Około 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!
27 listopada 2024, godz. 17:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie
wystawa przedaukcyjna:
21.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
22.11 (piątek): 11:00 - 19:00
25.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
26.11 (wtorek): 11:00 - 19:00
27.11 (środa): 11:00 - 17:00
Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
49
Stolik pomocniczy neoklasycystyczny
buczyna, 81 x 83 x 58,5 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Stefan KACPROWSKI (1887-1948)
Nr katalogowy101
Raguza (Dubrownik), 1933
akwatinta barwna, papier; 23 x 32 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d. ołówkiem: Stefan Kacprowski / 1933, l. d.: Raguza.
Cena wywoławcza.
200 zł
Stanisław KAMOCKI (1875-1944)
Nr katalogowy103
Kościół św. Barbary, 1911
autolitografia barwna, papier żeberkowy, jasnobrązowy; 38 x 27 cm (w świetle oprawy).
Praca z teki graficznej „Kraków 1911”
Cena wywoławcza.
200 zł
M. S. - Marc STERLING ? (1895-1976)
Nr katalogowy105
Głowa, lata 20. XX w.
drzeworyt, papier; 31 x 20 cm (arkusz w świetle passe-partout);
poniżej ryciny napis / sygn.? l. d.: M. Sterling (ołówkiem)
Cena wywoławcza.
500 zł
MOUGEOT
Nr katalogowy107
Stanisław Leszczyński
miedzioryt, papier; 12 x 8 cm (w świetle passe-partout);
sygn. śr. d.: Mougeot Sculp. [rytował]
Cena wywoławcza.
500 zł
109
O obowiązkach sprawiedliwości religii i miłości - strona tytułowa, 1608
[Opus de obligationibus iusticiae, religionis et caritatis. Auctore D. Fernando Rebello … / sumptibus Horatii Cardon]
Cena wywoławcza.
200 zł
Albrecht DÜRER (1471-1528)
Nr katalogowy111
Apokalipsa: Wizja Siedmiu Świeczników
drzeworyt (odbitka XX w.), papier, 40 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na płycie, śr. d.: monogram wiązany „AD”.
Cena wywoławcza.
200 zł
Paul GAUGUIN (1848-1903)
Nr katalogowy113
Mata Mua (w dawnych czasach)
heliograwiura barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze, 23 x 31 (odcisk płyty), 28 x 38 (w ramie);
sygn. z płyty pod kompozycją
sygn. z płyty pod kompozycją
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Henri DE TOULOUSE-LAUTREC (1864-1901)
Nr katalogowy115
At the Moulin Rouge: The Dance, 1890
heliograwiura barwna, papier welinowy o wysokiej gramaturze; 23 x 31 (odcisk płyty), 28 x 38 (w ramie);
sygn. z płyty pod kompozycją
sygn. z płyty pod kompozycją
Cena wywoławcza.
1 000 zł
Elwiro Michał ANDRIOLLI (1836-1893), A. ZAJKOWSKI
Nr katalogowy117
Para drzeworytów z „Pana Tadeusza”
-) Wjazd księdza kwestarza
-) Wojski chwycił róg bawoli i zagrał
Cena wywoławcza.
100 zł
Elwiro Michał ANDRIOLLI (1836-1893)
Nr katalogowy119
Zosia z dziećmi - z cyklu ilustracji do „Pana Tadeusza”, 1882
drzeworyt na tincie; 24 x 19 cm (w świetle passe-partout o wym.34 x 28 cm);
sygn. l. d. i dat. na płycie drzeworytniczej "Andriolli 1881"
Cena wywoławcza.
200 zł
Edmund BARTŁOMIEJCZYK (1885-1950)
Nr katalogowy121
Praca na wsi
drzeworyt, papier; 21 x 26 cm (w świetle passe-partout);
sygn. monogramem wiązanym na płycie drzew. l. g.” EB”.
Cena wywoławcza.
200 zł
Ignacy ŁOPIEŃSKI (1865-1941) - według Juliana FAŁATA (1853-1929)
Nr katalogowy123
Cesarz Wilhelm II na polowaniu
akwaforta, papier; 12 x 27 cm (w świetle passe-partout);
Cena wywoławcza.
100 zł
Eric JOHANNSON DAHLBERG (1625-1703)
Nr katalogowy125
Widok Warszawy 1656 r.
miedzioryt, papier; 25 x 62 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d. w obrębie grafiki: E. J. Dahlberg / ad vivum / Delin.
Cena wywoławcza.
100 zł
Carle VERNET (1758-1836)
Nr katalogowy127
Gonitwa
litografia barwna, papier; 61 x 40 cm (w świetle passe-partout);
l. d.: Carle Vernet inv. & del., p. d.: P. L. Debvcourt sculp.
Cena wywoławcza.
100 zł
Johann Elias RIDINGER (1698-1767)
Nr katalogowy129
Polowanie na jelenia
miedzioryt, papier; 20 x 37 cm.
Odbitka z XX w.
Odbitka z XX w.
Cena wywoławcza.
100 zł
Kamil MACKIEWICZ (1885-1931)
Nr katalogowy131
Nie patrz!, 1927
tusz, papier; 27 x 22,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Kamil Mackiewicz / 1927.
Cena wywoławcza.
200 zł
Antoni TESLAR (1900-1952)
Nr katalogowy133
Pejzaż z palmami
gwasz, karton; 42 x 57 cm;
sygn. l. d. na dolepionej do lica nalepce: A. Teslar;
Cena wywoławcza.
500 zł
K. ZACHALEWSKI ? (XX w.)
Nr katalogowy135
Jesień w Bystrej, 1913
akwarela, papier; 30 x 23 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: K. Zachalewski? / Bystra 1913.
Cena wywoławcza.
100 zł
Marian WALENTYNOWICZ (1896-1967)
Nr katalogowy137
Muzyk
akwarela, ołówek, papier; 31 x 23,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. ołówkiem l. d.: MWalentynowicz.
Cena wywoławcza.
500 zł
S. SAXTON, XIX/XX w.
Nr katalogowy140
Pejzaż z jeziorem górskim
olej, płótno; 33 x 91 cm;
sygn. i dat. p. d.: S. Saxton 1901.
Cena wywoławcza.
1 000 zł
A. MINTE
Nr katalogowy142
Kwiaty
olej, tektura; 33 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Minte
sygn. p. d.: A. Minte
Cena wywoławcza.
200 zł
Artysta nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy144
Motyw zimowy z młynem, 1935
olej, sklejka; 41 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Adam … / Lwów 1935.
Cena wywoławcza.
500 zł