Thomas DUB (czynny 1839-1889)

730
Solniczka srebro próby 13 cechowane; wys. 7 cm, waga 66 g.
Wiedeń, 1859.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

731
Cukiernica skrzynkowa srebro próby 13 cechowane; wys. 10,5 cm; waga 393 g.
Wiedeń, 1840.
estymacja: 2 900 - 3 500 zł

801
Pierścionek z szafirem szafir cejloński + 69 szt. diamentów; złoto pr. 0.750, masa całkowita 5.640 g, rozm. pierścionka 12.
estymacja: 30 000 - 36 000 zł

802
Brosza z opalami 2 szt. opali brazylijskich + 20 szt. diamentów; złoto pr.0.750, masa całkowita 7.790 g.
estymacja: 9 000 - 10 000 zł

803
Bransoleta z rubinami 3 szt. naturalnych rubinów w otoczeniu 151 szt. pereł; złoto pr.0.585, masa całkowita 23.470 g.
Wiedeń, 1890-1900.
estymacja: 19 000 - 21 000 zł

804
Pierścionek ze szmaragdem prostokątny szmaragd + 12 szt. brylantów; złoto pr. 0.750, masa całkowita 6.140 g, rozm. pierścionka 15.5
estymacja: 15 000 - 18 000 zł

805
Naszyjnik ze szmaragdami 12 szt. szmaragdów oraz diament; złoto pr. 0.750, zapięcie złoto pr. 0.585, masa całkowita 19.820 g.
estymacja: 17 000 - 19 000 zł

806
Pierścionek z szafirem szafir Sri Lanka + 16 szt. brylantów; złoto pr. 0.585, masa całkowita 4.000 g, rozm. pierścionka 15
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

807
Kolczyki z rubinami 30 szt. rubinów + 22 szt. diamentów; złoto pr. 0.750, masa całkowita 4.690 g.
okres międzywojenny.
estymacja: 17 000 - 19 000 zł

808
Pierścionek z diamentami 17 szt. diamentów koloru szampańskiego oraz 61 szt. diamentów w szlifie 8/8; złoto pr. 0.585, masa całkowita 7.800 g.
estymacja: 5 700 - 6 700 zł

809
Kolczyki z perłami 2 szt. pereł oraz 2 szt. brylantów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 7.390 g.
estymacja: 15 000 - 17 000 zł

810
Pierścionek z brylantami forma obrączki w stylu Cartier, wysadzanej 31 szt. brylantów;
złoto pr. 0.750, masa całkowita 8.190 g, rozm. pierścionka 10.
estymacja: 6 200 - 7 000 zł

811
Pierścionek z diamentami 3 szt. rzędowo ułożonych diamentów, ornament roślinny z czarną emalią złotniczą, złoto pr.0.585, masa całkowita 6.350 g.
estymacja: 5 300 - 6 000 zł

812
Pierścionek z monetą forma sygnetu vintage z okolicznościową monetą ku pamięci Johna F. Kennedy’ego,
złoto pr. 0.900 i 0.585; masa całkowita 3.640 g.
estymacja: 3 200 - 3 800 zł

813
Wisior z cameą popiersie kobiety rzeźbione na okrągłej muszli osadzone w dekoracji jubilerskiej;
złoto pr. 0.750, łańcuszek złoto pr. 0.585.
estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Stanisław SZUKALSKI ( 1893-1987) - projekt

814
Moneta 100 zł z wizerunkiem Mikołaja Kopernika metal, średnica 3,5 cm.
Polska, 1925.
estymacja: 25 000 - 30 000 zł

815
Puzderko z herbem Lubicz hr. Orłowskich brąz złocony; średnica 6 cm; wys. 2 cm.
Polska, Warszawa, I poł. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

816
Przycisk na biurko z herbem Lubicz marmur, brąz złocony, srebro; 14 x 10,5 cm (całość);
Polska, okres międzywojenny.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

817
Pieczęć Inspektora Kontroli Skarbowej II RP mosiądz; średnica 3,5 cm; wys. 1,5 cm.
Polska, Warszawa, 1927-1939.
estymacja: 1 100 - 1 200 zł

818
Zestaw 6 koziołków - podstawek pod sztućce - i kubek z herbem rodziny Kettler - Koziołki: srebro (?) złocone; szer. 7,5 cm;
- Kubek: srebro, wew. złocone wys. 4,5 cm;
Niemcy, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 400 zł

819
Tłok pieczętny z gmerkiem monogramowym „SM” brąz; wys. 2,8 cm; pole pieczętne: 1 x 0,58 cm (owal).
Europa Środkowa, XVII w.
estymacja: 1 300 - 1 500 zł

820
Tłok pieczętny z herbem Pogonia srebro złocone pr. 800, stal, kryształ, wys. 10 cm;
Polska - Niemcy, k. XIX w.
estymacja: 3 700 - 4 200 zł

821
Garnitur na biurko w stylu art déco marmur, metal, drewno, szkło, tkanina filcowa; ekrytuar i suszka;
Europa Zachodnia, lata 30. XX w.
estymacja: 1 400 - 1 600 zł

Firma BRACIA ŁOPIEŃSCY

822
Przycisk do papieru brąz złocony; filc; 7 x 15 x 7,5 cm.
Polska, Warszawa, 1 ćw. XX w.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

