Stanisław FIJAŁKOWSKI (ur. 1922)

101
31 VIII 76 / 19 I 95 serigrafia, papier, 69 x 77 cm; (w świetle ramy); opisany i sygn. u dołu
Cena wywoławcza. 1 600 zł

102
Bez tytułu serigrafia, papier, 39 x 29 cm; sygn. p. d.: S. Fijałkowski (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Antoni STARCZEWSKI (1924 - 2000)

103
CLGb, 1998 serigrafia, papier, 80 x 70 cm; sygn. i dat. p. d.: Antoni Starczewsk 1998
Cena wywoławcza. 1 400 zł

Jan TARASIN (1926 - 2009)

104
Zapisy, 2006 serigrafia, papier, 52 x 67,5 cm (odbitka); sygn. i dat. p.d.: Jan Tarasin 06; odbitka 35/60
Cena wywoławcza. 4 000 zł

Jan TARASIN (1926 - 2009)

105
Dalmatyńczyk, 1980 serigrafia, papier, 37 x 28,5 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. l. d.: Jan Tarasin 1980 (ołówkiem)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Jan TARASIN (1926 - 2009)

106
Ptaki, 1974/81 serigrafia, papier, 38,5 x 29 cm (w świetle oprawy); sygn. i numer. p. d.: Jan Tarasin 1974/81
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Francis MOCKEL (ur. 1940)

107
Teka grafik - Bestiaire marin, 1983 r. teka w składzie: karta tytułowa, karta z wstępem, 12 kart grafik z motywem ryb, karta końcowa
Cena wywoławcza. 2 600 zł

Yaroslav KACHMAR (ur. 1955)

108
Motiv, 2002 technika własna, papier, 11,2 x 10,6 cm; sygn. i opisana u dołu
Cena wywoławcza. 660 zł

Yaroslav KACHMAR (ur. 1955)

109
Enigma, 2008 sucha igła, papier, śred. 12 cm; opisana u dołu
Cena wywoławcza. 550 zł

Jan LEBENSTEIN (1930 - 1999)

110
Zestaw 8 prac litografia barwna, papier, 50 x 35 cm (arkusz); każda sygn. wraz z nakładem
Cena wywoławcza. 11 000 zł

Jerzy PANEK (1918 - 2001)

111
Próba portretu Mikołaja Kopernika VIII drzeworyt, bibuła naklejona na karton, 62 x 46 cm; opisany u dołu
Cena wywoławcza. 6 500 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (ur. 1923)

112
Akt, 1997 serigrafia, papier, 100 x 70 cm; sygn. wzdłuż lewej krawędzi
Cena wywoławcza. 2 000 zł

113
Teka grafik Konfrontacje 63, 1963 Zestaw 29 prac (pierwotnie 41) w oryginalnej oprawie, różne techniki, 22,5 x 22,5 cm (arkusz)
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Zdzisław BEKSIŃSKI (1929 - 2005)

114
Bez tytułu, rysunek dwustronny długopis, papier, 29,7 x 20,8 cm; sygn. i dat. p.d.: BEKSIŃSKI 88
Cena wywoławcza. 5 500 zł

Jerzy NOWOSIELSKI (ur. 1923)

115
Akt tusz, papier, 27,5 x 18 cm; sygn. u dołu: Jerzy Nowosielski
Cena wywoławcza. 3 200 zł

Jonasz STERN (1904 - 1988)

116
Kompozycja tusz, papier, 30 x 23 cm
Cena wywoławcza. 3 100 zł

Tadeusz BRZOZOWSKI (1918 - 1987)

117
Koniuszy chrapie, 1980 piórko, tusz, papier, 37,5 x 55 cm (w świetle oprawy) sygn. p. d.: "koniuszy / chrapie" / T.B / 80.
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Otto AXER (1906 - 1983)

118
Trzej muzykanci, 1975 tusz, akwarela, papier, 18,5 x 15 cm; sygn.i dat. p.d.: oaxer 75
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Wojciech NOWICKI (ur. 1968)

119
Narodziny pereł, 1989 technika mieszana, 42,5 x 42 cm (w świetle oprawy); sygn. p .d.: Wojciech Nowicki 1989
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Jerzy PANEK (1918 - 2001)

120
Akt stojący, 1973 atrament lawowany,m, papier, 29,5 x 19 cm; sygn. i dat. u dołu: Panek 73 (długopisem)
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

121
Ptasi żaglowiec litografia, papier, 53,5 x 74,5 cm; sygn. p. d.: Olbiński
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Henryk TOMASZEWSKI (1914 - 2005)

122
"żeby człowiek wiedział gdzie ma upaść, to by usiadł" tusz, papier, 67 x 47 cm; sygn. l.d.: H. Tomaszewski
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)

123
La Traviata litografia, papier, 50,5 x 36,5 cm; sygn. p.d.: Olbiński (ołówkiem) num. l.d. AP 23/35
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Bogdan ŁOPIEŃSKI (ur. 1934)

201
Rzeźba autorstwa Henryka Stażewskiego na Biennale Form Przestrzennych w Elblągu, 1965/2008 fotografia czarno-biała
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Bogdan ŁOPIEŃSKI (ur. 1934)

