Stefan NORBLIN (1892-1952)
Lot No.1
Portret młodej kobiety
ołówek, pastel, papier; 39 x 33 cm;
sygn. p. d.: S. Norblin (słabo czytelne).
Leonard PĘKALSKI (1896-1944)
Lot No.3
W ogrodzie
akwarela, karton; 37 x 28 cm.
W katalogu prac artysty (Warszawa 1969) poz. 350.
David COX Junior (1809-1885)
Lot No.5
Pejzaż szkocki
akwarela, gwasz, karton; 25,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Dawid Cox 1844.
sygn. l. d.: Dawid Cox 1844.
J. PEREL
Lot No.7
Żyd, 1909
pastel, papier; 61 x 46,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Perel / 1909.
sygn. p. d.: J. Perel / 1909.
Aleksander MAKOWSKI (1869-1924)
Lot No.9
Ułan na koniu
olej, tektura; 34 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: A. Makowski.
sygn. p. d.: A. Makowski.
Zdzisław LACHUR (1920-2007)
Lot No.11
Anioł stróż, 1991
technika własna, karton; 60 x 85 cm;
sygn. i dat. l. d.: ZLACHUR 91.
Juliusz KRAJEWSKI (1905-1992)
Lot No.13
Cztery obrazy z cyklu „Wiosna w Świdrze”
- Wiosna nad Świdrem I, 1976: olej, płótno naklejone na tekturę; 19 x 25 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opis obrazu z autorem, tytułem i techniką.
Arika MADEYSKA (1928-2004)
Lot No.15
Kompozycja - collage, 1995
technika własna, płótno; 12 x 18 cm;
sygn. p. g.: MADEYSKA;
sygn. p. g.: MADEYSKA;
Iwan KULIK (ur. 1959)
Lot No.17
Ilustracja do Mistrza i Małgorzaty
olej, płótno; 73 x 100 cm;
sygn. l. d.: I Kulik;
sygn. l. d.: I Kulik;
Halina CIENTKIEWICZ - MICHALSKA (1912-2007)
Lot No.19
Kąpiące się z rzece, 1975-1976
olej, płótno; 81 x 65 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Centkiewicz-Michalska;
Autor nieznany
Lot No.23
Kobieta z dzbanem
brąz patynowany, czarny marmur; wys. 74,5 cm.
Francja, XIX/XX w.
Francja, XIX/XX w.
Auguste RODIN (1840-1917) - według
Lot No.25
Całująca się para
brąz patynowany, czarny marmur; wys. ca 40 cm, szer. 25 cm;
Francja, odlew pocz. XX w.
Francja, odlew pocz. XX w.
Lot No.
27
Alegoria Mądrości
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 45,5 cm;
sygn. kobaltem podszkliwnie: "skrzyżowane miecze", ryte: "P 136" (nr modelu), wycisk: "144";
Lot No.
29
Waza z pokrywą
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, kilka niewielkich ubytków plastycznej dekoracji kwiatowej;
wys. ok. 45 cm; sygn. kobaltem podszkl.
AK Kaiser Germany
Lot No.31
Wazon z malowanymi kwiatami
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 55 cm;
sygn. na spodzie kobaltem; napis: Plantage / Dekor: / K Nosser.
Schierholz’sche Porzellanmanufaktur, Plaue
Lot No.33
Paterka z amorkiem
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; drobne ubytki dekoracji plastycznej, niewielkie przetarcia złoceń i malatury; wys. 23 cm, podstawa 11,5 x 11 cm;
Lot No.
35
Wytwórnia naśladująca wyroby Miśni
Duża patera dekorowana rzeźbami dzieci oraz bukietem kwiatów z ośmioma czarkami
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, kalka; wys. całk. 40 cm;
Lot No.
37
Misa chińska z przedstawieniami scen dworskich
porcelana, farby naszkliwne emaliowe, złocenia; wys. 19, średn. 41,5 cm;
na spodzie czerwienią w prostokącie cztery znaki chińskie.
Vincenz CZOKALLY (czynny 1864-1890, firma czynna do 1910, od 1896 jako Würbel & Czokally)
Lot No.39
Patera owalna
srebro próby 3 cechowane (głowa Diany w koniczynce z próbą i literą A, monogram złotnika
VC); wys. 13 cm, szer. 36,5 cm, głęb. 26,3 cm; waga 736 g.
Lot No.
41
Para solniczek srebrnych ze szklanym wkładem oraz łyżeczkami
- solniczki: srebro niecechowane (w środku złocone), szkło przezroczyste; wys. z wkładem 3,5 cm;
- łyżeczki: srebro cechowane; dług. 7 cm;
Lot No.
43
Cukiernica skrzynkowa na czterech nóżkach-kółkach, z kluczykiem, zwieńczona figurka śpiącego psa
srebro pr. 12; wys. 10 cm, waga 600 g;
na spodzie: sygn. nieczytelna, cecha srebra, 1844.
Lot No.
45
Świecznik na trójnogu na trzech kulkach
srebro pr. 800; wys. 16 cm, waga 149 g;