WILLEM JANSZOON BLAEU (1571-1638), JOHANN BLAEU (1596-1673)
Lot No.1
Mapa Hrabstwa Herefordshire
miedzioryt częściowo kolorowany, papier; 41,5 x 50,5 cm w świetle passe-partout;
Amsterdam (oficyna zał. ok. 1603); 1645-1662.
MATTHÄUS SEUTTER (1678-1757)
Lot No.3
Mapa Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego
miedzioryt kolorowany, papier; 51 x 58 cm w świetle passe-partout;
Augsburg, ok. 1730 (1 wyd. ok. 1720).
Lot No.5
Mapa Hrabstwa Rutlandshire
miedzioryt, papier; 41,3 x 52,2 cm w świetle passe-partout;
Amsterdam (oficyna zał. ok. 1603); 1645-1661.
Lot No.7
Mapa Hrabstwa Gloucestershire
miedzioryt, papier; 44 x 53,5 cm w świetle passe-partout;
Amsterdam (oficyna zał. ok. 1603); 1645-1648.
Lot No.9
Mapa Hrabstwa Pembrokshire i Carmathenshire
miedzioryt , papier; 43,5 x 53,8 cm w świetle passe-partout;
Amsterdam (oficyna zał. ok. 1603); 1646.
Leopold GOTTLIEB (1879-1934)
Lot No.11
Marszałek Józef Piłsudski
litografia barwna, papier; 38,5 x 28,5 (w świetle passe-partout);
napis l. d.: Piłsudczykom pośw., śr. d.: JPiłsudski;
Leopold GOTTLIEB (1879-1934)
Lot No.13
Raport, 1916
litografia barwna, papier; 37,5 x 30 (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. śr.: l. gottlieb / 8.3.916 (na kamieniu);
Wiktor GOSIENIECKI (1876-1956)
Lot No.15
Dworek w Poznaniu przy ulicy Lubrańskiego
autolitografia, papier; 26 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. (na kamieniu) p. d.: WG (monogramem wiązanym);
Różni Autorzy, XIX w.
Lot No.17
Zestaw 53 grafik
staloryt, papier; wymiary różne ok. 30 x 20 cm i ok. 21 x 15 cm;
prace opisane u dołu;
prace opisane u dołu;
Rytownicy różni, XIX w.
Lot No.19
Zestaw 8 akwafort, 1785
akwaforta, papier czerpany; ok. 50 x 32 cm (wymiar arkusza);
prace opisane u dołu, na płycie.
Karol FRYCZ (1877-1963)
Lot No.21
Nicefor i Filomena. Marian Jednowski i Józefina Wójcicka w sztuce W. L. Anczyca Kościuszko pod Racławicami
z teki Melpomeny;
litografia, papier; 43,5 x 58 cm (w świetle passe-partout);
Jan KULIKOWSKI (1914-1995)
Lot No.23
Uniwersytet Jagielloński
autolitografia kolorowana, papier; 67 x 45 (w świetle oprawy);
sygn. p. d. na kamieniu: … (słabo czytelnie);
Lot No.
26
Stanisław Ignacy Witkiewicz - Autoportret
druk artystyczny, papier; 50 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
praca opisana u dołu
praca opisana u dołu
Tadeusz KULISIEWICZ (1899-1988)
Lot No.28
Głowa kobiety
offset, papier; 50,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
opisany p. d.: Kulis (ołówkiem).
Stefania DRETLER-FLIN (1909-1994)
Lot No.30
Rynek Starego Miasta, z cyklu: Warszawa
drzeworyt dwubarwny, papier;
29 x 19,5 cm (w świetle oprawy).
Leon WYCZÓŁKOWSKI (1852-1936)
Lot No.32
Konfesja św. Stanisława na Wawelu, 1915
litografia, papier; 28,5 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LWyczół (na kamieniu) poniżej nr: 12;
Władysław BIELECKI (1896-1943)
Lot No.34
Baszta Sandomierska, l. 20.-te XX w.
drzeworyt barwny, papier; 16,8 x 17 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: WŁ BIELECKI fec. et imp. (ołówkiem);
Jan Kanty GUMOWSKI (1883-1946)
Lot No.36
Teka 12 litografii - Widoki Krakowa, 1926
litografia, papier; 42,5 x 28,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. na płycie;
sygn. na płycie;
Marian MALINA (1922-1985)
Lot No.38
Narciarka, 1949
akwaforta, akwatinta, papier; 29 x 19,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: M. Malina 49 R. (ołówkiem);
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.40
I my też przychodzimy ubodzy, 1915
cynkotypia barwna, papier; 34,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. na płycie z lewej u dołu monogramem wiązanym: ZL
Franciszek JAŹWIECKI (1900-1946)
Lot No.42
Żaglowiec, 1935
linoryt?, papier; 11,9 x 8,9 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: Jaźwiecki 35.
Wilhelm OSSECKI (1892-1958)
Lot No.47
Niemen pod Grodnem
drzeworyt barwny, papier; 14 x 19 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: Ossecki (ołówkiem);
Jan MATEJKO (1838-1893), Józef HOLEWIŃSKI (1848-1917) - rytował
Lot No.49
Otrucie Królowej Bony
drzeworyt sztorcowy, papier; 31 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: FC / JM ( na klocku, z oryginału Matejki rysował Florian Cynk (1838-1912)
Kazimierz SICHULSKI (1879-1942)
Lot No.51
Karykatura Jacka Malczewskiego
litografia, papier; 18 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
tytułowana u dołu: "JACEK MALCZEWSKI".