Blisko 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!
20 września 2022, godz. 17:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie
wystawa przedaukcyjna:
15.09 (czwartek): 11:00 - 19:00
16.09 (piątek): 11:00 - 19:00
19.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
20.09 (wtorek): 11:00 - 17:00
Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.
Bolesław CYBIS (1895-1957)
Nr katalogowy1
„Teka Folio One of American Indian Drawin”
litografia barwna, papier; 55 x 43 cm (wymiary kompozycji każdej pracy);
sygn. na kamieniu l. d.: B. Cybis;
Hanna RUDZKA-CYBISOWA (1897-1988)
Nr katalogowy3
Akt stojący, lata 20. XX w.
ołówek, papier; 26,5 x 21,5 cm;
sygn. p. d.: H. R.
sygn. p. d.: H. R.
Andrzej MIERZEJEWSKI (1915-1982)
Nr katalogowy5
Przy stole
pastel, papier; 98,5 × 68,5 cm (w świetle oprawy);
Pochodzenie: Kolekcja żony artysty-Aleksandry Mierzejewskiej.
Jacques ZUCKER - Jakub CUKIER (1900-1981)
Nr katalogowy7
Dziewczyna
olej, papier; 17,5 x 11,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: J. ZUCKER.
sygn. p. g.: J. ZUCKER.
Jean LAMBERT-RUCKI (1888-1967) - ?
Nr katalogowy9
W fabryce, 1920
olej, płótno; 38 x 46 cm;
napis (autorski?) słabo czytelny na odwrocie: Lambert-Rucki / ... / 20.
Antoni PIOTROWSKI (1853 -1924 )
Nr katalogowy11
Panna młoda, przełom XIX i XX w.
akwarela, gwasz, ołówek, papier; 26,5 x 19 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: A Piotrowski.
sygn. l. d.: A Piotrowski.
Artysta nieokreślony, pocz. XIX w.
Nr katalogowy13
Chrystus na krzyżu
olej, płótno naklejone na deskę; 79 x 58 cm.
Czesław WIERUSZ-KOWALSKI (1882-1984)
Nr katalogowy15
Motyw w parku
olej, płótno naklejone na deskę; 27 x 35,5 (w świetle oprawy).
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.
Artysta nieokreślony, XIX w.
Nr katalogowy17
Pejzaż ze sztafażem
olej, płótno; 46 x 65 cm;
sygn. p. d. nieczytelna.
sygn. p. d. nieczytelna.
Zdzisław BEKSIŃSKI (1929-2005)
Nr katalogowy19
Bez tytułu
grafika cyfrowa, papier; 39 x 27,5 cm (wymiar w świetle passe-partout);
sygn. odręcznie pisakiem u dołu: Beksiński.
Paulina OŁOWSKA (ur. 1976)
Nr katalogowy21
Bez tytułu, 2009
giclée, papier, 28,5 x 20,7 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany na odwrocie: Paulina Ołowska / 38/50 2009.
Paweł PIERŚCIŃSKI (1938-2017)
Nr katalogowy23
Krajobraz II, z cyklu: Portret Ziemi Kieleckiej, 1976
fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 39 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie pieczątka fotografika oraz odręczna opis oraz dat.
Eustachy KOSSAKOWSKI (1925-2001)
Nr katalogowy25
Fotografia rzeźby autorstwa Augusta Zamoyskiego
fotografia czarno-biała, brom, papier fotograficzny; 28,5 x 20,5 cm;
na odwrocie nalepka autorska.
na odwrocie nalepka autorska.
Stanisław FIJAŁKOWSKI (1922-2020)
Nr katalogowy27
Bez tytułu
linoryt, papier; 35,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: S. Fijałkowski.
Edward DWURNIK (1943-2018)
Nr katalogowy29
Kontrabasista, 2017
akryl, płótno; 18 x 13,5 cm;
sygn. i dat. u góry: 2017 E. DWURNIK;
Jerzy GRABOWSKI (1933-2004)
Nr katalogowy31
Magiczny kwadrat chiński
długopis czerwony, niebieski, flamastry, ołówek, kredki, papier; 29,7 x 21 cm;
Stanisław Jerzy SUDER (1951-2015)
Nr katalogowy33
Kwiaty
olej, płótno; 73 x 61,5 cm;
sygn. p. d.: S. J. Suder.
sygn. p. d.: S. J. Suder.
Aleksander ŻURAKOWSKI (1872-1978)
Nr katalogowy35
Józef Chełmoński
gips, wys. 84 cm;
praca pochodzi ze spuścizny po artyście.
Bolesław BIEGAS (1877-1954)
Nr katalogowy37
Kobieta z woalem, 1920
mosiądz srebrzony; 10 x 7 x 5 cm;
sygn. na podstawie: B. Biégas;
Michel - Clodion CLAUDE (1738-1814) - według
Nr katalogowy39
Odurzeni winem - Para bachiczna
brąz, odlew patynowany, marmur biały i czarny; wys. 56,5 cm, szer. 31 cm, głęb. 23 cm.
Francja, oryginał 1780-1790, odlew 2 poł. XX w.
DELFT
Nr katalogowy41
Para donic zdobionym bukietami kwiatów
fajans, nadruk podszkliwny; 20 x 24 x 24 cm;
sygn. na spodzie: ROYAL SPHINX MAASTRICHT / MADE IN HOLLAND / DELFTS;
43
Szklanica w stylu biedermeier
szkło warstwowe (bezbarwne, kobaltowe), szlifowane, złocenia, farba emaliowa; 11,5 x 9 x 9 cm;
Śląsk?, Czechy?, ok. poł. XIX w.
45
Naczynie na musztardę z łyżeczką dobieraną
naczynie: srebro próby 1(950)cechowane (cecha państwowa z próbą, L/DUPRE w rombie), szkło bezbarwne; 13,5 x 12 x 7 cm;
łyżeczka: srebro cechowane pr. 800