27. listopada 2024, 17:00
Wystawa przedaukcyjna od: 21 listopada 2024 do: 27 listopada 2024

Około 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1 000 zł!

27 listopada 2024, godz. 17:00

w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie

wystawa przedaukcyjna:

21.11 (czwartek): 11:00 - 19:00
22.11 (piątek): 11:00 - 19:00
25.11 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
26.11 (wtorek): 11:00 - 19:00
27.11 (środa): 11:00 - 17:00

Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:

Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl

regulamin aukcji wyprzedażowej

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

341
Kazimierz - Spichlerze drzeworyt, papier; 24 x 34 cm (w świetle passe-partout);
napisy u dołu: W. Skoczylas oraz Kazimierz-Spichlerze.
Cena wywoławcza. 200 zł

Henryk MUSIAŁOWICZ (1914-2015)

342
Dziewczyna, 1951 ołówek, papier; 11 x 13,5 cm (wymiar rysunku);
sygn. i dat. p. g.: MUSIAŁOWICZ / 1951, poniżej dedykacja artysty z 1984 r.
Cena wywoławcza. 200 zł

Aleksander ŻURAKOWSKI (1892-1978)

343
Dwa szkice dwustronne ołówek, papier; 17 x 11,5 cm (arkusz) oraz 17 x 11,5 cm (arkusz).
Prace ze szkicownika artysty z lat 50.-60. XX w.
Cena wywoławcza. 100 zł

Paweł WRÓBEL (1913-1984)

344
Cztery szkice we wspólnej oprawie ołówek, długopis, papier; wym. od: 13 x 15 cm do 15 x 18 cm.
Cena wywoławcza. 200 zł

Charlie Karol FERSTER (1902-1986)

345
Na plaży, 1952 tusz, papier; 30,5 x 26 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: charlie 52, na odwrociu pieczęć czasopisma "MUCHA".
Cena wywoławcza. 200 zł

Jerzy CISZEWSKI (1916-1983)

346
Do karuzeli tusz, papier; 24 x 21,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. na odwrocie l. g.: Ciszewski, niżej pieczęć czasopisma "MUCHA".
Cena wywoławcza. 100 zł

Julian ŻEBROWSKI (1915-2002)

347
Adolf Dymsza, przed 1958 piórko, tusz, papier; 23 x 15,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: J. Żebrowski, l. d.: Dymsza, niżej dedykacja: "Na pamiątkę / p. Elżbiecie / autor. / 19/XI-58
Cena wywoławcza. 100 zł

Władysław POPIELARCZYK (1925-1987)

348
Kobieta z dzieckiem, 1956 tusz, papier; 35 x 28 cm;
sygn. l. d. tuszem oraz śr. d. ołówkiem: W. Popielarczyk.
Cena wywoławcza. 200 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

349
Akt męski, 1989 piórko, tusz, papier; 20 x 12,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: K. W. 89
Cena wywoławcza. 200 zł

Jerzy FLISAK (1930-2008)

350
Podobno lubicie Państwo grać wieczorami w karty? tusz, gwasz, papier; 21 x 28,3 cm (arkusz);
sygn. monogramem p. d.: F
Cena wywoławcza. 100 zł

Jerzy FLISAK (1930-2008)

351
Rok 1969 tusz, akwarela, papier; 42 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: F.
Cena wywoławcza. 200 zł

Jerzy FLISAK (1930-2008)

352
Uwaga, zginął mistrz Von Jungingen ... - rysunek satyryczny tusz, gwasz, papier; 27 x 20,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. monogramem l. d.: F
Cena wywoławcza. 100 zł

Marian NOWIŃSKI (1944-2017)

353
Koniec, 1992 tusz, akryl, papier; 62 x 48 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: M. Nowiński 92 / Koniec
Cena wywoławcza. 200 zł

Zdzisław CYANKIEWICZ (1912-1981)

354
Pejzaż tusz, gwasz, papier; 48,5 x 64 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Cyan.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Artysta nieokreślony

355
Dotknięcie - Wariacje na temat „Stworzenia Adama” Michała Anioła gwasz, kolaż, olej, płyta; 40 x 50 cm.
Cena wywoławcza. 200 zł

Wacław SIEMIĄTKOWSKI (1896-1977)

356
Zabawa podmiejska - projekt do reklamy?, lata 50. XX w. gwasz, papier; 20 x 22,3 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy).
Cena wywoławcza. 100 zł

Jan Antoni KARCZEWSKI (1931-2017)

357
Totem, 1993 akwarela, papier; 71 x 55 cm;
sygn. i dat. l. d.: KARCZEWSKI VII 93.
Cena wywoławcza. 500 zł

Stanisław KOBIELSKI (1914-1980)

358
Lwów akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 31 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i opisany ołówkiem p. d. S. Kobielski Lwów.
Cena wywoławcza. 200 zł

A. SZABOWSKI, XX w.

359
Świerk akwarela, papier; 30 x 28,5 cm;
sygn. i opisana l. d.: A. Szabowski / Zassów.
Cena wywoławcza. 100 zł

Władysław NEHREBECKI (1923-1978), Alfred LEDWIG (1929-2006), Leszek LOREK (1922-1977)

360
Bolek z lassem, ok. 1963 tempera, folia animacyjna; 11 x 14 cm.
Cena wywoławcza. 500 zł

Łukasz HUCULAK (ur. 1977)

361
Pejzaż z górami, 2003 tempera, papier, 22,5 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p. d.: ‘ŁHuculak 03.’
Cena wywoławcza. 500 zł

Zbigniew JARACZEWSKI, XX w.

