DOM AUKCYJNYWarszawa • Kraków

Aukcja

08 listopada 2023

 1. Aukcja ,,Piękno zakute w Metalu”

Środa, 8 listopada, godz. 18:00


Wszystkie obiekty z katalogu można obejrzeć w naszym Salonie w Warszawie przy ul. Karowej 31

Wystawa przedaukcyjna: 18.10 - 25.10.2023

WIRTUALNY SALON WYSTAWIENNICZY

Zlecenia aukcyjne:

Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161

IGOR MITORAJ (1944-2014) 

Nr katalogowy
1
Per Adriano brąz; 16 x 15 x 8 cm;
sygn. p. d.: MITORAJ 92;
nakład: H.C. 25/150.
estymacja: 65 000 - 70 000 zł
Cena oferowana 45 000 zł

JEAN-PIERRE CORTOT (1787-1843), ODLEWNIA FERDINAND BARBEDIENNE  

Nr katalogowy
2
Filippides - posłaniec spod Maratonu brąz, odlew patynowany; wys. 40 cm; szer. 42 cm; głęb. ca 23 cm.
Francja, Paryż, odlewnia Ferdinand BARBEDIENNE (1810-1892) - czynna od 1838
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

HENRI CHAPU (1833-1891) 

Nr katalogowy
3
Jeanne d'Arc w Domremy brąz; wys. 36 cm;
sygn. na podstawie: H. Chapu oraz F. BARBEDIENNE / Fondeur Paris
estymacja: 14 000 - 16 000 zł

ADRIEN ETIENNE GAUDEZ (1845-1902) 

Nr katalogowy
4
"Pro patria” [Dla Ojczyzny] brąz, odlew patynowany; wys. 81 cm; szer. 43 cm; głęb. 43 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

JEAN GARNIER (1853-1910) 

Nr katalogowy
5
Skrzypaczka brąz polichromowany; wys. 68 cm.
Francja, XIX/XX w.
estymacja: 8 500 - 10 000 zł

CARL HENCKEL (XIX/XX w.) 

Nr katalogowy
6
Ranny bizon brąz patynowany, 28 x 48 x 23 cm;
sygn. na podstawie CARL HENCKEL, na spodzie nr: 26064 oraz Bx / III.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

LIDIA OLECZEK (ur. 1969) 

Nr katalogowy
7
Lirogon, 2007 brąz patynowany, szkło, wys. 90 cm;
sygn.: Lidia Oleczek.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

 

Nr katalogowy
8
Popiersie kobiety mosiądz, wys. 28 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

PIERRE LOUIS DÉTRIER (1822-1897) 

Nr katalogowy
9
Kobieta przy ołtarzu ofiarnym brąz, odlew patynowany; wys. 46 cm; szer. 27 cm; głęb. 13 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

ÉMILE LAPORTE (1858-1907) 

Nr katalogowy
10
Kobieta z koszem brąz, podstawa marmurowa; wys. 38 cm;
na cokole napis: LAPORTE;
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

PAWEŁ (PAUL LUDWIG) KOWALCZEWSKI (1865-1910) 

Nr katalogowy
11
Chłopiec z rękami w kieszeniach brąz, podstawa - marmur; wys. 10 cm.
Niemcy, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

HIPPOLYTE FRANÇOIS MOREAU (1832-1927) 

Nr katalogowy
12
Główka dziecka brąz patynowany, cokół marmurowy; wymiar całk. 17 x 7,5 x 7 cm, wys. rzeźby bez podstawy 14 cm.
Francja, pocz. XX w.
estymacja: 500 - 700 zł

JADWIGA BOHDANOWICZ-KONCZEWSKA (? -1943) 

Nr katalogowy
13
Idąca kobieta brąz patynowany, podstawa marmurowa; wymiar: 32 x 12,8 x 8,2 cm, wys. figury: 29 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: "Paris / 1922 / JB [gmerk artystki] Bohdanowicz"
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

ZBIGNIEW PRONASZKO (1885-1958) 

Nr katalogowy
14
Akt brąz, patyna matowa; wys. 36 cm, szer. 13,5 cm, głęb. 12,2 cm.
Polska, odlew 2004 (z oryginalnego modelu gipsowego 1922).
estymacja: 6 500 - 7 500 zł
Cena oferowana 6 000 zł

PIERRE JULES MENE (1810-1879) 

