Lot No.
624
Komplet do kawy lub herbaty
w składzie: dzbanek, mlecznik, cukiernica i półmisek;
porcelana srebrzona; Niemcy [Śląsk], Koenigszelt [Jaworzyna Śląska], I poł. XX w.
Manufaktura SARREGUEMINES
Lot No.626
Cukiernica z pokrywką i mlecznik
fajans, kalkomania czarna; cukiernica - wys. 16,3 cm; mlecznik - wys. 9,3 cm;
Francja, Sarreguemines, XIX/XX w.
Lot No.
628
Komplet do herbaty, na 6 osób + wazonik
porcelana biała, farby emaliowe naszkliwne, złocenia;
Chiny, 2 poł. XX w.
Chiny, 2 poł. XX w.
Lot No.
630
Francisco Goya - figura porcelanowa
porcelana, malowana naszkliwnie, złocona, drewniana podstawa, wys. 35 cm;
Hiszpania - Lopez Moreno, pocz XX w.
Lot No.
632
Grajek i dziewczyna
porcelana biała, szkliwiona, ręcznie malowana, złocenia; 57 x 31 x 21 cm;
Royal Dux - Czechy, 1 ćw. XX w.
Józef FRAGET (1830-1951)
Lot No.702
Komplet 6 widelców i łyżek stołowych
plater, dł. widelca: 19 cm, dł. łyżki: 21 cm;
Warszawa, XX w.
Warszawa, XX w.
Lot No.
704
Waza z nakrywą i wkładem szklanym
biały metal, szkło prasowane, żaroodporne; wys. 21 cm, średnica 26 cm;
U.S.A., 2 poł. XX w.
U.S.A., 2 poł. XX w.
Lot No.
706
Wazon z motywem róż
mosiądz platerowany?; wys. 17,8 cm, średnica brzuśca 15,3 cm.
Europa Zachodnia? U.S.A.?; 2 poł. XX w.
Firma WM. ROGERS MFG. CO (Rogers Bros, zał. 1847)
Lot No.708
Teryna z nakrywą
plater; wys. 17 cm, średnica 26,2 cm.
U.S.A., po poł. XX w.
U.S.A., po poł. XX w.
Lot No.
710
Patera z wkładem do sosu lub śmietanki
plater (mosiądz i cyna srebrzona), szkło bezbarwne, prasowane;
Europa Zachodnia, Niemcy?; 1 ćw. XX w.
Lot No.
712
Wazon z rytym ornamentem roślinnym
mosiądz niklowany, grawerowany, ryty; wys. 33 cm;
Europa? Bliski Wschód?; XX w.
Europa? Bliski Wschód?; XX w.
WILCOX SILVER PLATE COMPANY (czynna od 1867-1980; od 1898 INTERNATIONAL SILVER CO)
Lot No.714
Kosz na owoce
plater; wys. 39 cm, szer. 28,2 cm, głęb. 21,5 cm.
U.S.A., Meriden, pocz. XX w.
U.S.A., Meriden, pocz. XX w.
Silberwarenfabrik Julius Lemor (czynna 1818-1945)
Lot No.716
Misa
srebro pr. 800; wys.10,2 cm, średnica 23,8 cm; waga 402 g.
Wrocław, lata 20. XX w.
Wrocław, lata 20. XX w.
Lot No.
718
Zestaw kieliszków i pucharek - 7 szt.
srebro pr. 84 i pr. 3; grawerunek, radełkowanie; waga łączna 255 g.
Kijów, Warszawa, Moskwa, 2 poł. XIX i 1 poł. XX w.
Lot No.
720
Puzderko zdobione emalią i nakładkami z godłem Rosji
srebro pr. 84, emalia; wys. 3,5 cm, szer. 7,6 cm; waga 154 g.
Rosja, Moskwa, 1891-1896.
Rosja, Moskwa, 1891-1896.
Lot No.
722
Sosjerka neorokokowa
srebro pr. 830; wys. 10,3 cm, dł. 16,3 cm, szer. 9 cm; waga 191 g.
Dania, lata 40. XX w.
Dania, lata 40. XX w.
Złotnik monogramista „L.M”
Lot No.724
Czarka
srebro pr. 3; wys. 3,2 cm, średnica 6 cm; waga 33 g.
Austria, Wiedeń, 1872-1920
Austria, Wiedeń, 1872-1920
Lot No.
726
Widelczyki do ciasta, komplet na 6 osób
srebro pr. 3; dł. 15 cm, szer. 2 cm.
Polska, Warszawa, po 1963.
Polska, Warszawa, po 1963.
Lot No.
801
Ekrytuar z lwem
marmur, brąz, szkło; wys. 20 cm, szer. 47 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?; lata 30. XX w.
HERMANN HÄSE (introligator)
Lot No.803
Album do fotografii, secesyjny
drewno, tektura, papier, skóra, metal; 34 x 21 x 7 cm.
Niemcy, Dolna Saksonia, Verden nad Aller
Lot No.
805
Zegar gabinetowy art déco, z figurą tancerki
marblit, onyks, kompozycja metali polichromowana, iworyna,
mosiądz, aluminium, szkło; wys. 37 cm;
Francja, Paryż, lata 20-30. XX w.
Lot No.
807
Szabla polska (kopia współczesna wg wz. 17)
stal niklowana, mosiądz, skóra; dł. głowni 84,5 cm,
krzywizna 3 cm, dł. całk. 97,2 cm. Polska, k. XX w.
Lot No.
809
Lampa elektryczna, 4-świecowa, podłogowa, z drewnianą podstawą (+ abażur współczesny)
porcelana malowana naszkliwnie, złocenia; wys. 64 cm;
Chiny, XX w.
Chiny, XX w.