Oferta

Kontakt:

Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161

Zygmunt AJDUKIEWICZ (1861-1917)

158
Głowa mężczyzny w stroju krakowskim olej, tektura; 25,5 x 19,5 cm (w świetle passe-partout);
u dołu potwierdzenie autentyczności.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

RUTKOWSKI, XX w. [Karol Juliusz RUTKOWSKI (1885-1960) ?]

159
Pejzaż z bieloną chatą olej, płótno naklejone na płytę; 25 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rutkowski.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Stanisław DZIEMAŃSKI (1897-1962)

160
Mont Saint-Michel, 1928 olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: ST. DZIEMAŃSKI / MT. ST. MICHEL 1928.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

Feliks SYPNIEWSKI (1830-1902)

161
Portret hrabiego olej, płótno naklejone na tekturę; 36 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: FS / 1856 (? data częściowo ukryta pod ramą).
estymacja: 9 000 - 11 000 zł

LUDWIGSBUR - Książęca Fabryka Porcelany

162
Cztery figurki rodzajowe - dwie ogrodniczki, żniwiarka i mężczyzna z mufką porcelana, farby naszkliwne,
drobne ubytki w każdej figurce.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

PORZELLANFABRIK L. HUTSCHENREUTHER

164
Dziewczynka z chartem porcelana, złocenia;
złocenia lekko przetarte.
estymacja: 2 000 - 2 500 zł

VEB SITZENDORFER PORZELLANMANUFAKTUR

165
Para muzykujących pasterzy porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
pasterka - wys. 10,5 cm, pasterz - wys. 11,5 cm.
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

ZAKŁADY PORCELANY STOŁOWEJ „WAŁBRZYCH”

166
Serwis do kawy z dekoracją w dmuchawce porcelana, czerń naszkliwna, dekoracja natryskiem wybieranym;
sygn. podszkl. drukiem zielenią chromu.
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

KÖNIGLICHE PORZELLAN MANUFAKTUR (KPM)

167
Chłopiec z owocami porcelana biała; wys. 10,5 cm, podstawa 3 x 3 cm;
sygn. kobaltem podszkl. berło, wyciski: 77, .3 , C.
estymacja: 800 - 1 000 zł

NYMPHENBURG - KRÓLEWSKA MANUFAKTURA PORCELANY

168
Para puttów - alegorie Wiosny (Flora) i Lata porcelana biała, dwa małe odpryski dekoracji kwiatowej w bukieciku w dłoni i na głowie (Wiosna),
niewielki ubytek końców kłosów w dłoni (Lato).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

169
Tańcząca dziewczyna marmur (różne rodzaje); 13,5 x 10 x 7,2 cm.
koniec XX w. - pocz. XXI w.
estymacja: 500 - 600 zł

171
Tabakiera w stylu art déco srebro pr. 935, wewnątrz złocenia, 9 x 5,6 x 1,2 cm, waga: 119 g;
oznaczenia: cecha austriackiego urzędu probierczego po 1922 - „1”, głowa ptaka w prawo, „W”.
estymacja: 800 - 1 100 zł

172
Puzderko na monety srebro, pr. 84; waga 61 g; wym.: 7 x 5 x 1,5 cm.
Prostokątne, z zaokrąglonymi narożami, z dekoracją geometryczną na całej powierzchni.
estymacja: 2 200 - 3 600 zł

Karol Filip MALCZ

173
Lusterko podręczne z herbem Korczak srebro próby 84 cechowane (Malcz - prostokącie, 84 - w kwadracie, orzeł dwugłowy - w kole, znak warsztatowy); dł. 14,3 cm, szer. 4,5 cm;
Warszawa.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł

174
Mandaryn z parasolem brąz złocony; wys. 14,5 cm; średnica podstawy 7,7 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 500 - 1 800 zł

Andrzej DUDEK-DÜRER (ur. 1953)

303
Sztuka butów w Wałbrzychu, 1969-2018 technika mieszana, fotografia, gniecenie, laserografia, rysunek, metal; 27 x 24,5 x 2,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: AD (monogram wiązany) 69/18.
estymacja: 5 500 - 7 000 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

304
Ruda linoryt, papier; 30 x 24 cm (wymiar arkusza);
sygn. w kompozycji: MS (inicjał wiązany).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

305
Pole linoryt, papier; 30 x 30 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisany u dołu: "Pole" 2/50 M. Sierpiński (ołówkiem).
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

306
Szczyt linoryt, papier; 24 x 30 cm (wymiar arkusza);
estymacja: 1 100 - 1 300 zł

Marek SIERPIŃSKI (1954-2014)

307
Madonna karmiąca linoryt, papier; 31 x 21 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: MS (inicjałem wiązanym w kompozycji).
estymacja: 3 000 - 3 700 zł

Paweł KWIEK (ur. 1951)

308
Liryka, liryka, ckliwa dynamika, angelologia i dal, 2004; grafika komputerowa, papier, 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie sygn., dat. oraz opis (tuszem); nakład: 1/3.
estymacja: 1 500 - 1 600 zł

Stefan ŻECHOWSKI (1912-1984)

309
Diabełek, 1937 ołówek, piórko, tusz, papier; 19 x 18 cm;
sygn. p. d.: "S Ż"/ 1937.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

MARIA RITTER (1899-1976)

310
Kompozycja abstrakcyjna, lata 60.-70. XX kredka, ołówek, długopis, papier; 18 x 24 cm;
na odwrocie pieczątka: MARIA RITTER …/ NOWY SĄCZ RYNEK 2.
estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Tadeusz CIESIULEWICZ (1936-1997)

311
Złote jabłko Ewy, 1992 olej, płótno; 27 x 27 cm (w świetle ramy);
sygn., dat. i opisany śr. d.: "Złote Jabłko Ewy" / "The golden apple of Eve" / Tad. Ciesiulewicz / 1992.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

312
Jabłko Ewy i Robak Adama, 1992 olej, płótno; 27 x 27 cm (w świetle ramy);
sygn., dat. i opisany śr. d.: "Jabłko Ewy i Robak Adama" / "Eves apple and Adam's worm" / Tad. Ciesiulewicz / 1992.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Edward MATUSZCZAK (1906-1965)

313
Jasna Góra olej, tektura fakturowana; 34 x 21,5 cm;
sygn. l. d.: Matuszczak.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

Stefania MICHAŁOWSKA

316
Begonia, 2023 ceramika szkliwiona; 27 x 27 cm;
na odwrocie autorski podpis w kole: Stefania Michałowska / 2023 / (znak graficzny) / begonia.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł

Ryszard VICHTOVSKI, XX / XXI w.

317
Stwór ceramika; wys. 19 cm;
sygn. na spodzie: R. Vichtovski.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł

Włodzimierz CIESIELSKI (ur. 1934)

318
Bez tytułu, 1967 technika własna; 28,5 x 24,5 cm;
sygn. i dat. na odwrocie p. d.: WŁODZIMIERZ / CIESIELSKI / 67.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł