19 marca 2024

4. Aukcja „Wokół świątecznego stołu”

Wtorek, 19 marca, godz. 18:00

Wystawa przedaukcyjna: 14.03 - 19.03.2024

Serdecznie zapraszamy!

Zlecenia aukcyjne:

Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161

REGULAMIN AUKCJI

1
Krucyfiks drewno złocone; 48,2 x 19,2 x 6,5 cm.
Europa Zachodnia?, XIX w.
estymacja: 800 - 900 zł
Cena sprzedaży 700 zł

ZAKŁADY PORCELANY „ĆMIELÓW”

2
Serwis do kawy Rococo, z dekoracją Anna porcelana, złocenia;
Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. - Zakłady Porcelany „Ćmielów” w Ćmielowie, kon. XX w. ( XX/XXI w.?)
estymacja: 4 700 - 5 300 zł

ROSENTHAL, SELB

3
Serwis do kawy, model Louis XIV, z dekoracją motywem ukwieconej gałązki porcelana, druk brązowy (kontur) i barwny, złocenia.
Niemcy, Firma Rosenthal, Selb (Bawaria), Geschirrabteilung, lata ok. 1898 - 1906.
estymacja: 2 300 - 2 700 zł

CHODZIEŻ - FABRYKA PORCELANY I FAJANSU W CHODZIEŻY

4
Zestaw do mokki na 6 osób porcelit, kobalt podszkliwny, deseń (kalka), krawędź, uchwyt złocony;
Polska, Chodzież, 4 ćw. XX w.
estymacja: 500 - 600 zł

HUTSCHENREUTHER

5
Serwis deserowy Polesie porcelana, druk złocony; naczynia sygnowane zielonym drukiem; Niemcy, Selb (Bawaria).
Fabryka porcelany Lorentza Hutschenreuthera, lata 60. - 70. XX w.
estymacja: 2 400 - 2 600 zł
Cena oferowana 2 200 zł

CHAMBERLAIN WORCESTER

6
Zespół naczyń serwisowych z dekoracją kwiatową i herbem 5-dzielnym porcelana, farby naszkliwne, złocenia.
Anglia, Worcester, pracownia dekoracji malarskich Roberta Chamberlaina (zał. 1783), XIX w.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Cena oferowana 3 200 zł

ZAKŁADY PORCELANY „ĆMIELÓW”

7
Zespół z serwisu obiadowego z granatowymi obwódkami z ornamentem złoconym porcelana, kobalt, złocenia (druk).
Polska, Ćmielów, Zakłady Porcelany „Ćmielów”, 4 ćw. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

8
Żardiniera szkło przezroczyste, szlifowane; złocenie; wymiary: 26 x 32 x 20 cm.
Czechy, Bohemia, Gold Crystal, XX w.
estymacja: 3 600 - 4 000 zł

9
Para karafek szkło bezbarwne fasetowane, złocenia; wys. 24 cm, średn. 8 cm.
Francja, 3 ćw. XIX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

BRACIA ŁOPIEŃSCY?

10
Para świeczników neoempirowych brąz odlewany, cyzelowany, złocony; 30 x 9,4 x 9,4 cm.
Polska, Warszawa, Bracia Łopieńscy?, 2 ćw. XX w.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł

FIRMA EMILE GALLE

11
Wazon z gałązkami jarzębiny szkło bezbarwne, warstwowe, barwione w masie pudrami w odcieniach malinowym i oranżowym; trawione, powlekane.
Francja, Nancy, firma Emila Gallé, 1904-1914.
estymacja: 8 000 - 10 000 zł

12
Cukiernica skrzynkowa srebro pr. 3.
Austro-Węgry, Peszt, koniec XIX w.
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

13
Cukiernica skrzynkowa srebro pr. 800 (cechowane „800”); 7,5 x 16,3 x 9,5 cm, waga 313 g.
Włochy, ok. 1925.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

14
Cukiernica neorokokowa z ruchomym uchwytem, szklanym wkładem srebro pr. 800, cechowane, wnętrze pozłacane, szkło szlifowane.
Niemcy, Heilbronn, Bruckmann und Soehne / V. Mayers Soehne, k. XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

