02 sierpnia 2023

LETNIA AUKCJA INTERNETOWA - SZTUKA DAWNA - Rzemiosło Artystyczne i Antyki

20.07.2023 - 02.08.2023, godz. 17.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Kontakt w sprawie obiektów:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Regulamin

1
Kolczyki z szafirami wiszące, z zapięciem typu angielskiego, forma karmazycji z 2 szt. szafirów naturalnych o masie łącznej ok.1.45 ct oraz 16 szt. brylantów o masie ok. 0.15 ct
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

2
Kolczyki z diamentami wiszące, z zapięciem typu angielskiego.
estymacja: 19 000 - 23 000 zł

3
Pas tzw. kaukaski srebro złocone próby 84 cechowane (cecha probierni z próbą 84, głową w kokoszniku i inicjałami probierza nieczytelnymi, monogram złotnika niedobity).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

4
Zegar kominkowy z figurą Homera brąz patynowany i złocony; wys. 41,5 cm; szer. 43 cm; głęb. 12 cm.
Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

VERRERIE DE VIANNE (ZAŁ. 1820)

5
Para elektrycznych lamp wiszących - ampli szkło powlekane, trawione, mosiądz; średn. klosza 37 cm; wys. całości: 65 cm.
Francja, lata 50.-60. XX w.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

6
Para kinkietów (aplik) 3 - świecowych fajans, szkliwo cynowe, dekoracja barwna farbami wysokich temperatur, oprawa mosiężna(?),
przy krawędzi plakiety z budową statku odpryski szkliwa.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

7
Para konsolek neoklasycystycznych drewno rzeźbione, złocone; wys. 63 cm, szer. 35 cm, głęb. 20 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 6 000 - 8 000 zł

8
Para fotelików w stylu art déco orzech wzorzysty, sosna; 67,5 x 50,8 x 59 cm.
Polska, ok. 1925-1930.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

MIŚNIA, CHURFÜRSTLICHE PORCELLAIN FABRIQUE

601
Dwa talerze ze szlakiem gałązki bluszczu porcelana (z drobnymi skazami w masie), farby naszkliwne; przy krawędzi jednego talerza muszlowy odprysk;
wys. 2,3-2,5 cm, średn. 24-24,4 cm.
estymacja: 600 - 700 zł

602
Amfora neorenesansowa z miniaturami majolika, farby wysokich temperatur, szkliwo ołowiowe; wys. ok. 56 cm; nie sygnowana.
Włochy, wytwórnia nieustalona, k. XIX w. - XIX/XX w.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

603
Para świeczników z amorkami porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
drobne ubytki plastycznej dekoracji kwiatowej, dwa wyszczerbienia trzonu jednego świecznika.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

MANUFAKTURA NIEOKREŚLONA, XX W.

604
Lustro w porcelanowej oprawie porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
drobne ubytki dekoracji plastycznej ramy (jedno skrzydełko putta, płatki kwiatów).
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

605
Fryderyk II, król Prus z dwoma chartami kremowy fajans delikatny; wys. 39 cm, podstawa 20 x 12 cm (owal);
na spodzie wycisk: 2040 / II. (2640/II.?)
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

606
Wazka - pot-pourri, z dekoracją roślinną i trzema amorkami porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
ubite jedno skrzydełko amorka, drobne ubytki plastycznej dekoracji kwiatowej.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

KRÓLEWSKA MANUFAKTURA PORCELANY (KPM)

607
porcelana biała; wys. 29,5 cm, podstawa 14 x 14 cm; sygn. kobaltem podszkl.: berło oraz wyciski: 375, znak Z, małe odwrócone c.
Niemcy, Berlin, XIX/XX w. - pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

FABRYKA PORCELANY LORENZA HUTSCHENREUTHERA

608
Orzeł rozkładający skrzydła porcelana, farby podszkliwne w gamie brązów i szarości; wys. ok. 37 cm; szer. ok. 36 cm;
sygn. druk zielenią chromu (znak częściowo wytarty)
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

PORZELLANFABRIK KARL ENS (ZAŁ. 1898)

609
Figurka Sowy porcelana, farby podszkliwne, wys. 16 cm;
sygn. drukiem zielonym napis: Ens, wpisany linią łamaną (od litery E) w rodzaj ramki.
estymacja: 500 - 600 zł

Aleksandr KORDES (1826-1879)

701
Puszka toaletowa Srebro próby 84 cechowane (84, KORDES w prostokącie, cecha probierni z inicjałem probierza i datą, znak miejski)
Petersburg, 1859
estymacja: 3 200 - 4 200 zł

702
Mlecznik Srebro próby 925 cechowane (niedobity monogram złotnika - [.]H w prostokącie, znak próby, znak miejski, litera datująca L, duty mark z głową króla); wys. 10,5 c
estymacja: 2 200 - 3 000 zł

703
Miseczka dwuuszna srebro próby 800 cechowane (półksiężyc, korona, znak nieczytelny, 800 w prostokącie, znak warsztatowy); wys. 4,5 cm, szer.16 cm, głęb. 13.m; waga 149 g.
Berlin
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

704
Dzbanuszek srebro próby ok. 900 (cechy nieczytelne), kość; wys. 11,7 cm, szer. 18 cm, głęb. 12 cm; waga 303 g.
Stany Zjednoczone Ameryki ?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

705
Solniczka w formie koszyczka srebro niecechowane; wys. 8 cm, szer. 8,2 cm, głęb. 6 cm, waga 91 g.
Polska ?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

