Około 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!
27 listopada 2024, godz. 17:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie
wystawa przedaukcyjna:
21.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
22.11 (piątek): 11:00 - 19:00
25.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
26.11 (wtorek): 11:00 - 19:00
27.11 (środa): 11:00 - 17:00
Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
Franciszek ŻMURKO (1859-1910)
Nr katalogowy1
Teka „Boudoir Frn. Żmurko”, 1886
rotograwiura, papier; teka niekompletna: zawiera 12 plansz, w tym 9 z reprodukcjami (4 odbitki oprawione), reszta puste plansze;
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Franciszek SUNDERLAND, 1. poł. XX w.
Nr katalogowy3
Stare Miasto w Warszawie, 1928
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę; 29 x 35,5 cm;
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Nr katalogowy5
Leśna droga jesienią
olej, płyta; 34 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
sygn. p. d.: WIKTOR KORECKI.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Antoni ZALESKI (1824-1885)
Nr katalogowy7
Trofeum
olej, tektura; 43 x 35,5 cm;
sygn. l. d.: A Zaleski.
sygn. l. d.: A Zaleski.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Maurice MENDJIZKI - Maurycy MĘDRZYCKI (1890-1951)
Nr katalogowy9
Portret mężczyzny z cygarem, 1914
olej, płótno; 73 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. g.: Mendjizky / 1914.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Stanisław DYBOWSKI (1895-1956)
Nr katalogowy11
Kuty, przed 1939
olej, tektura; 37 x 45 cm;
sygn. l. d.: St. Dybowski / Kuty.
Cena wywoławcza.
500 zł
Gregorio FIDANZA (1759-1823) - w typie
Nr katalogowy13
Rybacy ciągnący sieć
olej, płótno dublowane, 77 x 60,5 cm.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
15
Nauczanie Marii
drewno lipowe, polichromowane i złocone; wys. 21 cm.
Północne Włochy, 1. poł. XVIII w.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Paweł ALTHAMER (ur. 1967), Monika SZAMBELAN-ALTHAMER (ur. 1966)
Nr katalogowy17
Facio
asamblaż, technika własna, tkanina; wym. całkowity: 31 x 22 x 15 cm.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
NATALIA LL (1937-2022)
Nr katalogowy19
Ptaki wolności, 2002
fotografia barwna, papier; 18,7 x 12,6 cm (w świetle passe-partout); 39 x 32,5 cm (w ramie);
opisana na odwrocie: NATALIA LL / PTAKI WOLNOŚCI / 2002.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Rafał OLBIŃSKI (ur. 1947)
Nr katalogowy21
Kształt intymnej iluzji
litografia barwna, papier; 92 x 68 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: Olbiński; l. d.: 145/250.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Jan TARASIN (1929-2009)
Nr katalogowy23
Forma [Łódź], 1990
serigrafia zielona, papier; 40 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: JTarasin 90.
sygn. p. d.: JTarasin 90.
Cena wywoławcza.
500 zł
*
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)
Magdalena ABAKANOWICZ (1930-2017)
Nr katalogowy25
Wnętrze 1, 2002
tusz na podrysowaniu ołówkiem, papier; 29 x 41 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: M. Abakanowicz 2002.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Piotr POTWOROWSKI (1898-1962)
Nr katalogowy27
Akt leżący
gwasz, papier; 28 x 35,5 cm (w świetle passe-partout).
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Zdzisław SALABURSKI (1922-2006)
Nr katalogowy29
Kompozycja, 1979
technika mieszana, karton; 60 x 43 cm;
sygn. l. d.: Z. SALABURSKI. 79.
Cena wywoławcza.
500 zł
Alfred ABERDAM (1894-1963)
Nr katalogowy31
Anioły
olej, płótno; 77 x 80 cm;
sygn. p. d.: Aberdam, na odwrocie oznaczenie czarną farbą No 58 (numeracja autorska?).
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Georges SPIRO (1909-1994)
Nr katalogowy33
Bez tytułu - Krajobraz surrealistyczny
olej, płótno, 54,5 x 45,5 cm;
sygn. p. d.: Spiro.
sygn. p. d.: Spiro.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
K.P.M. BERLIN
Nr katalogowy35
Dwie wazki serwisowe do lodów
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. z pokrywą 26 cm; średnica 18 cm;
Cena wywoławcza.
1 000 zł
37
Para filiżanek dobieranych
srebro; wym. całkowite: 4,2 x 8,2 x 8,2 cm oraz 3,8 x 9,1 x 9,1 cm; waga łączna: 92 g;
ozn. na spodzie.
ozn. na spodzie.
Cena wywoławcza.
500 zł
39
Chrystus na krzyżu
kość zwierzęca, tkanina, rama drewniana malowana złotą farbą; 27 x 21 cm.
Francja, XIX / XX w.
Francja, XIX / XX w.
Cena wywoławcza.
500 zł
41
Żyrandol i kinkiet - dobierane
mosiądz; żyrandol sześcioświecowy wym. całkowity: 60 x 60 x 60 cm, kinkiet dwuświecowy wym.: 26 x 28,5 x 17 cm.
Cena wywoławcza.
500 zł
43
Barek
drewno, mosiądz; 77 x 92 x 46,5 cm
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza.
500 zł
45
Lampka na biurko, elektryczna
metal (mosiądz), szkło; wys. 27 cm; dł. 34 cm; szer. 21,5 cm.
Europa Środkowa?, ok. 1915.
Europa Środkowa?, ok. 1915.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
47
Lustro ścienne, wiszące
drewno złocone, tafla lustrzana; 67,5 x 99 cm.
Włochy, XX w.
Włochy, XX w.
Cena wywoławcza.
500 zł