15
Para szczypiec do cukru (dobierane) srebro pr. 800.
Austro-Węgry, Wiedeń, koniec XIX - pocz. XX w.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

16
Szczypce do cukru srebro pr. 800 (cechowane: „3 / głowa Diany w pięcioliściu / G”); 15,5 x 5,2 x 2 cm, waga 48 g.
Austro-Węgry, Graz, koniec XIX - pocz. XX w.
estymacja: 700 - 800 zł
Cena sprzedaży 600 zł

WMF - WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK

17
Szczypczyki do kostek cukru - 2 sztuki biały metal platerowany; 7 x 2,2 x 7 cm;
Niemcy, Geislingen, Württembergische Metallwarenfabrik (czynna od 1880), ok. 1920.
estymacja: 150 - 200 zł

KUZNIECOW

18
Maselniczka w formie barana porcelana, farby naszkliwne; 12 x 16 x 7 cm;
Cesarstwo Rosyjskie, Ryga, Kuzniecow, po 1890?
estymacja: 250 - 300 zł

19
Talerz dekoracyjny z miniaturą w manierze Wiednia porcelana, kalka, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i matowe; śr. 24,5 cm, wys. 4,3 cm.
Polska, lata 1945-1963.
estymacja: 600 - 700 zł

FIRMA MOSER (zał. 1857)

20
Zestaw misek deserowych dla 6 osób szkło cytrynowe, szlifowane.
Czechosłowacja, Karlovy Vary, 3 ćw. XX w.
estymacja: 900 - 1 000 zł
Cena sprzedaży 1 200 zł

21
Pojemnik na susz herbaciany z rytym monogramem „F” w wieńcu srebro sterling; 11 x 6,2 x 10 cm, waga 233 g.
USA, 1 ćw. XX w.
estymacja: 800 - 1 000 zł

22
Solniczka ze szklanym wkładem srebro pr. 800.
Czechosłowacja, firma nieokreślona, 1921-1928
estymacja: 250 - 300 zł
Cena sprzedaży 300 zł

23
Solniczka podwójna srebro pr. 800?, plater?, szkło bezbarwne.
Polska?, pocz. XX w.
estymacja: 350 - 400 zł
Cena sprzedaży 300 zł

J. K. KLINKOSCH

24
Solniczka na trzech nóżkach srebro cechowane.
Wiedeń, Joseph Karl Klinkosch, koniec XIX w. (po 1872).
estymacja: 450 - 500 zł

25
Para solniczek „neobarokowych” ze szklanym wkładem
srebro pr. 800.
Niemcy, koniec XX - pocz. XIX w.
estymacja: 450 - 500 zł

26
Para solniczek z łyżeczkami srebro? (cecha? na dnie czaszy nieczytelna); wys. 5 cm, śr. 5 cm [waga 58 g].
Europa Zachodnia, koniec XIX - pocz. XX w.
estymacja: 250 - 300 zł

27
Para solniczek z nakrywkami srebro? (nie cechowane); wys. 12 cm, śr. 4 cm, [waga 69 g].
Europa Zachodnia?, USA?, pocz. XX w.
estymacja: 350 - 400 zł

Jean-Baptiste GARNIER (czynny 1839-1850?)

28
Solniczka podwójna srebro pr. 950.
Francja, Paryż, Jean-Baptiste Garnier, ok. poł. XIX w. (po 1838).
estymacja: 800 - 900 zł
Cena sprzedaży 1 100 zł

29
Para solniczek srebro?, szkło bezbarwne, szlifowane, w dolnej części, zewnętrznej strony czarek zmatowione.
Europa Zachodnia?, koniec XX - pocz. XIX w.
estymacja: 450 - 500 zł

30
Para solniczek eklektycznych srebro, szkło bezbarwne lane; wys. 9,1 cm, średnica 6,5 cm.
Europa Zachodnia, koniec XIX w. - pocz. XX w.
estymacja: 800 - 900 zł
Cena oferowana 600 zł

31
Sztućce deserowe na 12 osób w składzie: łyżeczki, widelczyki
biały metal?; widelczyki dł. 14,5 cm, łyżeczki dł. 13,8 cm;
estymacja: 350 - 400 zł

