Blisko 300 obiektów w cenach wywoławczych 50 – 1000 zł!
20 września 2022, godz. 17:00
w siedzibie Domu Aukcyjnego Rempex
ul. Karowa 31 w Warszawie
wystawa przedaukcyjna:
15.09 (czwartek): 11:00 - 19:00
16.09 (piątek): 11:00 - 19:00
19.09 (poniedziałek): 11:00 - 19:00
20.09 (wtorek): 11:00 - 17:00
Kontakt w sprawie zleceń aukcyjnych i szerszych informacji o obiektach:
Waleria Matelska: tel. 663 111 161
e-mail: kolekcjoner@rempex.pl
Zlecenia telefoniczne przyjmujemy przy licytacji powyżej 1 000 pln.
51
Lustro prostokątne
drewno, gipsatura, złocenie; 94 x 81,5 x 7 cm;
tafla lustrzana fazowana;
tafla lustrzana fazowana;
53
Żyrandol art déco
metal niklowany, szkło mleczne; 55 x 32 x 33 cm (z kloszami);
Polska?, 2 ćw. XX w.
Polska?, 2 ćw. XX w.
57
Stół karciak ze składanym blatem w stylu Ludwika Filipa
drewno; 79 x 89 x 44cm (po złożeniu);
1 poł. XX w.
1 poł. XX w.
59
Para szafek nocnych art déco
drewno, okleina (czeczota); 43,5 x 39,5 x 39,5 cm;
około 1930.
około 1930.
101
Zestaw 4 archiwalnych fotografii z Włoch
offset, papier; 28,5 x 39 cm (w świetle oprawy).
C. JUESTI (?), XX w.
Nr katalogowy103
Odpoczynek żołnierzy - w hołdzie Giovanniemu Fattori (1825-1908)
akwaforta, papier; 48,5 x 68,5 cm (arkusz w świetle oprawy);
w obrębie obrazu u dołu: OMAGGIO A FATTORI - ad „BIVACCO”;
Janusz STRZAŁECKI - JAST (1902-1983)
Nr katalogowy105
Głowa młodej damy dworu
- według Piero della Francesca - Le Storie della Vera Croce, Adorazione della Croce, w Basilica di San Francesco, Arezzo
ołówek, papier; 35 x 25,5 cm;
ołówek, papier; 35 x 25,5 cm;
Aleksander ŻURAKOWSKI (1892-1978)
Nr katalogowy107
Projekt pomnika
ołówek, kredka, pastel, karton; karton 100 x 50 cm naklejony na karton 100 x 61,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1910/62. / lll / A.-Żur.
Leonard PĘKALSKI (1896-1944)
Nr katalogowy109
Studium róży I
akwarela, karton; 31 x 26 cm;
Lit.: „Leonard Pękalski. Katalog wystawy pośmiertnej artysty”, Warszawa 1969, ZPAP Okręg Warszawski, kat. poz. 453
Leonard PĘKALSKI (1896-1944)
Nr katalogowy111
Krasiczyn
akwarela, karton; 37 x 50 cm.
Lit.: „Leonard Pękalski. Katalog wystawy pośmiertnej artysty”, Warszawa 1969, ZPAP Okręg Warszawski,
Artysta nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy115
Pejzaż z łodziami
olej, płótno naklejone na tekturę; 49 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. nieczytelna.
sygn. l. d. nieczytelna.
Artysta nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy117
Pejzaż górski
olej, tektura; 38 x 47,5 cm (w świetle oprawy).
Czesław WIERUSZ-KOWALSKI (1882-1984)
Nr katalogowy119
Wiejski skrzypek
olej, płyta; 41 x 33 cm.
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.
Artysta nieokreślony, XIX w.
Nr katalogowy123
Wprowadzenie Najświętszej Marii Panny do Świątyni
olej, płótno naklejone na tekturę; 40,5 x 41 cm (w świetle oprawy);
tytuł cyrylicą u góry;
tytuł cyrylicą u góry;
WITKOWSKY, XX w.
Nr katalogowy125
Portret kobiety
olej, tektura; 70 x 51 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g. markerem: WITKOWSKY.
Artysta nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy127
Pędzące konie
olej, płótno; 60 x 75 cm;
praca oprawiona.
praca oprawiona.
Artysta nieokreślony, XIX w.
Nr katalogowy129
Para obrazów - Alegorie Pokoju i Wojny
Pokój - Macierzyństwo; Wojna - Pożegnanie
Stan zach.: przed konserwacją.
Artysta nieokreślony, XX w.
Nr katalogowy131
Brodacz
olej, płótno; 50 x 40 cm;
sygn. p. d. nieczytelna.
sygn. p. d. nieczytelna.
Artysta nieokreślony, XIX w.
Nr katalogowy133
Ujgurska piękność
olej, płótno; 32 x 19,3 cm;
praca oprawiona.
praca oprawiona.