Jerzy POTRZEBOWSKI ? (1921-1974)
Lot No.115
Sielski pejzaż podkrakowski
olej, płótno; 73 x 60 cm;
sygn. p. d.: JPotrzebowski.
sygn. p. d.: JPotrzebowski.
Henryk SAJDAK (1905-1995)
Lot No.117
Żółte róże
olej, tektura, 28,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Sajdak.
sygn. l. d.: H. Sajdak.
Malarz nieokreślony, XX w.
Lot No.119
Kwiaty
olej, tektura; 65 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: ... (słabo czytelnie).
Carl WIEDERHOLD (1863-1961)
Lot No.121
Skraj lasu, 1939
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. i dat. p. d.: C. Wiederhold 39.
Adolf WEGENER (1891-?)
Lot No.123
Pejzaż górski
olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: AD. WEGENER (ryte w masie końcówką pędzla);
Ch. RIEUCAUD, XX w.
Lot No.125
Pejzaż morski z żaglówkami
olej, sklejka; 66 x 100,5 cm;
sygn. l. d.: Ch. Rieucaud.
sygn. l. d.: Ch. Rieucaud.
Malarz nieokreślony, XX W.
Lot No.127
Pejzaż leśny
olej, płótno; 81,5 x 55 cm;
sygn. i dat. p. d.: ... / 43 (nieczytelnie).
Otto Van KAMEKE (1826-1899)
Lot No.129
Pejzaż górski
olej, płótno; 60 x 89 cm;
sygn. l. d.-O v. Kameke;
sygn. l. d.-O v. Kameke;
Kazimierz STRZEMIŃSKI (1888-1938)
Lot No.131
Wiejskie chaty, ok. 1920
olej, tektura; 19,5 x 23 cm;
na odwrocie napis: K. STRZEMIŃSKI.
Tadeusz KUREK (1906-1974)
Lot No.133
Para obrazów z widokiem gór
olej, deska; 12 x 10 cm;
sygn. p. d.: T. Kurek.
sygn. p. d.: T. Kurek.
Malarz nieokreślony, pocz. XX w.
Lot No.135
Chryzantemy
olej, papier; 62 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Stank .... (nieczytelnie);
Stanisław CZAJKOWSKI (1878-1954)
Lot No.137
Proszowice, 1929
olej, sklejka; 37 x 54,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: PROSZOWICE/ STANISŁAW CZAJKOWSKI 1929.
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Lot No.139
Pejzaż z domem, 1918
olej, tektura; 25,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: 17 6 1918 Stefan Filipkiewicz (pierwotna sygnatura zamazana);
S. KÜHNEN, XX w.
Lot No.141
Róże w wazonach
olej, płyta pilśniowa; 48,5 x 59 cm (wymiar owalu);
sygn. l. d.: S. Kühnen.
sygn. l. d.: S. Kühnen.
Tadeusz CIEŚLEWSKI (1870-1956)
Lot No.143
Stare Miasto w Warszawie, 1915
olej, płótno naklejone na tekturę; 32 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T. Cieślewski / 1915.
Malarz nieokreślony, XX w., w manierze małych mistrzów holenderskich XVII w.
Lot No.145
Nad brzegiem rzeki
olej, płótno; 23,5 x 31,5 cm;
sygn. p. d.: nieczytelnie.
sygn. p. d.: nieczytelnie.
Janusz JAROSIEWICZ (1894-1974)
Lot No.147
Kościół zimą
olej, tektura; 24 x 20 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jarosiewicz 1944.
Lot No.151
Ojców - Brama Krakowska
olej, płótno; 35 x 46 cm;
sygn. p. d.: WWeiss;
sygn. p. d.: WWeiss;
Artysta nierozpoznany MB - naśladowca Eugeniusza ZAKA (1884-1926)
Lot No.153
Sielanka - pejzaż francuski
olej, płótno; 64 x 88 cm;
sygn. p. d.: MB.
sygn. p. d.: MB.
Dariusz WĄSOWICZ (1910-1973)
Lot No.157
Łazienki - Pałac na Wodzie
olej, tektura; 15 x 24 cm;
sygn. p. d.: D. WĄSOWICZ.
sygn. p. d.: D. WĄSOWICZ.
Michał Gorstkin WYWIÓRSKI (1861-1926)
Lot No.159
W parku
olej, płótno naklejone na tekturę; 22 x 32 cm;
sygn. l. d.: M G Wywiór.
sygn. l. d.: M G Wywiór.