362
Zamek w Kożuchowie, 1977 technika mieszana, karton; 28,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. d. l.: Z.J. 77; na odwrocie opisany: Zamek w Kożuchowie / 1977 / Zb. Jaraczewski.
Cena wywoławcza. 200 zł

Romana LIPIEŻ (1917-2003)

363
Wieża, 1956 akryl, papier; 34 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lipież 1956.
Cena wywoławcza. 200 zł

Bolesław POLNAR (ur. 1952)

364
O kobiecie III, 1988 akryl, płótno; 82 x 54,5 cm;
na odwrocie nalepka z opisem.
Cena wywoławcza. 500 zł

Judyta SOBEL (1924-2012)

365
Martwa natura z pajacykiem olej, płótno; 51 x 40,5 cm;
sygn. l. d.: J.SOBEL.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

Bolesław KUDEWICZ (1887-1957)

366
Podwórko, 1947 olej, tektura; 28,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat.: B. KUDEWICZ 47, opisany na odwrocie.
Cena wywoławcza. 500 zł

Stanisław LEWANDOWSKI, XX w.

367
Horska kraina - Pejzaż jak z bajki, 1927 olej, płótno; 41 x 51 cm;
sygn. i dat. p. d.: [wytarta litera imienia] LEWANDOWSKI / 27
Cena wywoławcza. 200 zł

Jan DZIEŚLEWSKI (1907-1985)

368
Nad jeziorem, 1962 olej, płyta; 22 x 28 cm;
sygn. i dat. p. d.: DZIEŚLEWSKI / JAN / 962.
Cena wywoławcza. 200 zł

HAA, XX w.

369
Wieś [Tamte lata …] olej, płótno; 48 x 66 cm;
sygn. p. d.: HAA.
Cena wywoławcza. 100 zł

Teresa BUKOWICKA (XX w.)

370
Droga wśród drzew, 1979 olej, płyta; 47 x 32 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: „T. B. / 1979 r.”
Cena wywoławcza. 100 zł

Giovanni UBBIALI, XX w.

371
Martwa natura olej, płótno; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Ubbiali Giovanni.
Cena wywoławcza. 100 zł

Wiktor SZYMAŃSKI, XX w.

372
Ujeżdżanie Pegaza olej, płyta; 49 x 65 cm;
sygn. p. d.: WIKTOR SZYMAŃSKI.
Cena wywoławcza. 100 zł

Joser MAES, XX w.

373
Leśna droga olej, płótno naklejone na sklejkę; 34,5 x 27,5 cm;
sygn. l. d.: Joser Maes.
Cena wywoławcza. 500 zł

Joser MAES, XX w.

374
W cieniu drzew olej, płótno naklejone na sklejkę; 28 x 32 cm;
sygn. l. d.: Joser Maes.
Cena wywoławcza. 500 zł

WALDHAUSEN, XX w.

375
Martwa natura z kaliami, 1955 olej, płótno; 38 x 53 cm;
sygn. i dat. p. d.: Waldhausen 1955.
Cena wywoławcza. 500 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

376
Fala, 1979 olej, tektura; 23,5 x 33,5 cm;
sygn. nieczytelna i dat. p. d.: 79.
Cena wywoławcza. 200 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

377
Zakole rzeki olej, tektura; 19 x 23,5 cm.
Stan zach.: drobne odpryski farby.
Cena wywoławcza. 200 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

378
Powrót z pola olej, tektura; 28,5 x 31 cm.
Cena wywoławcza. 200 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

379
W porcie rybackim olej, płyta; 25 x 30 cm.
Cena wywoławcza. 200 zł

Artysta nieokreślony, XX w.

380
Zachód słońca nad wodą - Pejzaż sentymentalny olej, płótno; 51 x 66,5 cm.
Cena wywoławcza. 200 zł

Andrzej URBANOWICZ (1938-2011)

381
Święto zachodu, 1974 olej, płótno; 70 x 55 cm;
opisany na odwrocie: "ŚWIĘTO / ZACHODU" / ANDRZEJ / URBANOWICZ / 1974.
Cena wywoławcza. 500 zł

Maria DAWSKA (1909-1993)

382
Rawna - Bułgaria, 1955 olej, tektura; 46 x 61 cm;
sygn. p. d.: Rawna - Bułgaria / Maria Dawska, dat. l. d.: 1955.
Cena wywoławcza. 200 zł

Dmitro ORELSKI POTOROKA (1897-1962)

383
Pejzaż olej, płótno; 40 x 68 cm;
sygn. l. d.: ORELSKI.
Cena wywoławcza. 500 zł

Khocholava SHARAB (ur. 1945)

384
Pejzaż romantyczny ze sztafażem olej, płótno; 46,5 x 37,5 cm;
sygn. p. d.; na odwrocie opisany (artysta, rok).
Cena wywoławcza. 500 zł

Zdzisław KUDŁA (ur. 1937)

385
Jesień olej, płótno, 100 x 125 cm;
na odwrocie opis: „ZWIĄZEK POL. ARTYST. PLAST. / ODDZIAŁ BIELSKO BIAŁA / TYTUŁ " JESIEŃ" / AUTOR: ZDZISŁAW KUDŁA”.
Cena wywoławcza. 1 000 zł

J. S., XX w.

386
Bzy w wazonie, 1963 olej, płótno; 70 x 55 cm;
na odwrocie: J. S. 1963.
Cena wywoławcza. 100 zł

J. KOZŁOWSKA, XX w.

387
Kwiaty olej, płyta; 45 x 60 cm;
sygn. p. d.: J. Kozłowska.
Cena wywoławcza. 100 zł

J. KOZŁOWSKA, XX w.

388
Kwiaty, 1978 olej, płyta; 50 x 63 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Kozłowska / 1978.
Cena wywoławcza. 100 zł