Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.53
Akt siedzący
litografia barwna, papier; 29 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygnowana na kamieniu l. d.: Kisling 1952.
Mojżesz KISLING (1891-1953)
Lot No.55
Matka z dzieckiem
litografia barwna, papier; 30 x 22 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na kamieniu l. d.: Kisling 1952.
Zofia STRYJEŃSKA (1894-1976)
Lot No.57
Tańce polskie - Zofia Stryjeńska, 1927
3 plansze z teki "Tańce polskie": Polonez, Żydowski, Oberek
rotograwiura, papier; wymiary ok.: 30 x 20 cm (w świetle passe-partout);
Artysta nieokreślony
Lot No.59
Boże Narodzenie
staloryt, papier; 20,5 x 14,5 cm (odcisk płyty),
32,5 x 23 cm (wymiar arkusza).
Ignacy WRÓBLEWSKI (1858-1953)
Lot No.61
Józia, 1918
ołówek, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l. śr.: Ig. Wróbel / 1918 / R.P. (ołówkiem)
Janusz Maria BRZESKI (1907-1957)
Lot No.63
Portier z pewnego hotelu, 1931
tusz, papier; 22 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat i opisany p. d.: monogramem: i MB. [Kraków, 1931].
S. WÓJTOWICZ, XX w.
Lot No.65
Obora, 1938
ołówek, papier; 15, 5 x 17, 5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: SWójtowicz. / 1938 rp.
Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)
Lot No.67
Portret artysty
ołówek, papier; 39,5 x 29 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Waśkowski (ołówkiem);
Karol ROGALSKI (1878-?)
Lot No.69
Akt siedzącej kobiety, 1925
sangwina, papier; 26 x 34 cm;
sygn. i dat. p. d.: KR 1925.6.22.
Ignacy WRÓBLEWSKI (1858-1953)
Lot No.71
Janka, 1918
ołówek, papier; 29,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. śr.: Ig. Wróbel / 1918 / R.P. (ołówkiem)
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Lot No.73
Rycerz
piórko, tusz, akwarela, papier;
24,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. śr. d.: AU.
sygn. śr. d.: AU.
Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)
Lot No.75
Mężczyzna w okularach
ołówek, papier jasnobrązowy;
70 x 50 cm.
70 x 50 cm.
Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)
Lot No.81
Pan radca
ołówek, tusz lawowany, papier; 64 x 46 cm;
nie sygn.
nie sygn.
Tadeusz WAŚKOWSKI (1883-1960)
Lot No.83
Portret kobiety
ołówek, tusz, papier; bibuła; 21 x 17 cm;
na odwrocie stempel autorski z prawej u dołu: Z teki TADEUSZ WAŚKOWSKIEGO.
Stanisław KRAMARCZYK (1904-1977)
Lot No.85
Sportowcy
ołówek, papier; 29 x 19 cm;
na odwrocie sygn. p. d.: SK (ołówkiem)
Henryk SAJDAK (1905-1995)
Lot No.101
Port morski w Łebie, lata 70. XX w.
akwarela, tusz, ołówek, papier; 19 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H.S. (monogramem)
Abraham WEINBAUM (1890-1943)
Lot No.103
W południe w Condat, 1938
gwasz, papier żeberkowy; 44 x 59 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany p. d.: AWenbaum / Condat 1938
Stefan FILIPKIEWICZ (1879-1944)
Lot No.105
Pejzaż górski
akwarela, karton, 35 x 50 cm;
sygn. p. d.: Stefan Filipkiewicz.
Emil SCHINAGEL (1899-1943)
Lot No.107
Łodzie przy brzegu, 1919
akwarela, papier; 27 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Emil Schinagel 1919.
Józef MEHOFFER (1869-1946)
Lot No.109
Portret żony w kapeluszu
ołówek, akwarela, papier; 25,5 x 19,5 cm;
na odwrocie: szkice tuszem przedstawiające
postać rycerza i portret Stefana Batorego;
Johann Baptist HIRSCHMANN (1770-1829)
Lot No.111
Portret damy, 1827
pastel, papier; 40 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: Hirschmann / P. 1827.
M. GRODZICKA-STYCZYŃSKA, XX w.
Lot No.113
Gdynia - Kamienna Góra, 1926
akwarela, papier naklejony na karton; 19,3 x 27,7 cm;
sygn., dat. i opisana p. d.: M. Grodzicka-Styczyńska Gdynia - Kamienna Góra 1926 r.