12 października 2022

Aukcja: 12 października 2022 (środa), godz. 18.00

Obiekty można obejrzeć w Salonie Aukcyjnym
przy ul. Karowej 31 w Warszawie
od poniedziałku do piątku, w godzinach 11.00 -19.00

Zapraszamy do zwiedzania wystawy online:
LINK DO WIRTUALNEGO SPACERU

Kontakt w sprawie obiektów oraz ofert:

Natalia Hadrych:
tel.: 669 222 259
e-mail: n.hadrych@rempex.pl

Monika Wiśniewska
tel.: 607 722 744
e-mail: rempex@rempex.com.pl

ZOBACZ REGULAMIN AUKCJI

Bolesław DYBCZYŃSKI (1887- 1955)

49
Szałas w górach, 1949 olej, płótno; 46 x 63,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: B. Dybczyński 1949 r.
estymacja: 1 900 - 2 300 zł

Autor nieokreślony, XX w.

50
Widok na kościół olej, płótno;
30 x 40 cm.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Konstantin Ivanovich GORBATOV (1876-1945) - ?

51
Pejzaż z kózką, 1921? olej, płótno naklejone na tekturę; 16, 5 x 22 cm;
sygn. i dat. l. d.: KGorbatow 1921 (? słabo czytelnie, cyrylicą).
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Eugeniusz NIECZUJA-URBAŃSKI (1877-1955)

52
Las zimą olej, tektura; 49,5 x 35 cm;
sygn. p. d.: E. Urbański de Nieczuja
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

53
Pejzaż wiosenny, 1947 olej, płótno; 48 x 59,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1947 / Kasper Pochwalski
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Wlastimil HOFMAN (1881-1970)

54
Portret eleganckiej pani, 1953 olej, sklejka; 43 x 36,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil / Hofman / 953
estymacja: 12 000 - 14 000 zł
Cena sprzedaży 12 000 zł

Ludomir SZPADKOWSKI (1855-1908)

55
Portret mężczyzny olej, płótno; 51 x 39 cm;
sygn. l. d.: Ludomir / Szpadkowski.
estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Kasper POCHWALSKI (1899-1971)

56
Portret kobiety, 1950 olej, płótno; 73 x 52 cm;
sygn. i dat. l. g.: Kasper Pochwalski / XI.1950
estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Jarosław DĄBROWIECKI (1904 - ?)

57
Portret kobiety, 1953 olej, płótno; 48 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: JAR. Dąbrowiecki / 953
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Włodzimierz BŁOCKI (1885-1921)

58
Portret mężczyzny, 1911 olej, płótno; 85 x 73 cm;
sygn. i dat. p. g.: WBłocki. 911
estymacja: 10 000 - 12 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Franciszek REMBERTOWSKI, XIX / XX w.

59
Portret dziewczynek pastel, papier; 33,5 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Rembertowski
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Michał ICHNOWSKI (1857-1915)

60
Skrzypaczka pastel, papier; 45,5 x 61,5 cm;
sygn. l. g.: M.Ichnowski
estymacja: 7 000 - 8 000 zł

Jan STYKA (1858-1925) - przypisywany

61
u dołu po prawej opis: 19/11 881. / Rzym
estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Paul WEIMANN (1867-1945)

62
Pejzaż z rzeką olej, płótno; 56 x 80,5 cm;
sygn. l. d.: P. Weimann
estymacja: 6 500 - 7 500 zł

Johann Georg Arnold GRÄBONE (1896-1982)

63
Morze olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: Arnold Grabone (ryta w warstwie malarskiej).
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Mieczysław BIESZCZANIN (1910-1968)

64
Pejzaż nadmorski olej, płótno; 63,5 x 74 cm;
sygn. p. d.: Mieczysław Bieszczanin.
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef MULARCZYK (1916 - ?)

65
Port w Łebie, 1977 olej, płótno; 39 x 47 cm;
sygn. i dat. l. d.: J. MULARCZYK 77
estymacja: 2 000 - 2 400 zł
Cena oferowana 1 800 zł

Jan RUBCZAK (1884-1942)

66
Samotne drzewo akwarela, papier; 32,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jan Rubczak
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Teofil KWIATKOWSKI (1809-1891)

67
Pejzaż nadwodny, 1842 akwarela, papier; 21,5 x 31 cm;
sygn. i dat. p. d. T. Kwiatkowski 1842
estymacja: 5 300 - 6 300 zł

Tadeusz NARTOWSKI (1892-1971)

68
Pejzaż z wiejską chatą, 1944 akwarela, papier; 48,5 x 69 cm;
sygn. i dat p. d.: Nartowski / 44.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Wilhelm TRÜBNER (1851-1917)

69
Pejzaż z mokradłami, 1880 akwarela, papier; 20 x 30 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: W. Trubner 1880.
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Miron DUDA (1893-1950)

70
Pejzaż z aleją drzew akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier podklejony na karton; 25,8 x 34,7 cm;
sygn. p. d.: M. Duda
estymacja: 2 000 - 2 400 zł

Józef ROJKOWSKI, XX w.