Nr katalogowy
15
Koń w zagrodzie brąz patynowany; wys. 28 cm, szer. 36 cm;
sygn. na podstawie: P J MÉNE .
estymacja: 3 200 - 3 600 zł
Cena oferowana 3 000 zł

 

Nr katalogowy
16
Para muzykujących dzieci brąz patynowany na czarno, wys. 26 cm i 26,5 cm. Europa Zachodnia, pocz. XX w. (odlew późniejszy).
estymacja: 5 900 - 7 100

ANTONIO CANOVA (1757-1822) - według 

Nr katalogowy
17
Napoleon Bonaparte brąz patynowany, cokół kamienny; wymiary całości: 24,5 x 14,5 x 9 cm; wys. popiersia: 18 cm.
Francja, 2 poł. XX w.
estymacja: 500 - 700 zł
Cena sprzedaży 600 zł

BRONISŁAW CHROMY (1925-2017) 

Nr katalogowy
18
Pieta crucis brąz patynowany, 46 x 33 cm;
sygn. na spodzie BCHROMY [oznaczenie wybijane dwukrotnie].
estymacja: 5 500 - 7 000 zł
Cena oferowana 4 700 zł
* - podlega opłacie DdS (patrz regulamin)

KUBA ADAM MATEJKOWSKI (ur. 1953) 

Nr katalogowy
19
Rozmowa, 2017 brąz, wys. 45 cm;
sygn. i dat. na plecach: MATEJKOWSKI / 2017.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

TOMASZ SĘTOWSKI (ur. 1961) 

Nr katalogowy
20
Pionek, brąz, podstawa kamienna; wys. 12 cm, podstawa: 8 x 8 cm;
sygn. ST
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
Cena sprzedaży 2 200 zł

SŁAWOMIR MICEK (ur. 1956) 

Nr katalogowy
21
Bez tytułu brąz, marmur; wys. 34 cm, szer. 10 cm;
sygn. z boku na rzeźbie, przy podstawie (nieczytelnie).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

MAX MILO (1938-1976) 

Nr katalogowy
22
Świecznik z figurą młodej kobiety brąz patynowany, cokół kamienny; wymiar całości: 33 x 12,5 x 12,5 cm, wys. Figury 31 cm.
Francja, po 1950.
estymacja: 400 - 500 zł
Cena sprzedaży 500 zł

MAX MILO (1938-1976) 

Nr katalogowy
23
Kwinna - figura kobiety brąz patynowany, cokół marblit?; 53,5 x 8,1 x 10 cm;
oznaczenie na podstawie: „A 6039”, okrągły znak odlewni: "BRONZE GARANTI PARIS / J. B / DEPOSEE".
estymacja: 500 - 700 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

 

Nr katalogowy
24
Figura kobiety brąz polerowany, cokół marmurowy; wymiar całk.: 36 x 7 x 5,2 cm, wys. figury: 30,5 cm.
Europa Zachodnia?, 4 ćw. XX w.
estymacja: 400 - 500 zł
Cena sprzedaży 300 zł

 

Nr katalogowy
25
Ganesh - hinduistyczne bóstwo pomyślności i szczęścia brąz patynowany; 37 x 22,5 x 29 cm.
Indie, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 2 700 zł

WITOLD BIELIŃSKI (1879-1944) - według 

Nr katalogowy
26
Marszałek Józef Piłsudski mosiądz oksydowany; wymiary 28,5 x 8 x 8 cm; wys. figury 24,5 cm.
Polska, oryginał z 1923 r., odlew późniejszy.
estymacja: 400 - 500 zł
Cena sprzedaży 300 zł

CLEMENT A. MASIER (1847-1932) 

Nr katalogowy
27
Głowa jelenia brąz, podstawa kamienna; wym. całk. 46,7 x 18,2 x 34 cm, wys. głowy 36,5 cm.
Francja, 1. tercja XX w.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

 

Nr katalogowy
28
Chiński mędrzec brąz patynowany, cokół marmurowy; wymiar całk.: 43,5 x 13 x 17 cm, wys. głowy 33,5 cm.
Europa Zachodnia?, XX w.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
Cena sprzedaży 1 000 zł

 

Nr katalogowy
29
Sowa brąz patynowany, podstawa drewniana; wymiar całk.: 14 x 6,3 x 6,3 cm.
Polska?, 1 poł. XX w.
estymacja: 200 - 300 zł
Cena sprzedaży 400 zł

 

