Nr katalogowy: 503
Amfora z miniaturami w typie Watteau
Niemcy, Potschappel, Sächsische Porzellanfabrik
zu Potschapell,Carl Thieme, XIX/ XX
- pocz XX w. (lata 1888-1901)
O owoidalnym brzuścu, przechodzącym uskokiem w krótką szyjkę, na szpulowej stopce z plintą, z wysoką
ażurową pokrywką z uchwytem - wieńcem laurowym ze wstążką i wąskimi, taśmowymi, łamanymi prosto uszkami
z liściastym reliefem. Na brzuścu, stopie i szyjce wydzielone taśmami ornamentalnych złoceń po dwa pola
szafirowe z kompozycjami kwiatowymi na przemian z polami wypełnionymi barwnymi miniaturami rodzajowymi
á la Watteau, z parami w scenerii parkowej. Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; odlew dwuczęściowy;
stopa z plintą montowana na metalowy trzpień z brzuścem; wys. 31 cm (z pokrywą).
Sygn. kobaltem podszkl.: skrzyżowane kreski i litera T. Niemcy, Potschappel, Sächsische Porzellanfabrik zu
Potschapell,Carl Thieme, XIX/ XX - pocz XX w. (lata 1888-1901)
Klasycyzująca forma naczynia i dekoracje barwne, nawiązujące do stylistyki 2 połowy XVIII wieku, powtarzają
wzory miśnieńskie.