Malarz nieokreślony
Lot No.179
Wiejski ogródek
olej, tektura; 22 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. E.;
sygn. p. d.: H. E.;
Jan WAŁACH (?)
Lot No.181
Pejzaż miejski [Lwów?], 1909
olej, tektura; 33 x 25 cm;
sygn. i dat. l. g.: XIX. J. Wałach[?] styczeń 1909.
P. Albert LAURENS (1870-1934)
Lot No.183
Dama z parasolką
olej, sklejka; 56,2 x x43,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: P. Albert Laurens.
Niezidentyfikowany malarz
Lot No.185
Anemony w szklanym wazonie
olej, deska; 40,5 x 29 cm;
sygn. p. d. nieczytelna.
sygn. p. d. nieczytelna.
Paweł Stefan KALIŃSKI (1892-1948)
Lot No.187
Studium ogrodu w słońcu, 1943
olej, tektura; 47 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Kaliński / 43.
Lot No.189
Widok miejski z kościołem
olej, tektura; 55 x 48 cm;
sygn. p. d.: Kaliński.
sygn. p. d.: Kaliński.
Henryk SIEDLANOWSKI (1906-1979)
Lot No.191
Pejzaż z kościołem, 1939
olej, tektura; 20 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: H. SIEDLANOWSKI-1939.
Bakr HEILBRON
Lot No.193
Wazon z kwiatami
olej, tektura; 20,5 x 15,5 cm;
sygn. p. d.: Bakr / Heilbron.
sygn. p. d.: Bakr / Heilbron.
Niezidentyfikowany malarz
Lot No.195
Portret damy - pastisz z Antoine Watteau
olej, deska; 24,5 x 19,5 cm;
sygn. p. d.: R. G..
sygn. p. d.: R. G..
WITKOWSKY
Lot No.197
Portret kobiety
olej, tektura; 70 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g. markerem: WITKOWSKY.
Leonard PĘKALSKI (1896-1944)
Lot No.199
Portret p. Dziewanny Lipkowej
olej, płótno naklejone na tekturę; 39 x 30 cm.
W katalogu prac artysty (Warszawa 1969) poz. 189.
Zofia FRANECKA
Lot No.207
Portret starca
olej, płótno naklejone na tekturę; 50 x 41,5 cm;
napis p. d.: Zofia Franecka;
napis p. d.: Zofia Franecka;
Paul FUHRMANN (1893-1952)
Lot No.217
Jezioro
olej, płótno; 61 x 81 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: P. Lorau Fuhrmand.
A. MOILLER
Lot No.219
Pejzaż o zachodzie słońca
olej, płótno; 49 x 70,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Moiller.
sygn. p. d.: A. Moiller.
Richard OTT
Lot No.221
Martwa natura ze słonecznikami, 1939
olej, płótno; 40,5 x 26,5 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: R. OTT / 1939;
sygn. p. d.: R. OTT / 1939;
Dorota KOZIERADZKA (ur. 1982)
Lot No.301
Dyptyk współoprawny
Odaliska - brat, Odaliska - siostra. 2007/2009
- Odaliska-brat, 2007/2009
- Odaliska-brat, 2007/2009
Jerzy FLISAK (1930-2008)
Lot No.303
Plakat do filmu Michał Strogow kurier carski, 1958
wg powieści Juliusza Verne'a, rez. Eriprando Visconti;
offset barwny, papier; 84 x 58 cm;