823
Portret kobiecy z profilu - płaskorzeźba brąz; 13 x 17,5 cm.
Europa Zachodnia?, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 800 zł

824
Kobieta w gorsecie - dziadek do orzechów brąz (?), odlew srebrzony; podstawa drewniana; wys.27,5 cm (całość).
Francja, k. XIX w.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

825
Garnitur na biurko cyna, drewno; w składzie: ekrytuar i suszka;
Niemcy?, pocz. XX w.
estymacja: 1 200 - 1 400 zł

826
Figura myśliwego - przycisk na biurko brąz, podstawa z marmuru; wys. całości 13 cm; podstawa 7 x 7 cm.
Europa Środkowa, XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

KUSA, odlewnia żeliwa i brązu

827
Szkatułka ażurowa żeliwo, odlew; wys. 9 cm, szer. 14,5 cm, głęb. 10 cm.
Rosja, Kusa, Ural Południowy, pocz. XX w.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Wytwórnia WMF - WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK

828
Wizytownik secesyjny cyna; 32 x 26 cm.
Niemcy, Geislingen, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

829
Para ciupag zakopiańskich drewno, mosiądz, dł. 89 cm i 62 cm.
Polska, Zakopane, pocz. XX w.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

830
Zestaw do gier w drewnianej kasecie z kluczykiem drewno, brąz, mosiądz, miedź; wys. 14 cm, szer. 34,5 cm, głęb. 25 cm.
Europa Zachodnia?, XIX/XX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

831
Szabla francuska oficera marynarki wojennej, w pochwie (wg wzoru 1854) stal, brąz, mosiądz, drewno, skóra, sznur i taśma pasmanteryjna;
Francja, XIX/XX w. (do czasów III Republiki).
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

832
Para pistoletów kapiszonowych, pojedynkowych drewno, stal, mosiądz; grawerunek; dł. całk. 42 cm.
Belgia?, Liege?, ok. 1830.
estymacja: 7 500 - 8 500 zł

833
Para lichtarzy brąz patynowany i złocony; wys. 27 cm.
Europa Zachodnia, Francja?, k. XIX w.
estymacja: 3 800 - 4 600 zł

834
Zegar kominkowy z puttem brąz złocony i patynowany; wys. 35 cm; szer. 34 cm; głęb. 17 cm.
Francja, 2 poł. XIX w.
estymacja: 7 500 - 9 000 zł

835
Mapa układu słonecznego miedzioryt kolorowany, papier; 38,5 x 52 cm (odcisk płyty).
Francja, 1761.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

Joannes JANSSONIUS (1588-1664)

836
Mapa Księstwa Wrocławskiego z planem Wrocławia miedzioryt kolorowany, 39,5 x 49 cm (odcisk płyty).
na odwrocie opis w jęz. niderlandzkim. Amsterdam, 1639.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

837
Ikona - Prazdniki tempera na desce, podkład kredowo - gipsowy, srebrzenia; 53,5 x 38 x 2,5 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 4 200 - 5 000 zł

838
Ikona - Matka Boża Tychwińska olej, deska, dwukolorowy plusz (tło i szaty), zdobienia perełkami, wielobarwnymi szkiełkami różnej wielkości; 34,7 x 24 x 2,3 cm.
Ukraina, pocz. XX w.
estymacja: 2 200 - 2 500 zł

839
Ikona - Prazdniki tempera na desce, podkład kredowo - gipsowy, złocenia; 31,5 x 26,7 x 2 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

840
Ikona Matki Bożej "Ukój Mój Smutek" tempera na desce, podkład kredowo - gipsowy, srebrzenia; 32,2 x 26,5 x 2,7 cm.
Rosja, XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

841
Ikona - Chrystus Pantokrator, w kiocie tempera na desce, koszulka mosiężna, tłoczona, złocona, kiot drewniany, szkło, złocenia; wymiary całości: 44 x 23,7 x 7,5 cm.
Rosja XIX/XX w.
estymacja: 3 700 - 4 300 zł

842
Ikona - Matka Boska z Dzieciątkiem, w kiocie tempera na desce, koszulka mosiężna, tłoczona, złocona, wymiary całości: 30,5 x 21,5 x 6,5 cm.
Rosja XIX/XX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł

843
Ikona - Maria Magdalena, w kiocie tempera na desce, całość ujęta w dekoracyjną, drewnianą, oszkloną skrzynię częściowo złoconą; wymiary całości: 44,5 x 38,5 x 10,5 cm.
Rosja XIX/XX w.
estymacja: 4 800 - 5 600 zł

844
Mandaryn z parasolem brąz złocony; wys. 14,5 cm; średnica podstawy 7,7 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
estymacja: 1 600 - 1 900 zł

845
Miniaturowa konsolka empirowa brąz złocony, porcelana, emalia, szkło; wys. 11 cm; szer. 13 cm; głęb. 13 cm.
Francja, XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 400 zł

846
Lampka na biurko, elektryczna metal (mosiądz), szkło; wys. 27 cm; dł. 34 cm; szer. 21,5 cm.
Europa Środkowa, ok. 1915.
estymacja: 1 300 - 1 600 zł