Oferta

Kontakt:

Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161

Jan RUBCZAK (1884-1942)

101
Widok na kościół Paulinów na Skałce akwaforta, papier; 9,5 x 9,5 cm (wymiar kompozycji),
sygn. p. d.: JRubczak (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Hieronim SKURPSKI (1914-2006)

102
Teka 9 ilustracji do Fraszek Jana Kochanowskiego, 1947 Nakład autorski 5 egzemplarzy.
kwasoryty, papier; 20 x 17 cm.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)

103
Zestaw 3 drzeworytów we wspólnej oprawie 1. Exlibris Mr Eduard J. J. M.Bloemen. Maria H. F. Russel
drzeworyt, papier; 10,5 x 8 cm; sygn. p. d. MS (monogram artysty).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Mojżesz KISLING (1891-1953)

104
Kawiarnia la Rotonde litografia, papier; 25,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na matrycy p. d. Kisling.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Philip James DE LOUTHERBOURG (1740-1812)

105
Sceny rycerskie - 4 kompozycje miedzioryt podmalowany akwarelą, papier; ok. 26 x 18 cm (każda, w świetle oprawy),
ok. 38 x 29 cm (wymiar każdego arkusza).
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

Władysław SKOCZYLAS (1883-1934)

106
Bójka mnichów - z cyklu: Klasztor i Kobieta - ilustracja drzeworyt, papier;
15,4 x 12 cm (odcisk płyty), 27,5 x 19,5 cm (wymiar arkusza).
estymacja: 700 - 800 zł

107
Hanusia - córka artysty, 1925 drzeworyt dwubarwny, papier; 25,8 x 18,7 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy, odbitka stanowa);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Władysław RZĄB (1910-1992)

108
Ojciec z dzieckiem linoryt, papier; 29 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rząb.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

109
Dziewczynka w kapelusiku ołówek, papier; 24,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie szkic główki dziewczynki oraz z prawej strony fantazyjna sygnatura.
estymacja: 17 000 - 21 000 zł

Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)

110
Portret dziewczynki ołówek, papier; 26 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Tadé / Makowski.
estymacja: 17 000 - 21 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

111
Powóz ołówek, papier naklejony na karton;
28,5 x 40 cm.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

112
Przejażdżka ołówek, piórko, tusz, papier; 23 x 31,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: TRybk (tuszem).
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)

113
Studia głów kobiecych ołówek, papier; 25,3 x 20,3 cm;
na odwrocie szkice krów.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

114
Kościółek w Rudawie pod Krakowem, 1905 ołówek, papier; 15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy).
estymacja: 1 500 - 1 600 zł

MARIA RITTER (1899-1976)

115
Pejzaż z chatą ołówek, akwarela, papier; 19 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M Ritterówna (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)

116
Spacer w mieście piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 21 x 29,5 cm;
sygn. p. d.: AU.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

117
Scena rodzajowa piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 29,8 x 20,8 cm;
sygn. p. d.: AU.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

119
Odpoczywająca modelka, 1913 piórko, tusz, papier; 36,5 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: WW (ołówkiem).
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

120
Dziecięce zabawy tusz, akwarela, papier; 20,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 500 zł

Tadeusz RYBKOWSKI (1848-1926)

123
Hucułka z Wiszenki, 1910 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 33 x 24,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana l. d.: Wiszenka 1910 / Tadeusz Rybkowski.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Zbigniew JASKIERSKI (1928-1969)

124
Ruiny Starego Miasta w Warszawie akwarela, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zb. Jaskierski (kredką).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

125
Sanie - Karta ze szkicownika, 1915 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 14,2 x 22,7 cm,
opisana p. d.: Kątna 15 (?, ołówkiem).
estymacja: 1 700 - 1 900 zł

J. [Józef?] KOSIŃSKI, XIX w.

126
sygn. p. d.: J. Kosiński.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

127
Józef Piłsudski akwarela, papier; 14,7 x 9 cm (w świetle passe-partout);
sygn. po prawej stronie: … (nieczytelnie).
estymacja: 1 500 - 1 900 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

128
Napoleon Bonaparte akwarela, papier czerpany; 19,3 x 14,4 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: ME (monogram wiązany).
estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Juliusz HOLZMÜLLER (1876-1932)

129
Studium trzech końskich głów, 1915 akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 25 x 31 cm;
sygn. i opis. p. d.: koledze Łaniewskiemu na pamiątkę malował Juliusz Holzmuller, Furstenfeld 10.IV.915.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

