Christoph WEIGEL (1654-1725)
Lot No.131
Eques Discipline seu Aquilae Candidae, 1691
akwaforta, akwarela, papier żeberkowy; 16 x 10 cm;
sygn. na płycie u dołu: Chr: Weigel excudit.
Johan Martin BERNIGEROTH (1713-1767)
Lot No.133
Portret Boileau na parnasie (Le portrait de Boileau a porte sur le Parnasse, var la POËSIE SATIRIQUE)", 1746
miedzioryt, akwaforta, papier; 18 x 10 cm;
sygn. i dat. l. d. na płycie: Beringeroth fecit 1746.
Stanisław OSTOJA - CHROSTOWSKI (1897-1947)
Lot No.135
Ułan, 1934
sygn. ołówkiem l. d.: St. O. Chrostowski.
Na odwrocie oprawy przedwojenna autorska kartka wystawowa, z informacjami ręcznie wpisanymi.
Ignaz EPPER (1892-1969)
Lot No.137
Mädchenkopf, 1919
litografia, papier; 33,4 x 22,4 cm;
Pochodzi z czasopisma "Genius" 1919 vol. 1.
F. B. LORIEUX (przełom XVIII i XIX W., Paryż)
Lot No.139
A[da]lbert TURSKI, le Sarmate..,ok. 1800
wg rysunku Françoisa BONNEVILLE'A (czynny w Paryżu na przełomie XVIII i XIX w.)
miedzioryt, papier; 21,6 x 13,5 cm;
Karl Heinrich BEICHLING (1803-1876)
Lot No.141
Ulica w Wenecji (Ansicht einer Strasse in Venedig), 1834
litografia, papier; 18 x 14 cm;
sygn. p. d.: Gest. v. Beichling;
Herman WEYEN (ok. 1620-1672)
Lot No.143
Surrexit Chrystus ...
akwaforta, papier; 9 x 13,5 cm;
sygn. na płycie: Herman Weyen excudit.
Jewgenij PUTJATIN (ur. 1852)
Lot No.145
Dama w kapeluszu, 1884
miedzioryt, papier; 13 x 9,5 cm na arkuszu 22 x 16 cm;
sygn. na płycie l. d.: E. Putjatin (cyrylicą) 18.5 /I. 84.
Emmanuel J. N. DE GHENDT (1738-1815)
Lot No.147
Ricodin-Ricodon (ilustracja do książki)
miedzioryt, akwaforta, papier; 14 x 8 cm;
sygn. na płycie p. d.: de Ghendt s.c.;
Monogramista M. P. S.
Lot No.149
Wenus i Amor
miedzioryt, papier żeberkowy; 8,5 x 11,5 cm;
sygn. p. d.: M. P. S.;
sygn. p. d.: M. P. S.;
Karl DAHL (1869-1942)
Lot No.151
Stary żuraw w Gdańsku, początek XX w.
litografia, papier; 32,5 x 23,5 cm;
sygn. na kamieniu p. d.: K. Dahl /Danzig.
Louis Charles RUOTTE (1754-1806)
Lot No.153
Tobie oddaję ducha mego (In namus Tuas commendo spiritum meum)
wg rysunku Huberta
miedzioryt punktowy, papier; 46 x 32 cm;
Franciszek HAYDER (1905-1994)
Lot No.155
Akt, 1932 - odbitka późniejsza
akwaforta, papier; 12 x 15 cm na arkuszu 22 x 26 cm;
sygn. ołówkiem pod płytą p. d.: FHayder,
Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)
Lot No.157
Sen, lata 50. XX w.
drzeworyt barwny, bibułka; 35 x 24 cm (w świetle ramy);
odbitka 5 /10
odbitka 5 /10
Lot No.159
Samotność
monotypia, bibułka; 28 x 21 cm na arkuszu 42 x 32 cm;
sygn. p. d. ołówkiem pod płytą;
Niezidentyfikowany malarz
Lot No.161
Ruiny
akwaforta, sucha igłą, papier; 20,5 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. nieczytelna;
sygn. p. d. nieczytelna;
BORMANN ?
Lot No.163
Lew abisyński z wrocławskiego ZOO
węgiel, karton; 44,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Bormann / d. 18.9.40;
Nieustalony rysownik, Anglia, połowa XIX W.
Lot No.165
Teddington the Winner of the Derby
ołówek, karton; 25 x 22 cm;
u dołu: Ilunstrated London News N° 489 Vol. XVIII, May 31 ? ? 1851.
Lot No.
167
Para portretów w stylu biedermeier
pastel, papier; portret mężczyzny: 31,5 x 25,7 cm; portret kobiety: 31,5 x 26 cm.
Niezidentyfikowany malarz
Lot No.171
Macierzyństwo
pastel, papier; 59,5 x 45 cm (w świetle passe-partout).
Niezidentyfikowany malarz
Lot No.173
Widok na Wezuwiusz
gwasz, papier; 23,5 x 33,5 cm (w świetle passe-partout).
Malarz nieokreślony
Lot No.175
Kościół Św. Barbary w Krakowie
akwarela, papier; 20 x 16 cm;
sygn. p. d. - nieczytelna.
sygn. p. d. - nieczytelna.