706
Solniczka srebro próby 12 cechowane (próba 12 w kwadracie, znak miejski? - lew kroczący w prostokącie); wys. 7,5 cm, szer. 7,8 cm, głęb. 6,5 cm, waga 84 g.
Niemcy?
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

707
Świecznik srebro próby 4 (750) cechowane (cecha probierni warszawskiej wybita po 1963 r.); wys. 36 cm, szer. 12,5 cm, głęb. 12,5 cm; waga 442 g.
Polska?, 2 poł. XIX w
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

708
Komplet do herbaty składający się z imbryka (wys. 13,5 cm, szer. 23,6 cm, głęb. 9,6 cm), cukiernicy (wys. 9,5 cm, szer. 16,2 cm, głęb. 8,5 cm) i mlecznika.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

OTTO SCHNEIDER (CZYNNY OD 1879)

709
Rondel srebro próby 800 cechowane (OTTO SCHNEIDER, półksiężyc, korona, 800), drewno; wys. 7,2 cm, szer. 42,2 cm, głęb. 19,5 cm.
Berlin, ok. 1896.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

J. FRAGET - FABRYKA WYROBÓW SREBRNYCH I PLATE

710
Imbryk plater cechowany (FRAGET / W / WARSZAWIE - w owalu / GALW: - w prostokącie, znak warsztatowy, N w owalu, nr modelu 3070S, SOLDE); wys. 12,5 cm, szer. 25,6 cm.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

FREY & SÖHNE (FIRMA 1799-1945)

711
Para lichtarzyków srebro próby 800 cechowane (800, FREY & SOHNE półksiężyc, korona); wys. 12,8 cm, szer. 8,8 cm, gęb. 8,8 cm; waga 326 g.
Wrocław, ok. 1920.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

802
Zegar portykowy drewno (mahoń), intarsje; brąz, mosiądz, emalia; wys. 51 cm, szer. 28 cm, głęb. 19 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

803
Zegar kominkowy marblit czarny, brąz; wys. 23 cm; szer. 32 cm; głęb. 20 cm.
Europa Zachodnia, 4. ćw. XIX w.
estymacja: 1 500 - 1 700 zł

804
Kobierzec Lillihan wełna na bawełnie; 200 x 133 cm
Zachodnia Persja, dystrykt Hamadan, ok. 1910.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

805
Dywan Sarough wełna na bawełnie; 200 x 127 cm;
Północna Persja, ok. 1910.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

806
Ikona - Wniebowstąpienie, w okładzie tempera na desce, srebro pr. 84; 14,5 x 11,3 cm; rama - drewno złocone, 19,5 x 17 cm.
Rosja, 1871.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

Ewa ŻYGULSKA (1924-1997)

807
Park na Kennsingtonie mozaika ceramiczna na gipsowej płycie, 36 x 54 cm.
Londyn, 1962.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

808
Pierścionek z diamentami okrągła, ażurowa forma wysadzana diamentem w szlifie tzw. przejściowym o masie ok.0.10 ct (VS1/F-G)
oraz 15 szt. rozet diamentowych w szlifie 8/8
estymacja: 4 400 - 5 000 zł

809
Pierścionek z kamieniami szlachetnymi kompozycja z owalnymi kamieniami szlachetnym o wym. 6 x 4 mm: oliwin, ametyst, granat, akwamaryn, rubin, topaz złocisty,
złoto pr. 0.585, masa całkowita 6.110
estymacja: 4 400 - 5 000 zł

810
Wisiorek z brylantami okrągła kompozycja wysadzana 68 szt. brylantów o masie łącznej ok.0.75 ct,
łańcuszek, złoto pr. 0.585, masa całkowita 5.780 g.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

811
Pierścionek z rubinami naturalny rubin w szlifie cushion o masie ok.1.50 ct, 8 szt. okrągłych rubinów naturalnych o masie łącznej ok.0.30 ct oraz 36 szt. diamentów
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

812
Pierścionek z opalami kompozycja z 3 szt. okrągłych i owalnych opali australijskich oraz 4 szt. diamentów w starym szlifie europejskim o masie łącznej ok.0.20 ct (VS2/G-J)
estymacja: 5 700 - 6 000 zł

901
Stół eklektyczny orzech, 72,5 x 118 x 104,5 cm;
Europa Środkowa, k. XIX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

902
Szafka w stylu art déco sklejka, sosna, okleina - orzech; 111,4 x 104 x 38 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 3 500 - 4 500 zł

903
Para foteli w stylu art déco orzech; 73 x 58 x 66,7 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

904
Stolik pomocniczy w stylu art déco orzech; 70 x 70 x 70 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

905
Zegar stojący w stylu art déco orzech; 187 x 65 x 32 cm.
Polska, lata 20./30. XX w.
estymacja: 4 500 - 5 000 zł

906
Stolik pomocniczy w stylu neorokokowych mebli francuskich brzoza, aplikacje mosiężne; 46 x 45,5 x 36 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
estymacja: 2 500 - 2 800 zł

907
Lustro stojące w stylu art déco orzech wzorzysty, sosna; 177 x 97 x 30 cm.
Polska, ok. 1925-1930.
estymacja: 2 400 - 3 000 zł

908
Szafa biblioteczna w stylu Ludwika Filipa mahoń, sosna; 222 x 108 x 58,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

909
Sekretera w stylu klasycystycznym dębina; 220 x 103 x 70 cm.
Europa Środkowa, XVIII / XIX w.
estymacja: 3 600 - 4 200 zł