świerk; fornir - czeczota brzozowa;
Polska, ok. 1915-20
Cena wywoławcza. 3 000 zł

902
Stolik klasycystyczny konstrukcja - sosna; fornir - mahoń;
Europa Środkowa, pocz. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 700 zł

903
Komplet mebli art deco mahoń;
Europa Środkowa, Polska (?), po 1930.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

904
Stolik pomocniczy art deco konstrukcja - sosna, sklejka; fornir - orzech;
Polska, po 1930
Cena wywoławcza. 1 300 zł

905
Szafka na stołowej podstawie neobarokowa dębina;
Europa Północna, Dania (?), koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

906
Para foteli neobarokowych orzech;
Europa Środkowa, Austria?, koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 3 500 zł

907
Szafa barokowa konstrukcja - dębina, obłóg - dębina, okucia - stal;
Wybrzeże Morza Północnego lub Bałtyckiego,
około połowy XVII w.
Cena wywoławcza. 30 000 zł

908
Szafa biblioteczna w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - dębina, mahoń, fornir - mahoń;
Szwecja, ok. 1880
Cena wywoławcza. 4 600 zł

909
Sekretera w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - sosna, mahoń, fornir - mahoń;
Europa Środkowa, ok. 1880
Cena wywoławcza. 4 600 zł

910
Skrzynia na stołowej podstawie w stylu neobarokowym konstrukcja - dębina, okucia - stal mosiądzowana;
Europa Środkowa (?), XIX / XX w.
Cena wywoławcza. 3 300 zł

911
Kabinet na stołowej podstawie w stylu barokowym Europa Zachodnia, Włochy(?), XIX w.
z elementami mebli z XVII w.
Cena wywoławcza. 33 000 zł

912
Zestaw mebli neobarokowych orzech;
Europa Środkowa, koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 10 000 zł

913
Komoda biedermeier konstrukcja - sosna, fornir - czeczota jaworowa;
Szwecja, ok. 1830
Cena wywoławcza. 6 000 zł

914
Serwantka w stylu biedermeier konstrukcja - sosna; fornir - mahoń;
Polska, 1 ćw. XIX w.
Fro
Cena wywoławcza. 7 000 zł

915
Sekretera klasycystyczna dębina, orzech, sosna, fornir i intarsje - orzech, czeczota jesionowa;
Europa Zachodnia, Niemcy?, ok. 1800
Cena wywoławcza. 28 000 zł

916
Stolik do robótek w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - mahoń, grusza (?), fornir - palisander;
Europa Zachodnia (?), ok. 1860
Cena wywoławcza. 2 000 zł

917
Stolik - etażerka secesyjna w stylu mebli Emila Galle konstrukcja - mahoń, fornir i intarsje - mahoń, orzech;
Francja (?), pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 6 000 zł

918
Stół neorokokowy mahoń; 76,5 x 124 x 75 cm.
Polska (?), 3 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

919
Komplet mebli neoklasycystycznych mahoniowiec (?);
Europa Zachodnia, poł. XX w.
Cena wywoławcza. 13 500 zł