02 sierpnia 2023

LETNIA AUKCJA INTERNETOWA - SZTUKA DAWNA - Malarstwo, Rysunek, Grafika i Rzeźba

20.07.2023 - 02.08.2023, godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Regulamin aukcji

Janusz STRZAŁECKI (1902-1983)

1
Martwa natura z butelką i owocami, 1955 olej, płótno; 45 x 59 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Strzałecki / 1955.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Tadeusz DOBROWOLSKI (1899-1984)

2
Portret mężczyzny olej, tektura; 55 x 42 cm;
na odwrocie część kompozycji malarskiej - Akt kobiety w technice olejnej;
estymacja: 4 700 - 5 600 zł

Maria RITTER (1899-1976)

3
Portret olej, karton; 39,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: MRitterówna.
estymacja: 5 300 - 6 400 zł

Lesław ZAJĄCZKOWSKI (UR. 1927)

4
Pejzaż z Jugosławii-Mostar olej, płótno; 60 x 75 cm;
sygn. p. d.: LZajączkowski
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Jerzy FEDKOWICZ (1891-1959)

5
Martwa natura z bażantem i filiżanką olej, płótno; 63 x 79 cm
sygn. p. g.: FEDKOWICZ
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

6
Maria Magdalena pokutująca olej, płótno dublowane;
68 x 51 cm.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

7
Popiersie kobiety alabaster, marmur z szarymi żyłkami; wys. 41 cm; szer. 37 cm; głęb. 18 cm.
Włochy?, 1. ćw. XX w.
estymacja: 3 400 - 3 800 zł

Giuseppe BESSI (1857-1922)

8
Ruth alabaster beżowy, częściowo barwiony na róż; wys. 46 cm; szer. 35 cm; 16 cm;
na plecach sygn.: Prof. G. Bessi;
estymacja: 4 000 - 4 600 zł

Kazimierz WĄSOWICZ (1888-1962)

101
Pejzaż z krzewami piórko, tusz lawowany, 24 x 33 cm;
sygn. p. d.: WASOWICZ 1934
estymacja: 900 - 1 000 zł

102
Modny Świat litografia barwna, papier, 38,5 x 27 cm;
sygn. l. d.: MG (monogram wiązany na płycie);
estymacja: 200 - 300 zł

Daniel Nikolaus CHODOWIECKI (1726-1801)

103
Tablica z czterema rycinami: Jabłkobranie Zabawa dzieci, Ucieczka
miedzioryt, papier, 18 x 23 cm; (w świetle oprawy);
estymacja: 700 - 800 zł

Johann B. BAUER (1811-1883)-?, Franz SCHAMS (

104
Die Karlsschüler. litografia, papier 49 x 62,5 cm (odcisk płyty);
opisana u dołu: die Karlsschuler/ Schiller sein Trauerspiel " Die Rauber" vorlesend. (1775)
estymacja: 500 - 700 zł

Mieczysław JURGIELEWICZ (1900-1983)

105
Zestaw 5 drzeworytów z okresu 1951-1960 1. Karuzela
30,5 x 38 cm; sygn. p. d.: MJurgielewicz 1951 (długopisem); l. d.: tytuł
estymacja: 2 700 - 3 000 zł

Karol KOSSAK (1933-2004)

106
Żabia orkiestra kredki, papier, 20,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: KKossak
estymacja: 1 800 - 2 400 zł

107
Zestaw 5 zdjęć z Piłsudskim pięć zdjęć z dwóch pobytów Józefa Piłsudskiego na Maderze w l. 1930 i 1934 (dwa zdjęcia: 11,4 x 16,7 cm; 11,6 x 16,7 cm, 11,5 x 16,7 cm, 11,3 x 16,5 cm)
estymacja: 500 - 600 zł

Charles George LEWIS (1808-1880)

109
Młodzieniec na koniu według Edwin Henry LANDSEER (1802-1873),
miedzioryt, miedzioryt punktowy, papier; 59 x 70 cm (odcisk płyty),
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

G. K. HANSEN XX w.

110
Pejzaż marynistyczny, 1938 olej, płótno, 65,5 x 52 cm,
sygn. i dat. l. d.: GK. HAnsen 38
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX W.

