Ignacy PIEŃKOWSKI (1877-1948)

68
Chryzantemy w wazonie olej, płótno; 73,5 x 60 cm;
sygn. l. d.: Ign. Pieńkowski
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

Alfons KARPIŃSKI (1875-1961)

69
Białe róże olej, tektura; 49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: a. Karpiński
estymacja: 17 000 - 19 000 zł

Kazimierz Teofil POCHWALSKI (1855-1940)

70
Dzieci w ogrodzie olej, płótno dublowane; 50 x 40 cm;
sygn. p. d.: K. Pochwalski
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

Malarz nieokreślony, 1 poł. XX w.

71
Maki i dziewczyna olej, płótno;
29 x 42,5 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Karol WESTFAL (1874-1968)

72
Słoneczniki olej, tektura; 44 x 56,5 cm;
sygn. l. d.: K. Westfal.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Karl Theodor WAGNER (1856-1921)

73
Widok Rotterdamu olej, płótno; 68,5 x 55 cm;
sygn. p. d.: K. WAGNER.
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

W. USTASZEWSKI, XX w.

74
Kuter rybacki, 1954 olej, tektura; 73 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: [pięcioramienna gwiazda] W USTASZEWSKI / 1954.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Johann Jakob Anton HILVERDINK (1837-1884)

75
Nabrzeże w Amsterdamie olej, płótno; 35,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: JJA Hilverdink
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

76
Pejzaż z pochmurnym niebem olej, tektura; 22,5 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WW
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

Georg MAJEWICZ (1897-1965)

77
Potok górski olej, płyta pilśniowa; 80 x 65 cm;
sygn. p. d.: G. MAJEWICZ.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

78
Pejzaż górski olej, płótno dublowane; 80 x 100 cm;
sygn. p. d.: ... (słabo czytelnie).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Józef SEREDYŃSKI (1888-1954)

80
Rabka zimą, 1944 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 30,5 x 43 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: J. Seredyński / Rabka 1944.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Juliusz CZECHOWICZ (1894-1974)

82
Zakole rzeki, 1932 olej, tektura; 46,5 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: Czechowicz / 1932.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Josef (Joseph) WENGLEIN (1845-1919)

83
Wiejską drogą akwarela, karton; 24 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Wenglein.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

84
Pejzaż podgórski olej, sklejka; 18,3 x 23,7 cm;
sygn. p. d.: ... (sygnatura nieczytelna)
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

85
Droga przez wieś olej, tektura fakturowana; 23 x 31 cm;
na odwrocie napis: J. Wenglein (ołówkiem, słabo czytelnie).
estymacja: 4 600 - 5 200 zł

Kazimierz SZMYT (1860-1941)

86
Zima w Tatrach olej, płótno; 70,5 x 90 cm;
sygn. p. d.: K Szmyt
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Kazimierz SZMYT (1860-1941)

87
Na wypasie w górach olej, płótno dublowane; 70,5 x 90,5 cm;
sygn. l. d.: Kazim. Szmyt
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Stanisław Marek MAZURKIEWICZ (1883-?)

88
Pejzaż o zachodzie słońca pastel, papier; 27,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Mazurkiewicz (ołówkiem)
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Włodzimierz TERLIKOWSKI (1873-1951)

90
Pejzaż olej, płótno; 41,5 x 34 cm;
sygn. p. d.: W. Terlikowski (ryte w warstwie malarskiej).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

91
Portret dziewczynki olej, płótno;
32 x 26,5 cm.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Iwan TRUSZ (1869-1940)

93
Widok na piramidę olej, tektura; 16,6 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Iw. Trusz
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Malarz nieokreślony, 2 poł. XVII w.

94
Widok portu morskiego olej, płótno dublowane;
110 x 190 cm.
estymacja: 50 000 - 60 000 zł

LESSER, k. XIX w.

95
Nokturn morski olej, płótno dublowane; 53,5 x 44 cm;
sygn. p. d.: Lesser.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

August GERASCH (1822-1908)

96
Pejzaż ze sztafażem olej, płótno; 69 x 105 cm;
sygn. l. d.: A Gerasch.
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Emile VERNON (1872-1919) - według

98
Portret kobiety z pieskiem olej, płótno dublowane;
80 x 59,5 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Piotr STACHIEWICZ (1858-1938)

99
Madonna - modlitwa, 1884 olej, tektura; 40 x 27,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Piotr Stachiewicz / 1884.
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Malarz nieokreślony, 2 poł. XIX w.

