Raya SORKINE (ur. 1936)
Lot No.307
Z cyklu: Małżeństwo, 2000
litografia, papier, 30 x 41 cm
sygn. p. d.: ołówkiem: Raya;
sygn. p. d.: ołówkiem: Raya;
Jerzy URBANOWICZ (1924-1968)
Lot No.309
Dziewczynka z ptaszkiem
drzeworyt, karton; 22,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Urbanowicz;
sygn. p. d.: J. Urbanowicz;
Stanisław DAWSKI (1905-1990)
Lot No.311
Twarz, z cyklu: Kobieta, l. 50 XX w.
monotypia, papier; 52 x 40 cm;
sygn. ołówkiem p. d: Dawski.
sygn. ołówkiem p. d: Dawski.
A. KORDECKA
Lot No.313
Wycinanka kurpiowska
papier; 39 x 29 cm (w świetle oprawy);
u dołu: ZE ZBIORÓW TUL. R. P., WYK. A. KORDECKA. KURPIE.
Lot No.
315
Baletnica
tusz, papier; 22,7 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. ołówkiem nieczytelna.
Franciszek MAŚLUSZCZAK (ur. 1948)
Lot No.317
Uciechy stołu. Pokusy oka, 2000
tusz, piórko, karton; 38 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: Franciszek Maśluszczak 2000.
Zdzisław LACHUR (1920-2007)
Lot No.319
Jeźdźcy apokalipsy, 1991
technika własna, karton; 60 x 85 cm;
sygn. i dat. l. d.: ZLACHUR 91.
Agnes BACZYŃSKA-SIELSKA (ur. 1942)
Lot No.321
Bukiet w oknie, 1983
olej, tektura; 50 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d. monogramem wiązanym: ABS;
Bronisław BEDNARZ
Lot No.323
Święta Tekla ze lwami, 1961
malowidło na szkle; 40 x 30 cm (w świetle oprawy).
A. PROB
Lot No.325
Martwa natura z cebulą
olej, płótno; 65 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: A. PROB / 95;
Tomasz KAZIKOWSKI (ur. 1952)
Lot No.327
Smak koloru czerwonego, 1994
akryl, płótno; 24 x 18,5 cm;
sygn. l. d.: monogram wiązany artysty;
Antoni GRABARZ (1904-1965)
Lot No.329
Pejzaż z drzewami, 1964
olej, płótno; 63 x 64,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Grabarz / 64.
sygn. p. d.: Grabarz / 64.
REINDERS
Lot No.331
Droga leśna
olej, płótno; 57,7 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: REINDERS.
sygn. p. d.: REINDERS.
Iwan KULIK (ur. 1959)
Lot No.335
Ilustracja do „Mistrza i Małgorzaty”
olej, płótno; 140 x 100 cm;
sygn. l. d.: I Kulik / 2003;
sygn. l. d.: I Kulik / 2003;
Pierre-Jules MÉNE (1810-1879)
Lot No.401
Koń wyścigowy Dżin
brąz patynowany, drewno czernione, mosiądz, żelazo; wys. 36 cm, dł. 42,5 cm, szer. 18 cm.
Francja, oryginał 1846; odlew XX w.
Lot No.
403
Kłusownik - figura, 1930
drewno; wys. 27,5 cm;
na spodzie napis ołówkiem: KŁUSOWNIK / ZAKOPANE-30.
Lot No.
607
Zestaw naczyń z motywem lwa
w składzie:
- paterka: szkło miodowe, w partii dekoracji matowione; wys. 6 cm, średn. 27 cm;