847
Lampa na biurko, elektryczna, z figurką kobiety kompozycja metali, szkło; wys. 57 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w. - powtórzenie późniejsze.
estymacja: 2 600 - 3 000 zł

Firma ÉMILE GALLÉ (1846-1904)

848
Lampa wisząca z amplą szkło bezbarwne, powlekane; matowane, barwniki proszkowe, brąz; średnica 40 cm.
Francja, Nancy, pocz. XX w.
estymacja: 19 000 - 22 000 zł

849
Żyrandol 6-świecowy, neo-empirowy, elektryczny brąz patynowany i złocony; średnica całości 58 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

850
Żyrandol secesyjny z liśćmi kasztanowca brąz złocony, szkło; wys. 81 cm; rozpiętość ramion 61 cm.
Polska (?), pocz. XX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

851
Żyrandol 5-świecowy, elektryczny mosiądz, brąz, szkło marmurkowe, średn. kloszy 21,5 cm; wys. 60 cm;
Francja, ok. 1910-1920.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

852
Kandelabr trzyświecowy brąz patynowany i złocony, marmur; wys. 41 cm.
Francja?, 2 poł. XIX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY

853
Lampa w manierze I Cesarstwa brąz złocony i patynowany; wys. 53,5 cm (z oprawkami 73 cm);
Warszawa, pocz. XX w.
estymacja: 16 000 - 18 000 zł

854
Lustro ścienne, owalne rama drewniana, złocona, tafla lustrzana; 91 x 117 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

855
Para kinkietów w manierze III Cesarstwa brąz złocony, tworzywo sztuczne; wys. 60 cm; szer. 35 cm.
Europa Zachodnia, XX w.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

856
Para kolumn - postumentów rokokowych drewno, snycerka; biały marmur; wys. 128 cm; szer. 50 cm; głęb. 50 cm;
Europa Zachodnia, XIX w.
estymacja: 20 000 - 24 000 zł

901
Sekretera w stylu barokowym konstrukcja - sosna, 210,5 x 109 x 66 cm.
konstrukcja - Austria lub Niemcy Południowe, poł. XVIII wieku.
estymacja: 47 000 - 55 000 zł

902
Lustro stojące w stylu secesji geometrycznej buczyna barwiona na mahoń, 209 x 97 x 25,5 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

903
Szafa w stylu secesji geometrycznej dębina, sosna, szkło, mosiądz, 187,5 x 126 x 50,5 cm.
Europa Zachodnia (Belgia?), 1 ćw. XX w.
estymacja: 3 300 - 4 000 zł

904
Fotel w stylu rokoka angielskiego orzech, 101 x 62 x 61,5 cm.
Europa Zachodnia (Anglia?), poł. XVIII w. i 2 poł. XIX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

905
Stolik pomocniczy w stylu biedermeierowskim fornir - mahoń, konstrukcja - sosna, okucia - mosiądz; 78,4 x 80,8 x 53,4 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

906
Szafka w stylu neobarokowym drewno bejcowane na czarno, 106,5 x 76,3 x 30,5 cm;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
estymacja: 5 200 - 6 000 zł

907
Szafka w stylu mebli z okresu II Cesarstwa mahoń, mosiądz, marmur, 109,5 x 85,5 x 42 cm.
Europa Zachodnia (Francja?), lata 70. XIX w.
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

908
Stolik pomocniczy w stylu rokokowym palisander, dębina, intarsje - brzoza barwiona, 76,5 x 68 x 46 cm.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

909
Stolik pomocniczy w stylu barokowym orzech, sosna, jawor, 84,3 x 72,5 x 49,3 cm.
Europa Środkowa, poł. XVIII w.
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

910
Toaletka w stylu art déco, z kompletu do sypialni całość fornirowana okleiną z czeczoty brzozowej; 191 x 131 x 29,5 cm.
Europa Środkowa, ok. 1930.
estymacja: 1 000 - 1 300 zł

911
Stół w stylu klasycystycznym mahoń; 74 x śr. 110 cm, 3 wkłady 50 x 110 cm;
Europa Zachodnia, Anglia (?), pocz. XX w.
estymacja: 3 000 - 3 500 zł