100
Święta Cecylia z Rzymu olej, płótno; 64 x 53 cm.
Obraz inspirowany ikonografią świętej Cecylii malowanym m.in. przez Carlo Dolciego.
estymacja: 22 000 - 27 000 zł

Malarz nieokreślony, flamandzki?, XVII w.

101
Pokutująca Magdalena olej, deska; 43 x 27,7 cm;
u dołu nieczytelny napis (?).
estymacja: 3 200 - 3 600 zł

Malarz nieokreślony, 1 poł. XIX w.

102
Ukrzyżowanie (Maria Magdalena, Maria i św. Jan pod krzyżem) olej, płótno;
79,5 x 62,5 cm.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

John Eaton WALKER (ok. 1820- ok. 1880)

103
Portret kobiety, 1865 olej, płótno; 26 x 21 cm;
sygn. i dat. p. d.: J' Eaton Walker 65.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Bolesław SZAŃKOWSKI (1873-1953)

104
Portret mężczyzny olej, płótno; 59 x 48 cm;
sygn. p. d.: B. Szańkowski / Paris (ryte w warstwie malarskiej)
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Abraham BOSSE (1604-1676) - według

105
Galeria Pałacowa [Scena rodzajowa] olej, płótno dublowane; 63,5 x 78,5 cm;
na odwrocie nalepka wystawowa TPSP w Krakowie
estymacja: 30 000 - 40 000 zł

Malarz nieokreślony, w typie malarstwa holenderskiego, 2. poł. XVII w.

106
Scena rodzajowa przed karczmą olej, płótno dublowane;
83 x 117,5 cm.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

107
Portret „Bożogrobca” zwanego „Miechowitą” olej, płótno dublowane; 83 x 68 cm;
w p. g. rogu herb Tępa Podkowa
estymacja: 23 000 - 28 000 zł

Thomas WIJCK (1616-1677)

108
Scena w porcie olej, płótno dublowane; 82,5 x 107 cm;
sygn. l. d.: T Wijck
estymacja: 200 000 - 240 000 zł

Charles LEMOYNE (1839-?)

201
Zwycięzca brąz, podstawa drewniana; wys. 82 cm; głęb. 45 cm; szer. 31 cm.
Francja, XIX w.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Franz Xaver BERGMANN (1861-1936)

202
Figurki: Słoń i Kotek z myszką Słoń - brąz, kość, odlew; 8,5 x 12,5 x 8,5 cm.
Kotek z myszką - brąz polichromowany na zimno, 3 x 7,6 x 2,5 cm. Austria, Wiedeń, XIX/XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Pierre Jules MENE(1810-1879)

203
Pies myśliwski brąz, podstawa - marmur; wys. 23 cm; dł. 30 cm; szer. 14 cm.
Francja, po poł. XIX w., odlew późniejszy.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Giuseppe MORETTI (1857-1935)

204
Popiersie mężczyzny brąz, wys. 27 cm; sygn. z tyłu rzeźby: „Moretti / 1913”.
Włochy, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Vittorio CARADOSSI (1861-1918)

205
Po kąpieli - Akt kobiecy brąz, podstawa marmurowa; wys. figury 62 cm; całość: 66,5 cm.
Włochy, XIX/XX w., powtórzenie z 4 ćw. XX w.
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Christophe FRANTIN VEL FRATIN (1801-1864)

206
Sokolnik na koniu brąz patynowany, podstawa z szarego żyłkowanego marmuru; wys. 66 cm, szer. 43 cm.
Francja, Paryż, ok. poł. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

207
Dziewczyna z gołębiami kompozycja metali malowana, podstawa drewniana, toczona; wys. 45,5 cm;
Francja, XIX/XX w., powtórzenie późniejsze.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

208
Żniwiarka („Powrót z pola”) kompozycja metali malowana, podstawa drewniana, toczona; wys. 46 cm;
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Guillaume COUSTOU (1677-1746) - według

209
Ujeżdżanie koni - para rzeźb - „Konie z Marly” cyna malowana; wys. każdej rzeźby 30 cm;
Francja, XVII w.; nie sygn. [odlewy współczesne, XX w.]
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

210
Para rzeźb: Pan i Faun 1. Pan - brąz; wys. 77 cm; 2. Faun: brąz - brąz; wys. 71 cm;
Europa Zachodnia, odlewy XX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

211
Po kąpieli gips malowany na złoto; wys. 42 cm; szer. 14 cm; głęb. 15 cm;
sygn. z tyłu słabo czytelnie: „ALGRO...” (?)
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

212
Figura kobiety stop metali brązowiony, podstawa drewniana; wys. 29 cm;
Europa Zachodnia, lata 20.-30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł