Émile GALLÉ
Lot No.807
Lampa z motywem krajobrazu, ok. 1920
szkło wielowarstwowe, trawione; wys.33 cm;
sygn. u góry brzuśca: galle;
sygn. u góry brzuśca: galle;
Lot No.
811
Para lampek nocnych ze szklanymi kloszami
blacha miedziana, tworzywo sztuczne, szkło matowione; wys. całk. 27 cm.
Lot No.
813
Lampa gabinetowa
alabaster, mosiądz; wys. całk. z dobieranym abażurem 33 cm;
spękania marmuru.
spękania marmuru.
Lot No.
815
Lampa naftowa
mosiądz, alabaster, szkło mleczne, przezroczyste; wys. całk. 64,5 cm;
na pokrętle: DUPLEX / ? 2.
na pokrętle: DUPLEX / ? 2.
Lot No.
821
Miecz i szpada
- miecz wolnomularski: metal, drewno; dług. 93 cm; sygn. u dołu ostrza: W. ORTMANN / SOLINGEN;
- szpada: metal; dług. 95 cm; niesygn.
Zakład Franz FENGLER, Wrocław
Lot No.823
Para świeczników z tralkowym trzonem, na okrągłej stopie
mosiądz; wys. 45,5 cm;
sygn. na kołnierzu jednego świecznika: FRANZ FENGLER. BRESLAU.
Lot No.
831
Zestaw luster - dobierany
Lustro owalne, w drewnianej rzeźbionej motywami roślinnymi ramie o kolorze starego złota: 56 x 45 cm (razem z ramą);
Lot No.
839
Część zestawu na biurko
- świecznik jednoświecowy z postacią klęczącego putta na podstawie na czterem lwich łapach: brąz; wys. 11 cm; niesygn;
Roch DRAGANOWSKI w Warszawie
Lot No.843
Zegar kominkowy z czteroma kolumnami
drewno, metal; wys. 44 cm;
sygn. na tarczy: R. Draganowski / w Warszawie;
Pierwsza Fabryka Zegarów Jan KONRAD w Brüx
Lot No.845
Zegar wiszący z dwoma wagami w kształcie szyszek
drewno, metal, farby; wys. całk. ok. 182,5 cm;
u dołu tarczy tabliczka z napisem: Pierwsza fabryka zegarów / Jan Konrad / w Brüx (Czechy);
Lot No.
847
Zegar kolumienkowy
drewno, intarsja, brąz; wys. 47,5 cm;
system bicia paryski (godzin i półgodzin);
BLESSING
Lot No.849
Zegar gabinetowy o kształcie jajka na okrągłej stopie
metal, tworzywo sztuczne, fosfor; wys. 23 cm;
sygn. na tarczy.
sygn. na tarczy.