Nr katalogowy: 722
Zegar ścienny typu "cartel"
brąz złocony, mosiądz, emalia;
Francja, Paryż, mechanizm i obudowa
Adolph Mougin, H. Luppens, 3 tercja XIX w.
w rokokowej obudowie z brązu złoconego, o kapryśnych, asymetrycznych zarysach, z motywem gałazek różanych, akantu, małżowin, lauru i ażurowej kratki; tarcza emaliowana, z podziałem godzinowym rzymskim i minutowym arabskim, osłonięta soczewkowymi, szklanymi drzwiczkami, z zatartym nazwiskiem u góry i napisem Bruxelles u dołu; mechanizm z systemem bicia godzin i połgodzin; naciąg sprężynowy, wychwyt kotwiczny, regulator wahadłowy; na płycie w owalu napis: H. LUPPENS / PARIS oraz w kole: AD MOUGIN / DEUX MEDAILLES;
brąz złocony, mosiądz, emalia; 60,5 x 26,5 x 11 cm;
Francja, Paryż, mechanizm i obudowa Adolph Mougin, H. Luppens, 3 tercja XIX w.