Oferta
Kontakt:
Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161
Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)
Nr katalogowy158
Głowa mężczyzny w stroju krakowskim
olej, tektura; 25,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu potwierdzenie autentyczności.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Stanisław DZIEMAŃSKI (1897-1962)
Nr katalogowy160
Mont Saint-Michel, 1928
olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: ST. DZIEMAŃSKI / MT. ST. MICHEL 1928.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
estymacja: 2 000 - 2 500 zł
LUDWIGSBUR - Książęca Fabryka Porcelany
Nr katalogowy162
Cztery figurki rodzajowe - dwie ogrodniczki, żniwiarka i mężczyzna z mufką
porcelana, farby naszkliwne,
drobne ubytki w każdej figurce.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
estymacja: 5 000 - 6 000 zł
VEB SITZENDORFER PORZELLANMANUFAKTUR
Nr katalogowy165
Para muzykujących pasterzy
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
pasterka - wys. 10,5 cm, pasterz - wys. 11,5 cm.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
estymacja: 2 400 - 2 800 zł
KÖNIGLICHE PORZELLAN MANUFAKTUR (KPM)
Nr katalogowy167
Chłopiec z owocami
porcelana biała; wys. 10,5 cm, podstawa 3 x 3 cm;
sygn. kobaltem podszkl. berło, wyciski: 77, .3 , C.
estymacja: 800 - 1 000 zł
estymacja: 800 - 1 000 zł
169
Tańcząca dziewczyna
marmur (różne rodzaje); 13,5 x 10 x 7,2 cm.
koniec XX w. - pocz. XXI w.
estymacja: 500 - 600 zł
koniec XX w. - pocz. XXI w.
estymacja: 500 - 600 zł
172
Puzderko na monety
srebro, pr. 84; waga 61 g; wym.: 7 x 5 x 1,5 cm.
Prostokątne, z zaokrąglonymi narożami, z dekoracją geometryczną na całej powierzchni.
estymacja: 2 200 - 3 600 zł
estymacja: 2 200 - 3 600 zł
174
Mandaryn z parasolem
brąz złocony; wys. 14,5 cm; średnica podstawy 7,7 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł
Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)
Nr katalogowy304
Ruda
linoryt, papier; 30 x 24 cm (wymiar arkusza);
sygn. w kompozycji: MS (inicjał wiązany).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)
Nr katalogowy306
Szczyt
linoryt, papier; 24 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: "Szczyt"/linoryt/ 5/50 M. Sierpiński (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
estymacja: 1 100 - 1 300 zł
Paweł KWIEK (ur. 1951)
Nr katalogowy308
Liryka, liryka, ckliwa dynamika, angelologia i dal, 2004;
grafika komputerowa, papier, 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie sygn., dat. oraz opis (tuszem); nakład: 1/3.
estymacja: 1 500 - 1 600 zł
estymacja: 1 500 - 1 600 zł
MARIA RITTER (1899-1976)
Nr katalogowy310
Kompozycja abstrakcyjna, lata 60.-70. XX
kredka, ołówek, długopis, papier; 18 x 24 cm;
na odwrocie pieczątka: MARIA RITTER …/ NOWY SĄCZ RYNEK 2.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
estymacja: 4 000 - 5 000 zł
Tadeusz CIESIULEWICZ (1936-1997)
Nr katalogowy312
Jabłko Ewy i Robak Adama, 1992
olej, płótno; 27 x 27 cm (w świetle ramy);
sygn., dat. i opisany śr. d.: "Jabłko Ewy i Robak Adama" / "Eves apple and Adam's worm" / Tad. Ciesiulewicz / 1992.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Stefania MICHAŁOWSKA
Nr katalogowy316
Begonia, 2023
ceramika szkliwiona; 27 x 27 cm;
na odwrocie autorski podpis w kole: Stefania Michałowska / 2023 / (znak graficzny) / begonia.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
estymacja: 1 700 - 2 000 zł