32
Sztućce do ryby na 12 osób biały metal?; widelce dł.: 19,5 cm, noże dł.: 21,4 cm;
oznaczenia na trzonkach: „WMF 90-27”.
estymacja: 350 - 400 zł
Cena sprzedaży 350 zł

33
Komplet sztućców na 6 osób Niemcy, Geislingen, Württembergische Metallwarenfabrik, ok. 1925.
estymacja: 600 - 700 zł

34
Sztućce do sałaty biały metal?; dł. widelca: 25 cm, dł. łyżki: 25 cm;
oznaczenia na trzonkach: „WMF 90-3”.
estymacja: 150 - 200 zł
Cena sprzedaży 200 zł

35
Dwie łyżki wazowe biały metal?, wnętrza czar delikatnie pozłacane; dł. 30 cm;
oznaczenia na trzonkach: „WMF 90” oraz „WMF 90-8”.
estymacja: 250 - 300 zł

36
Chochla do ponczu biały metal?; dł.: 35 cm;
oznaczenia na trzonku: „WMF - 90 8”.
estymacja: 150 - 200 zł

BRACIA HENNEBERG

37
Zestaw sztućców na 6 osób w stylu art déco alpaka srebrzona.
\Warszawa, Bracia Henneberg - Fabryka Wyrobów Platerowanych i Brązowych (czynna 1856-1939), ok. 1925.
estymacja: 600 - 700 zł
Cena sprzedaży 500 zł

38
Komplet sztućców na 6 osób plater, stal nierdzewna.
Anglia; Birmingham, Elkington & Co Ltd, ok. 1920
estymacja: 350 - 400 zł

39
Zestaw sztućców do ryb dla 6 osób Anglia, pocz. XX w.
estymacja: 600 - 700 zł

WILKENS & SÖHNE (czynny od 1810)

40
Sztućce do owoców morza - 6 sztuk srebro próby 800, cechowany (bite w głąb: „WILKENS”, znak wytwórni - prasa, 800, półksiężyc, korona).
Niemcy, Brema-Hemelingen. Wilkens & Sohne, ok. 1910
estymacja: 800 - 900 zł
Cena sprzedaży 700 zł

41
Zestaw sztućców do raków - 5 szt. zdobionych motywem raka
plater na nowym srebrze; dług. 21,8 cm;
estymacja: 350 - 400 zł
Cena sprzedaży 300 zł

GREGOIRE & CORDONNIERE

42
Zestaw do transzowania ryb z secesyjną, reliefową dekoracją floralną na trzonkach, z rytą, ażurową dekoracją roślinną na ostrzach;
trzonki: srebro pr. 925.
estymacja: 800 - 900 zł

43
Zestaw do transzowania ryb z secesyjną, reliefową dekoracją kwiatów maku na trzonkach, z rytą, ażurową dekoracją tataraku na ostrzach;
srebro pr. 925.
estymacja: 550 - 600 zł

44
Komplet 6 nożyków do owoców trzonki: dociążane, srebro cechowane.
Anglia, Sheffield, złotnik J. S., 1905-1906.
estymacja: 450 - 500 zł

V. C. DUB

45
Komplet 12 łyżeczek do lodów z rytym monogramem „S” na trzonku
srebro cechowane.
Austria, Wiedeń, Vincenz Carl Dub, koniec XIX - pocz. XX w. (po 1886).
estymacja: 1 200 - 1 300 zł

46
Komplet 12 widelczyków do ciasta z dekoracją neorokokową na trzonkach
biały metal platerowany; dług. 14,4 cm;
estymacja: 400 - 450 zł

47
Łyżka do lodów / ostryg srebro pr. 925?.
Francja, Évreux?, nieokreślony złotnik / wytwórnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 200 - 250 zł

48
Noże do masła i sera trzonki: srebro pr 800.
Niemcy, Chemnitz?, nieokreślony jubiler „LW”, 2. ćw. XX w. (ok. 1930)
estymacja: 350 - 400 zł
Cena sprzedaży 400 zł