S. BRZOZOWSKI, XX w.

130
Kutry przy brzegu, 1937 akwarela, ołówek, papier; 26,7 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: S. Brzozowski 1937 (kredką).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

131
Chata nad rzeką akwarela, gwasz, papier; 24,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Juliusz Holzmuller.
estymacja: 2 600 - 3 200 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

132
Na polowaniu, 1936 gwasz, papier; 37,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper / Pochwalski / 1936. IV.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

134
Poeta, księga i Amor, 1958 gwasz, papier; 32 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. pośrodku u dołu: Kasper Pochwalski 1958.
estymacja: 2 800 - 3 500 zł

Malarz nieokreślony

136
Głowa dziewczyny farby emaliowe, porcelana; owal 5,2 x 4,2 cm (w świetle oprawy).
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 450 - 500 zł

Malarz nieokreślony

137
Beatrycze d’Este gwasz na fotografii, papier; owal 6,5 x 5 cm (w świetle oprawy);
z prawej napis: HiL.
estymacja: 350 - 400 zł

Malarz nieokreślony

138
Dama w ukwieconym kapeluszu gwasz na fotografii, papier; owal 5 x 3,7 cm (w świetle oprawy);
z prawej napis: Ruf.
estymacja: 350 - 400 zł

Malarz nieokreślony

139
Kobieta w perłach gwasz, papier; owal 8 x 6,2 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: Vanns.
estymacja: 350 - 400 zł

Malarz nieokreślony

140
Madame Lebrun gwasz na fotografii, papier; owal 4,5 x 3,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka z napisem: 07/4/50 / Mme. Lebrun / a. d. Staffeler.
estymacja: 250 - 300 zł

Malarz nieokreślony

141
Portret damy gwasz na fotografii, papier; owal 6 x 5 cm (w świetle oprawy);
z prawej napis: ALEX.
estymacja: 250 - 300 zł

Malarz nieokreślony

142
Madonna z winogronami gwasz na fotografii, papier; owal 5,5 x 4,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. g.: Minart.
estymacja: 350 - 400 zł

Malarz nieokreślony

143
Fryderyk Wielki gwasz na fotografii, papier; owal 5,8 x 5 cm (w świetle oprawy);
z prawej napis: nieczytelny.
estymacja: 350 - 400 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

144
Rozlewnia wody w Polanicy Zdroju, 1953 olej, tektura, 20 x 29 cm;
sygn. l. d.: j hrynkowski.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Angelica KAUFFMANN (1741-1807) - według

145
Scena alegoryczna - Piękno kierowane przez roztropność odrzuca dowcip gardząc nagabywaniem szaleństwa olej, blacha; 33 x 40,5 cm (owal);
Artystka wykonała kilka wersji tego obrazu nieznacznie się różniące.
estymacja: 22 000 - 25 000 zł

Wiktor KORECKI (1890-1980)

150
Stary rybak olej, tektura; 33,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WIKTOR / KORECKI.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

Zdzisław (CYAN) CYANKIEWICZ (1912-1981)

151
Portret mężczyzny olej, karton; 33 x 24 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie faksymile artysty: Cyan.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Jan KONARSKI (1850-1918)

152
Na postoju olej, karton (?) naklejony na sklejkę; 27 x 25 cm;
sygn. u dołu.: JKonarski.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Zygmunt SCHRETER (1886-1977)

153
z tyłu dedykacja: (nieczytelnie) / 22 . I . 1962.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

August QUERFURT (1696-1761) - przypisywany

154
Sceny z jeźdźcami - para obrazów olej, płótno; 26 x 32 cm (każdy);
na odwrocie, na krośnie malarskim wtórny napis dotyczący autora i tytułu obrazów.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

Irena WEISS - ANERI (1888-1981)

155
W słoneczny dzień, ok. 1935 olej, płótno; 22,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: aneri.
estymacja: 3 800 - 4 200 zł

Malarz nieokreślony, XX w.

156
Pejzaż nadmorski, ok. 1920 olej, tektura; 21 x 25 cm.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł

Malarz nieokreślony, XVIII w.

157
Portret młodego mężczyzny olej, płótno dublowane; 20,5 x 14 cm;
na odwrocie na krośnie malarskim napis: szkoła - Chodowieckiego / Wincenty hr. Potocki.
estymacja: 5 500 - 6 500 zł