Henryk DIETRICH (1889-1948)
Lot No.163
Wnętrze gabinetu, 1934
olej, tektura, 39,5 x 30 cm;
sygn. i dat. l. d.: Henryk Dietrich 1934 (ołówkiem).
Leonard STROYNOWSKI (1858-1935)
Lot No.165
Spacer wśród zbóż
olej, tektura, 48,5 x 67,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: L.Stroynowski.
sygn. l. d.: L.Stroynowski.
Kasper ŻELECHOWSKI (1863-1942)
Lot No.169
Odpoczynek na łące
olej, płótno; 59,5 x 79 cm;
sygn. p. d.: KŻelech.
sygn. p. d.: KŻelech.
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.171
Galopem przez wieś
olej, płótno; 48,5 x 96 cm;
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
sygn. l. d.: A. Setkowicz.
Arnold GRABONE (1896-1981)
Lot No.173
Chata i kapliczka w Tyrolu
olej, płótno; 70 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: Arnold Grabone
sygn. l. d.: Arnold Grabone
Konstanty LASZCZKA (1865-1956)
Lot No.202
Leonowi Wyczółkowskiemu
brąz patynowany, średn. 15.5 cm;
sygn. i dat. u dołu: Konstanty Laszczka 1921;
Artysta nieokreślony
Lot No.204
Popiersie kobiety
brąz patynowany, 28 x 20 x 17 cm;
sygn. na podstawie (sygnatura częściowo nieczytelna); XIX w.
Otto TSCHUMI (1904-1985)
Lot No.302
Bez tytułu, 1977
offset, papier; 33,8 x 31,5 cm;
dedykacja i sygn. p. d.: Alles gute Tschumi.
Joan MIRO (1893-1983) - według
Lot No.304
Kompozycja
druk artystyczny, papier; 80 x 60 cm;
u dołu drukowany napis: JOAN MIRO / composition.
Jonasz STERN (1904-1988)
Lot No.306
Brama getta
linoryt, papier; 31 x 23 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d. poniżej kompozycji: Stern Jonasz (długopisem)
Janusz ORBITOWSKI (1940-2017)
Lot No.308
Kompozycja, 1985
linoryt, papier; 18,5 x 12,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. i dat. p. d.: Janusz Orbitowski 85 (ołówkiem)
Leon PŁOSZAY (1902-1993)
Lot No.310
Kogut
drzeworyt, bibułka, 18,5 x 14,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: LP (monogram wiązany w okręgu).
Leon PŁOSZAY (1902-1993)
Lot No.312
Buraki
drzeworyt, bibułka, 20 x 17 cm (w świetle passe-partout);
Andy WARHOL (1928-1987) - według
Lot No.314
Baran
druk artystyczny, papier;
20,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout).
Pablo PICASSO (1881-1973) - według
Lot No.316
Amazonka
druk artystyczny, papier; 26 x 36 cm (w świetle passe-partout);
data p. g.: 10.3.59.XI (drukowana).
Marc CHAGALL (1887-1985) - według
Lot No.318
Daphnis and Chloe
druk artystyczny, papier;
31 x 23 cm (w świetle passe-partout).
Wacław TYC, 2 poł. XX w.
Lot No.320
Zestaw 4 prac z cyklu "Jazda Polska", 1974
piórko, tusz, akwarela, papier; 34 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem u dołu: WacławTyc 1974 r.
Władysław SERAFIN (1905-1988)
Lot No.322
Rynek w Krakowie
pastel, papier; 28 x 42 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: W. Serafin.
sygn. p. d.: W. Serafin.
Stefan FELSZTYŃSKI (1888-1966)
Lot No.324
U schyłku życia
ołówek, papier; 16 x 10 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany: p. d.: U SCHYŁKU ŻYCIA / SFelsztyński.
Zofia ŻEBROWSKA (1911-?)
Lot No.326
Palmy, 1959
ołówek, papier; 29 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Zofia Żebrowska 1959.
Jan Marcin SZANCER (1902-1973)
Lot No.328
Pies
tusz, piórko na podrysowaniu ołówkiem, papier;
16 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: jms.
sygn. p. d.: jms.
Magdalena WIĘCEK (1924-2008)
Lot No.330
Kompozycja, 1975
tusz, papier; 20 x 20 cm;
sygn. p. d.: M.Więcek (ołówkiem)