Nr katalogowy
30
Wenus popiersie inspirowane starożytną rzeźbą Wenus z Milo (Luwr)
brąz, podstawa kamienna; 35 x 10 x 12 cm; wys. Popiersia 19,5 cm.
Francja?, 1 ćw. XX w.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

 

Nr katalogowy
31
Anioł - fragment płaskorzeźbionej aplikacji brąz złocony; 40 x 5,5 x 36 cm.
Europa Zachodnia?, Francja?, pocz. XIX w.?
estymacja: 600 - 700 zł

 

Nr katalogowy
33
Buldog - figurka psa metal srebrzony, podstawa marmurowa, wys. figurki 8,5 cm; wys. całości 11,8 cm; pr. srebra 925.
Europa Zachodnia, 1 poł. XX w.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

 

Nr katalogowy
34
Wisior - sowa srebro cyzelowane pr.0.875, elementy dekoracyjne złoto pr.0.750, masa całkowita 93.280 g.
estymacja: 32 000 - 38 000 zł

 

Nr katalogowy
35
Bransoleta z diamentami ażurowana, część wierzchnia z bogatą dekoracją roślinną wysadzana 79 szt. rozet diamentowych o masie łącznej ok.3.50 ct (P1/I-J)
estymacja: 21 500 - 29 000 zł

 

Nr katalogowy
36
Komplet biżuterii ze szmaragdami naszyjnik oraz bransoletka z analogicznymi kompozycjami wysadzanymi szmaragdami w szlifie okrągłym i markiza o masie łącznej ok.27.52 ct
estymacja: 30 600 - 40 800 zł

 

Nr katalogowy
37
Pierścionek z rubinami finezyjna forma stożka wysadzanego okrągłymi rubinami o masie łącznej ok.1.50 ct., złoto pr.0.750, masa całkowita 6.400g.
estymacja: 5 000 - 6 600 zł

 

Nr katalogowy
38
Pierścionek - sekretnik Wyrób został wykonany w okresie międzywojennym XX w.
estymacja: 13 000 - 16 000 zł
Cena oferowana 12 000 zł

 

Nr katalogowy
39
Wisior z ametystem złoto pr. 0.585, masa całkowita 18.830 g.
Rosja, 1900-1910.
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

 

Nr katalogowy
40
Brosza z emalią złoto pr.0.750, elementy srebrne pr.0.950 złocone, emalia, muszla; masa całkowita 43.100 g.
Francja, lata1830-1840.
estymacja: 14 000 - 17 000 zł

 

Nr katalogowy
41
Broszka z koralem Wyrób wykonany w Warszawie, w latach 1950-60.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

 

Nr katalogowy
42
Brosza złota złoto pr. 0.750, masa całkowita 9.460 g.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

RAINGO FRERES (firma zegarmistrzowska i brązownicza, od 1829) 

Nr katalogowy
43
Zegar kominkowy z postacią kobiecą brąz patynowany i złocony, szer. 53 cm; wys. 45 cm.
Francja, Paryż, Rue Vieille du Temple i Rue Saintonge, po poł. XIX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

SAMUEL MARTI ET CIE 

Nr katalogowy
44
Zegar kominkowy z figurą kroczącego młodego Bachusa Francja, Paryż, firma Samuel Marti et Cie, ok. 1840-1850.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

 

Nr katalogowy
45
Zegar kominkowy z figurą Jeana Barta francuskiego dowódcy marynarki, korsarza w ażurowej podstawie motyw kotwicy.
Francja, Paryż, firma Samuel Marti et Cie, ok. 1850
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

 

Nr katalogowy
46
Zegar kominkowy z parą kandelabrów Francja, Paryż, obudowa C. Detouche, mechanizm firma Japy Freres, kon. XIX w.
estymacja: 6 000 - 7 500 zł

 

Nr katalogowy
47
Para kinkietów dwuświecowych z dekoracją w formie amfory, liście akantu na dole i na górze trzonu
mosiądz patynowany; 35 x 55 x 25 cm;
estymacja: 400 - 500 zł

 

Nr katalogowy
48
Para kinkietów trzyświecowych mosiądz; 32 x 43 x 28 cm;
1 ćw. XX w.
estymacja: 500 - 600 zł

HENRI VIAN (1860-1905) - według 

Nr katalogowy
49
Świecznik brąz złocony; wys. 22 cm, szer. 25 cm, głęb. 14cm.
Francja, Paryż, 4 ćw. XIX - pocz. XX w.
estymacja: 1 700 - 1 900 zł