Oferta
Kontakt:
Waleria Matelska
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
tel.: 663 111 161
Jan RUBCZAK (1884-1942)
Nr katalogowy101
Widok na kościół Paulinów na Skałce
akwaforta, papier; 9,5 x 9,5 cm (wymiar kompozycji),
sygn. p. d.: JRubczak (ołówkiem).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Stefan MROŻEWSKI (1894-1975)
Nr katalogowy103
Zestaw 3 drzeworytów we wspólnej oprawie
1. Exlibris Mr Eduard J. J. M.Bloemen. Maria H. F. Russel
drzeworyt, papier; 10,5 x 8 cm; sygn. p. d. MS (monogram artysty).
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Philip James DE LOUTHERBOURG (1740-1812)
Nr katalogowy105
Sceny rycerskie - 4 kompozycje
miedzioryt podmalowany akwarelą, papier; ok. 26 x 18 cm (każda, w świetle oprawy),
ok. 38 x 29 cm (wymiar każdego arkusza).
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Nr katalogowy107
Hanusia - córka artysty, 1925
drzeworyt dwubarwny, papier; 25,8 x 18,7 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy, odbitka stanowa);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł
Tadeusz MAKOWSKI (1882-1932)
Nr katalogowy109
Dziewczynka w kapelusiku
ołówek, papier; 24,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout);
na odwrocie szkic główki dziewczynki oraz z prawej strony fantazyjna sygnatura.
estymacja: 17 000 - 21 000 zł
estymacja: 17 000 - 21 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy111
Powóz
ołówek, papier naklejony na karton;
28,5 x 40 cm.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
28,5 x 40 cm.
estymacja: 1 000 - 1 200 zł
Piotr MICHAŁOWSKI (1800-1855)
Nr katalogowy113
Studia głów kobiecych
ołówek, papier; 25,3 x 20,3 cm;
na odwrocie szkice krów.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
na odwrocie szkice krów.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
MARIA RITTER (1899-1976)
Nr katalogowy115
Pejzaż z chatą
ołówek, akwarela, papier; 19 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M Ritterówna (ołówkiem).
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
Antoni UNIECHOWSKI (1903-1976)
Nr katalogowy117
Scena rodzajowa
piórko, tusz, tusz lawowany, papier; 29,8 x 20,8 cm;
sygn. p. d.: AU.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
sygn. p. d.: AU.
estymacja: 1 700 - 2 000 zł
Nr katalogowy120
Dziecięce zabawy
tusz, akwarela, papier; 20,5 x 28,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
sygn. p. d.: WW (ołówkiem).
estymacja: 4 000 - 4 500 zł
Zbigniew JASKIERSKI (1928-1969)
Nr katalogowy124
Ruiny Starego Miasta w Warszawie
akwarela, papier; 28,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zb. Jaskierski (kredką).
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
estymacja: 1 600 - 1 900 zł
J. [Józef?] KOSIŃSKI, XIX w.
Nr katalogowy126
Przed karczmą, ok. 1890?
akwarela, papier; 16 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: J. Kosiński.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
sygn. p. d.: J. Kosiński.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy128
Napoleon Bonaparte
akwarela, papier czerpany; 19,3 x 14,4 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: ME (monogram wiązany).
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
estymacja: 1 000 - 1 500 zł
S. BRZOZOWSKI, XX w.
Nr katalogowy130
Kutry przy brzegu, 1937
akwarela, ołówek, papier; 26,7 x 37 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: S. Brzozowski 1937 (kredką).
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Kasper POCHWALSKI (1899-1971)
Nr katalogowy132
Na polowaniu, 1936
gwasz, papier; 37,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Kasper / Pochwalski / 1936. IV.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
estymacja: 3 000 - 3 600 zł
Malarz nieokreślony
Nr katalogowy136
Głowa dziewczyny
farby emaliowe, porcelana; owal 5,2 x 4,2 cm (w świetle oprawy).
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 450 - 500 zł
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 450 - 500 zł
Malarz nieokreślony
Nr katalogowy138
Dama w ukwieconym kapeluszu
gwasz na fotografii, papier; owal 5 x 3,7 cm (w świetle oprawy);
z prawej napis: Ruf.
estymacja: 350 - 400 zł
z prawej napis: Ruf.
estymacja: 350 - 400 zł
Malarz nieokreślony
Nr katalogowy140
Madame Lebrun
gwasz na fotografii, papier; owal 4,5 x 3,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka z napisem: 07/4/50 / Mme. Lebrun / a. d. Staffeler.
estymacja: 250 - 300 zł
estymacja: 250 - 300 zł
Malarz nieokreślony
Nr katalogowy142
Madonna z winogronami
gwasz na fotografii, papier; owal 5,5 x 4,5 cm (w świetle oprawy);
napis l. g.: Minart.
estymacja: 350 - 400 zł
napis l. g.: Minart.
estymacja: 350 - 400 zł
Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)
Nr katalogowy144
Rozlewnia wody w Polanicy Zdroju, 1953
olej, tektura, 20 x 29 cm;
sygn. l. d.: j hrynkowski.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
sygn. l. d.: j hrynkowski.
estymacja: 3 500 - 4 000 zł
Wiktor KORECKI (1890-1980)
Nr katalogowy150
Stary rybak
olej, tektura; 33,5 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WIKTOR / KORECKI.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
estymacja: 3 000 - 3 500 zł
Jan KONARSKI (1850-1918)
Nr katalogowy152
Na postoju
olej, karton (?) naklejony na sklejkę; 27 x 25 cm;
sygn. u dołu.: JKonarski.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
sygn. u dołu.: JKonarski.
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
August QUERFURT (1696-1761) - przypisywany
Nr katalogowy154
Sceny z jeźdźcami - para obrazów
olej, płótno; 26 x 32 cm (każdy);
na odwrocie, na krośnie malarskim wtórny napis dotyczący autora i tytułu obrazów.
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
estymacja: 9 000 - 11 000 zł
Malarz nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy156
Pejzaż nadmorski, ok. 1920
olej, tektura; 21 x 25 cm.
estymacja: 1 200 - 1 500 zł
estymacja: 1 200 - 1 500 zł