71
Zimową porą, 1952 olej, płótno; 60 x 72,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Rojkowski Józef 1952.
estymacja: 2 200 - 2 600 zł

Ludwik REMER (1888-1979)

72
Pejzaż zimowy akwarela, papier; 20 x 29,5 cm;
sygn. l. d.: L. Remer.
estymacja: 700 - 900 zł
Cena sprzedaży 700 zł

Zenon KONONOWICZ (1903-1971)

73
Akt siedzącej tyłem olej, płótno, 63,5 x 98,5 cm;
sygn. p. d.: Z Kononowicz
estymacja: 23 000 - 26 000 zł
Cena sprzedaży 24 000 zł

Seweryn SZRAJER (1899-1947)

74
Akt kobiety olej, płótno dublowane; 50 x 61 cm;
sygn. przy prawej krawędzi, po środku: Sw Szrajer
estymacja: 6 800 - 8 000 zł

Alexander Alexandrovicz OSMERKIN (1892-1953)

75
Akt kobiety olej, płótno; 50,5 x 70 cm;
nie sygn.
estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Jan CHRZAN (1905-1993)

76
Akt leżącej kobiety olej, tektura; 63 x 80 cm;
sygn. p. d.: J. CHRZAN
estymacja: 2 700 - 3 200 zł

Stanisław ŻURAWSKI (1889-1976)

77
Półakt kobiety na tle pejzażu olej, tektura; 68 x 49 cm;
sygn. l. d.: St. Żurawski
estymacja: 7 300 - 8 800 zł
Cena oferowana 6 800 zł

Czesław RZEPIŃSKI (1905-1995)

78
Pejzaż miejski - Widok z okna olej, płótno; 61,5 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: Rzepiński
estymacja: 9 500 - 11 000 zł

Marek SZAPIRO (1884-1941)

79
Pejzaż wiejski olej, płótno; 40,5 x 50 cm;
sygn. l. d. M.Szapiro
estymacja: 4 500 - 5 500 zł

Jan HRYNKOWSKI (1891-1971)

80
Pejzaż z południowej Francji, 1930 olej, płótno; 46,5 x 55,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: JHrynkowski 930 (inicjał wiązany)
estymacja: 6 600 - 8 000 zł
Cena sprzedaży 13 000 zł

Wawrzyniec CHOREMBALSKI (1888-1965)

81
Kościoły Nowego Miasta w Warszawie olej, karton naklejony na tekturę; 25,5 x 33 cm; sygn. p. d.: W. Chorembalski
estymacja: 2 400 - 2 800 zł

Carl MOLL (1861-1945)

82
Pejzaż z zabudowaniami, 1907 gwasz, papier;
23 x 15,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: C. Moll 1907

estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Autor nieokreślony, XX w.

83
Wawel, 1923 olej, tektura; 38,5 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: SMün...ich (? słabo czytelnie) / 1923.
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Stanisław Ignacy Poraj FABIJAŃSKI (1865-1947)

84
W Krakowie - nokturn pastel, tektura; 48 x 32 cm;
sygn. l. d.: St. Poraj Fabijański
estymacja: 3 200 - 3 800 zł
Cena oferowana 3 000 zł

Janusz KOTARBIŃSKI (1890-1940)

85
Góral, 1926 olej, tektura; 45,5 x 64 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Janusz Kotarbiński - Zakopane - 1926
estymacja: 8 300 - 10 000 zł

Antoni GAWIŃSKI (1876-1954)

86
Dziewczyna w chuście olej, płótno; 50,5 x 36 cm;
sygn. l. d.: AG
estymacja: 5 700 - 6 800 zł

Stanisław GÓRSKI (1887-1955)

87
Góral z fajką na tle Tatr pastel, papier; 49 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St. Górski
estymacja: 4 000 - 4 800 zł

Eugenia MARCINKOWSKA-BRYKNER (1892-1969)

88
Sołtys olej, płótno; 80 x 64 cm;
sygn. p. d.: E.Marcinkowska
estymacja: 5 400 - 6 400 zł

Kazimierz BIEŃKOWSKI (1838-1918)

89
Pejzaż górski, 1895 olej, płótno dublowane; 30 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kazim. Bieńkowski / 1895.
estymacja: 4 000 - 4 800 zł
Cena oferowana 3 800 zł

Jan BOCHEŃSKI (1888-1944)

90
Zagroda, 1922 olej, tektura; 32 x 40 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Bocheński / 1922
estymacja: 5 000 - 6 000 zł

Henryk PLICH (1904-1986)

91
Pejzaż letni olej, płótno,
56 x 68,5 cm;
sygn. l. d.: H. Plich / 28

estymacja: 3 500 - 4 000 zł

William SMITH-COLLINGWOOD (1815-1887)

92
Żniwa akwarela, papier; 21 x 34,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Collingwood Smith
estymacja: 3 500 - 4 000 zł

Stanisław KOPYSTYŃSKI (1893-1969)

93
Pejzaż ze snopami olej, tektura; 23,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Kopystyński (ołówkiem).
estymacja: 3 000 - 3 600 zł

Stanisław KAMOCKI (1875-1944)

94
Ławeczka pod drzewem olej, tektura; 33,5 x 45 cm
na odwrocie nalepka z napisem: Stanisław / Kamocki
estymacja: 9 500 - 11 000 zł
Cena oferowana 9 000 zł

Autor nieokreślony, XX w.

95
Pejzaż z mokradłami olej, sklejka; 35 x 51 cm;
sygn. p. d.: F. D… (dalej nieczytelnie).
estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Autor nieokreślony, XIX w.

96
Pejzaż z przydrożnym krzyżem, 1897? olej, płótno; 55 x 39,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: ... Bzowicz / 97 (? słabo czytelnie).
estymacja: 2 700 - 3 200 zł