202
Henryk Stażewski i Edward Krasiński na Biennale Form Przestrzennych w Elblągu, 1965/2008 fotografia czarno-biała
Cena wywoławcza. 1 100 zł

Janusz CZARNECKI

203
„Syrenka" i konie, l. 50. XX w. fotografia czarno-biała, brom, papier, 19 x 19 cm pieczątka autorska (na odwrocie)
Cena wywoławcza. 300 zł

Bronisław SCHLABS (1920-2009)

204
Fotogram II/14, l. 50./60.XX w. technika własna, papier, 30 x 40,2 cm; opisany na odwrocie (ołówkiem); egzemplarz autorski
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Bronisław SCHLABS (ur. 1920)

205
Fotogram 31/60 technika własna, papier, 40 x 30 cm; na odwrocie pieczątka autorska, nakład: nieokreślony
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Jacek SIENICKI (1928 - 2000)

301
Pejzaż,1991 akwarela na podrysowaniu ołówkiem sygn. i dat. p.d.: J.Sienicki 91 Ostrowik
Cena wywoławcza. 3 500 zł

Jacek SIENICKI (1928 - 2000)

302
Drzewo, 1997 gwasz, pastel, papier, 46,5 x 32,5 cm; sygn. i dat. p.d.: J. Sienicki 97
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Jan WODYŃSKI (1903 - 1988)

303
Martwa natura ze świecą olej, tektura, 45 x 32 cm; sygn. p.d.: WODYŃSKI
Cena wywoławcza. 2 000 zł

Tadeusz KANTOR (1915 - 1990)

304
Zestaw projektów kostiumów 11 plansz, m.in.: wykidajły, grabarza, husarzy, gwasz, tusz, długopis, papier, różne formaty
Cena wywoławcza. 13 000 zł

Aga MIGDAŁEK (ur. 1974)

305
Townee 8, 2008 akryl, płótno, 100 x 80 cm
Cena wywoławcza. 1 300 zł

Jacek MARKUNAS (1952-2005)

306
Akt w drzwiach kuchni, 1998 olej, płótno, 65 x 54,5 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie
Cena wywoławcza. 2 500 zł

Grupa TWOŻYWO (rok powstania 1995)

307
Pańcia Kultura, 2009 akryl, papier, 75 x 162 cm; sygn. na odwrocie: TWOŻYWO 2009 1/30
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Artur (Artór) TROJANOWSKI (ur. 1968)

308
Kobieta z wężem, 2007 akryl, płyta MDF, 103,5 x 140 cm; opisany na odwrocie: ARTÓR TROJANOWSKI VIII
Cena wywoławcza. 4 600 zł

Patryk LUTOMSKI (ur. 173)

309
Demony, 2007 olej, płótno, 100 x 120 cm; sygn. p. d.: P. Lutomski
Cena wywoławcza. 5 000 zł

Zdzisław Otello HORODECKI (ur. 1948)

310
Temperatura miasteczka n.8, 2009 akryl, płótno, 65 x 81 cm; sygn. i opisany l.d.
Cena wywoławcza. 3 000 zł

Stanisław MŁODOŻENIEC (ur. 1953)

311
Kompozycja, 2008 olej, papier, 55 x 69 cm w świetle oprawy; sygn. l. g.: S. MŁODOŻENIEC 2008
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Wojciech ĆWIERTNIEWICZ (ur. 1955)

312
Pejzaż akryl, plótno, 148 x 148 cm
Cena wywoławcza. 6 000 zł

Henryk PŁÓCIENNIK (ur. 1933)

313
Pejzaż z przyszłości 9, 1989 olej, płótno, 66,5 x 54 cm; sygn. i dat. na odwrocie
Cena wywoławcza. 7 500 zł

Bronisław KIERZKOWSKI (1924 - 1993)

314
KF74, 1976 kolaż, tektura, 60 x 61 cm; sygn. i dat. i opisany na odwrocie
Cena wywoławcza. 20 000 zł

Bolesław UTKIN (1913 - 1993)

315
Kompozycja z kołem technika własna, pilśnia, 70 x 64 cm; sygn. l. d.: B. UTKIN
Cena wywoławcza. 7 600 zł

316
NR 59, 1985 olej, ołówek, płótno, 60 x 75 cm; sygn. na odwrocie: B. KIERZKOWSKI / 59 1985
Cena wywoławcza. 34 000 zł

Leon TARASEWICZ (ur. 1957)

317
Fragment podłogi z Biennale w Wenecji 2001; tynk akrylowy, płyta, 36 x 24,8 cm; na odwrocie dedykacja autorska z Wenecji 2001 r.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

Stanisław DRÓŻDŻ (1939 - 2009)

318
Gra, 2003 technika własna, kostki do gry, 18 x 18 cm; sygn. i dat. na odwrocie: S. Dróżdż . 2003
Cena wywoławcza. 1 500 zł

Marian BOGUSZ (1920 - 1980)

319
Kompozycja II, 1976 akryl, werniks, aluminium, 70 x 100 cm; sygn., dat. i opisany na odwrocie
Cena wywoławcza. 19 000 zł

Stefan GIEROWSKI (ur. 1925)

320
Obraz XCII, 1960 olej, płótno, 132 x 97 cm; sygn. p.d.: Gierowski
Cena wywoławcza. 400 000 zł