Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.1019
Podcienia, 1907 (?)
ołówek, papier;
15,2 x 19,2 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
1 500 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.1021
Wenecja, 1907
litografia, papier;
25 x 30,8 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St K 1907 (na płycie)
Cena wywoławcza.
1 000 zł
NIKIFOR KRYNICKI (1895-1968)
Lot No.102
Krynica
akwarela, papier; 21 x 14,5 cm;
napis autorski u dołu: 100 ZŁ
/ WKRYNICAWSISEŁ OPONA
napis autorski u dołu: 100 ZŁ
/ WKRYNICAWSISEŁ OPONA
Cena wywoławcza.
1 800 zł
1 800 zł
Stanisław KACZOR-BATOWSKI (1866-1946)
Lot No.103
Zbieranie paproci, ok. 1890
tusz lawowany, gwasz, tektura; 41 x 31 cm;
sygn. […] S K Batowski;
sygn. […] S K Batowski;
Cena wywoławcza.
3 500 zł
3 200 zł
Franciszek KOSTRZEWSKI (1826-1911)
Lot No.104
Polowanie, 1890
gwasz, akwarela, papier;
44 x 71 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)
Lot No.105
Dziewczyna w złocistym zawoju, ok. 1915
pastel, tektura;
44,4 x 59,5 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
11 000 zł
11 000 zł
Lot No.106
Żona z córką w hamaku, Kalwaria 1921
akwarela, papier; 34,5 x 24,5 cm;
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem);
Cena wywoławcza.
6 700 zł
Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)
Lot No.108
Chata w górach, po 1945
akwarela, papier; 38 x 49 cm;
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
sygn. l. d.: Rafał Malczewski
Cena wywoławcza.
6 400 zł
6 000 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Lot No.110
Studium drzew wczesną jesienią, ok. 1899
akwarela na podrysowaniu ołówkiem,
papier szary; 19,4 x 24 cm;
papier szary; 19,4 x 24 cm;
Cena wywoławcza.
1 500 zł
1 500 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.113
Zima we wsi
akwarela, papier;
26,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
2 500 zł
Władysław CHMIELIŃSKI (1862-1941)
Lot No.114
Stare Miasto - Warszawa, ok. 1925
gwasz, papier; 24 x 34 cm (w świetle oprawy);
Cena wywoławcza.
3 800 zł
4 000 zł
Juliusz KOSSAK (1824-1899)
Lot No.115
Bogdan Chmielnicki, 1893
akwarela, papier, 33,5 x 26 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kossak/ 1893
Cena wywoławcza.
35 000 zł
28 000 zł
Adam SETKOWICZ (1876-1945)
Lot No.117
Małe smutki, 1920
akwarela, papier; 17 x 26,5 cm ( świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: A. Setkowicz 920.
Cena wywoławcza.
4 000 zł
3 400 zł
Stanisław I. WITKIEWICZ - WITKACY (1885-1939)
Lot No.118
Portret Jadwigi Niedźwiedzkiej Skibińskiej
pastel, papier; 65 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: Ignacy Witkiewicz 1931 III (T.B.) NP / 24, 26, 29
Cena wywoławcza.
38 000 zł
85 000 zł
Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)
Lot No.122
Martwa natura z owocami i kwiatami, ok. 1930
olej, płótno dublowane; 60 x 75 cm;
sygn. l. d.: j. hrynkowski
sygn. l. d.: j. hrynkowski
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Jankiel ADLER (1895-1949)
Lot No.124
Martwa natura, 1940
olej, tektura; 56,5 x 46,5 cm;
sygn. l. g.: Adler;
sygn. l. g.: Adler;
Cena wywoławcza.
65 000 zł
55 000 zł
Jerzy POTRZEBOWSKI (1921-1974)
Lot No.126
Wesele góralskie
olej, płótno; 97 x 136 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
Cena wywoławcza.
6 500 zł
Jerzy KOSSAK (1886-1955)
Lot No.127
Polowanie par force, 1948
olej, tektura; 50,5 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak 1948
Cena wywoławcza.
5 000 zł
9 000 zł
Leszek STAŃKO (1925-2011)
Lot No.129
Giewont o zachodzie słońca
olej, tektura; 49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: LESZEK STAŃKO
sygn. p. d.: LESZEK STAŃKO
Cena wywoławcza.
4 600 zł
Julian TOMASZEWSKI-BOŃCZA (1834-1920)
Lot No.132
Studia postaci i rąk, ok. 1880
olej, płótno; 36 x 42,5 cm;
sygn. p. g.: T.Bończa.; powtórnie sygn. p. d.: J.Bończa
Cena wywoławcza.
8 000 zł
Rafał MALCZEWSKI (1892-1965)
Lot No.134
Podwórko, 1927
olej, tektura; 61,5 x 78,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Rafał Malczewski / 1927;
Cena wywoławcza.
60 000 zł
58 000 zł
Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)
Lot No.138
Motyw z małego miasteczka, ok. 1945-1950
olej, sklejka; 51,5 x 57 cm;
sygn. p. d.: J Hrynkowski;
sygn. p. d.: J Hrynkowski;
Cena wywoławcza.
6 000 zł
Ludwik CZAYKOWSKI (1895-1961)
Lot No.141
Przedwiośnie na południu Francji, ok. 1935
olej, płótno; 64,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: L. Czaykowski
sygn. p. d.: L. Czaykowski
Cena wywoławcza.
9 000 zł
Henryk SIEMIRADZKI (1843-1902)
Lot No.145
Fryne na święcie Posejdona w Eleusis
olej, płótno dublowane; 60,5 x 120,5 cm;
sygn. p. d.: H. Siemiradzki pinx
Cena wywoławcza.
3 900 000 zł
3 000 000 zł