111
Chrystus z krzyżem olej, deska parkietowana, 47 x 37,5 cm;
na odwrocie nalepka ze składu W. Koller & Comt. z Wiednia
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Aleksander ISAILOFF (1869-?)

112
Pejzaż nadwodny z domostwem olej, sklejka; 31 x 41 cm;
sygn. p. d. cyrylicą: Isailoff
estymacja: 2 600 - 2 800 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

113
sygn. i dat. p. d.: A. MARKOWICZ / 1911.
estymacja: 3 700 - 4 000 zł

Artur MARKOWICZ (1872-1934)

114
Trzy postacie pastel na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na tekturę;
39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 3 700 - 4 000 zł

Karol HEIMROTH (1860-1930)

115
Para pejzaży 1. O zmierzchu, 1899
olej, tektura; 20 x 35 cm;
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Agustín SALINAS Y TERUEL (1861-1928)

116
Hiszpanka olej, płótno naklejone na płytę; 41 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: A. Salinas / Seville
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

MALARZ NIEOKREŚLONY, XIX / XX W.

117
Pejzaż zimowy olej, płótno; 48 x 73,5 cm.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Jan KSIĄŻEK (1900-1964)

118
Martwa natura z kwiatami olej, płótno naklejone na sklejkę; 67 x 54 cm;
sygn. l. g.: Jan Książek
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Stefan JUST (1905-1977)

119
Park - Władysławowo? olej, tektura; 43 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: S. Just.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Stefan JUST (1905-1977)

120
Widok na Zamek w Czorsztynie olej, tektura; 43,5 x 56 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Just.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Stefan JUST (1905-1977)

121
Pejzaż ze studnią olej, tektura; 68 x 92 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Just (pod ramą).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Bolesław BRZEZIŃSKI (1924-1988)

122
Zabudowania olej, płótno; 64 x 80 cm;
sygn. l. d. Brzeziński
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Janina Maria GRABSKA-PUCKOWA (1917-?)

123
Zestaw 3 ilustarcji 1. Drzewa
gwasz, papier naklejony na karton; 19,9 x 22,6 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

124
Portrety-zestaw dwóch prac, 1940 1. Portret męża artystki-Antoniego Pucka
węgiel, papier naklejony na karton; 39,3 x 27,8 cm;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Maria RITTER (1899-1976)

125
Pejzaz z chatą ołówek, akwarela, papier; 19 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M Ritterówna (ołówkiem).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Zdzisław JACHIMCZAK (UR. 1924)

126
Pejzaż pastel, papier, 28 x 47 cm (w świetle oprawy); sygn. p. d.: Jachimczak.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

127
Kościół św. Norberta w Krakowie, 1955 akwarela, papier; 49,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany p. d.: K. Krzyżanowski / Kraków 955;
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

201
Chrystus Ukrzyżowany drewno, wys. 52 cm.
Europa Środkowa, XVIII w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

202
Chrystus Ukrzyżowany drewno, ślady polichromii, wys. 27 cm;
rzeźba w przydanej gablotce, 40,5 x 29 cm.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

FATTORINI (XIX/XX W.)

203
Popiersie kobiety marmur biały; wys. 25 cm; szer. 21 cm; głęb. 9 cm.
Włochy, 1. ćw. XX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

M. J. P. COLOMBY (XIX/XX W.)

204
Popiersie kobiety - MIGNON alabaster beżowy, częściowo barwiony na siwo; wys. 37 cm; szer. 34 cm; głęb. 17 cm;
na plecach sygn.: Prof. M. del Colomby
estymacja: 3 400 - 3 800 zł

Henryk KOSSOWSKI (1855-1921) - według

205
Zwycięstwo - Victoire cynkal brązowiony; marmur czerwony; wys. 80 cm.
Francja?, Belgia?, pocz. XX w.
estymacja: 3 400 - 3 800 zł

Guillaume COUSTOU (1677-1746) - według

206
Konie z Marly - para rzeźb kompozycja metali brązowiona; wys. 41 cm; i 42 cm.
Francja, odlew pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł